آموزش ها-هاست نگار

Link Bait یا لینک طعمه چیست؟ – 10 فاکتور مهم در ساخت لینک طعمه

What is Link Bait?


آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

Link Bait یا لینک طعمه چیست؟ 

10 فاکتور مهم در ساخت لینک طعمه: 

 1. استفاده از محتوای تصویری 
 2. تولید محتوای چالشی و مجادله آمیز 
 3. تحریک غرور افراد 
 4. بررسی لینک های مردم 
 5. تبلیغ و معرفی لینک طعمه 
 6. مفید و کاربردی بودن محتوا 
 7. درگیری احساس 
 8. انتشار محتوا با موضوعات داغ روز 
 9. ایجاد محتوای داده محور 
 10. تولید محتوا بصورت مرجع کامل 

تاثیر Link Bait بر سئو سایت 

جمع بندی 


ممکن است هنگامی که در حال بهینه سازی سئوی سایت خود هستید، با عبارت Link Bait یا لینک طعمه روبرو شده باشید. درواقع Link Bait را میتوان روشی برای بهینه سازی سئو سایت دانست.

همانطور که میدانید گوگل روز افزون در حال پیشرفت است و سعی میکند بهترین ، مرتبط ترین و محبوب ترین محتوای ممکن را به کاربران نشان دهد. بنابراین دستیابی به لینک های اول در نتایج گوگل یکی از کارهای بسیار سخت در بستر اینترنت شده است. حتی اگر تلاش کنید از روش های غیرقانونی گوگل را دور بزنید، به محض مطلع شدن شما را جریمه خواهد کرد.

اگر تمایل دارید بیشتر راجع به مفهوم Link Bait ، که یکی از روش های عالی سئو سازی است، بدانید و نحوه ی ایجاد آن را بیاموزید، در ادامه این مقاله آموزشی همراه ما باشید.

 

 

Link Bait یا لینک طعمه چیست؟ 

Link Bait یکی از روش های لینک سازی است که به بهبود سئوی سایت کمک میکند. در لینک بیت درواقع شما با تولید محتوای جذاب، بک لینک های زیادی برای محتوای خود دریافت میکنید.

What Is Link Bait?


از آنجایی که بیش از 70% محتواها هیچ گونه بک لینکی دریافت نمیکنند؛ اگر محتواهای سایت شما بک لینکی دریافت نکرد، اصلا نگران نباشید. در عوض در فکر ایجاد یک لینک طعمه باشید تا بتوانید به وسیله آن بک لینک های زیادی دریافت کنید.

درواقع شما با بکار گیری تمام ترفندهای مخاطب جذب کن در محتوای لینک طعمه، کاربران را به سمت سایت خود میکشید. همچنین بک لینک های فوق العاده نیز برای محتوای خود دریافت خواهید کرد.

 

 

10 فاکتور مهم در ساخت لینک طعمه 

تا به این قسمت متوجه شدید که لینک طعمه تاثیر بسزایی در دریافت بک لینک های بیشتر و در نهایت بهبود سئوی سایت دارد. در این بخش میخواهیم شما را با فاکتورهای مهم در ساخت Link Bait آشنا کنیم؛ که با در نظر گرفتن تعدادی از این موارد در محتوای خود، شما میتوانید لینک طعمه های بهتر و بیشتری تولید کنید.

 10 Important Things In Link Bait Building

 

1. استفاده از محتوای تصویری 

همانطور که میدانید، محتواهای تصویری بسیار بیشتر از محتواهایی که تصویری ندارند، بک لینک دریافت میکنند. زیرا این دسته از محتواها بسیار بیشتر تاثیرگذارند و مخاطب را جذب میکنند. بنابراین افراد بیشتری به اینگونه محتواها لینک خواهند داد که در نهایت موجب دریافت تعداد زیادی بک لینک میشود.

البته بهتر است که این محتوای تصویری خود گویای محتوای اصلی شما باشد؛ که در این صورت بازخوردهای مثبت بیشتری خواهد داشت. اما این به این معنا نیست که وجود تصویر صرفا مرتبط با محتوا کاملا بی اثر باشد! بلکه این گونه محتواهایی که با تعدادی تصاویر همراه اند نیز بسیار بهتر از محتواهایی هستند که هیچگونه تصویری ندارند.

 

2. تولید محتوای چالشی و مجادله آمیز 

محتوای چالشی و مجادله آمیز را اگر بتوانید به بهترین نحو تولید کنید، به سرعت کاربران زیادی را جذب خواهد کرد؛ که این امر بک لینک بسیاری را برای محتوای شما در پی خواهد داشت.

هنگامی که محتوای شما محادله آمیز باشد، کاربران بیشتری جهت کامنت گذاری وارد صفحه ی محتوا میشوند و با مجادله ی دسته هایی از افراد که تفکرات متفاوتی دارند، سایت های دیگر نیز جذب محتوای شما شده و بیشتر به آن لینک خواهند داد.

 

3. تحریک غرور افراد 

طعمه قرار دادن غرور یا Ego Bait درواقعی نوعی از لینک طعمه است که مخصوص بلاگر ها طراحی شده است. یعنی درواقع شما با تولید محتوایی که بلاگر، اینفلوئنسر یا سلبریتی ای را به آن جذب کنید، میتوانید به این امر امید داشته باشید که آن فرد محتوای شما را در صفحه اش به اشتراک خواهد گذاشت.

What Is Link Bait?


از جمله راه های جذب این افراد موارد زیر است:

 • تولید محتوایی با مضمون لیستی از پست ها یا بلاگ های موردعلاقه خود در یک زمینه خاص
 • تولید پست از مواردی که از یک فرد اینفلوئنسر آموخته اید
 • بولد کردن یک محتوای خاص از یک شخص مشهور در محتوای خود و مطلع کردن او
 • مصاحبه با یک اینفلوئنسر و درخواست از او برای اشتراک گذاری

 

4. بررسی لینک های مردم 

بررسی لینک های افراد در حوزه کاری شما نیز میتواند روش جالبی برای ساخت طعمه لینک باشد. یعنی شما محتواهای افرادی که در حوزه کاریتان فعالیت میکنند را بررسی کرده و با توجه موضوع لینک هایی که به سایت های مختلف داده اند، موضوع Link Bait خود را انتخاب میکنید.

به این وسیله محتوای شما نیز مانند محتواهای سایت رقیبانتان که بک لینک فراوان دریافت کرده بود، تبدیل به یک لینک طعمه با دریافت تعداد زیادی بک لینک میشود.

 

5. تبلیغ و معرفی لینک طعمه 

فراموش نکنید که تبلیغ و معرفی لینک طعمه از موارد مهمی است که باید به آن توجه شود. باید بدانید که Link Bait نیز مانند هر محتوای دیگری نیاز به معرفی و دیده شدن دارد. پس میتوان نتیجه گرفت که اگر لینک طعمه شما در عالی ترین کیفیت ممکن نیز تولید شود، اما آن را به کاربران معرفی یا تبلیغ نکنید؛ هرگز مشاهده نخواهد شد.

Link Bait


برخی از این راه های معرفی را در ادامه برای شما آورده ایم:

 

انتشار در شبکه های اجتماعی 

از آنجایی که افراد زیادی در شبکه های اجتماعی عضو هستند، به اشتراک گذاری Link Bait خود در شبکه های اجتماعی مختلف (مانند: فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و …) میتواند باعث افزایش دیده شدن آن شود.

 

انتشار در نشریات خبری 

انتشار محتوا در بخش های خبری باعث میشود افراد از لینک شما استفاده کرده و چه بسا این افراد مشهور بوده و بک لینک دریافتی ارزش فوق العاده ای داشته باشد. البته باید بگوییم که این راه در صورتی مفید است که لینک طعمه شما مرتبط با اخبار باشد.

 

ایجاد ارتباط شخصی 

اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت ندارید، شما میتوانید ارتباطی که نیاز دارید را از طریق ارتباط شخصی مانند ایمیل یا پیامک برقرار کنید. و به وسیله ارسال ایمیل یا پیامک مخاطبان مورد نظر خود را جذب کنید. البته باید بدانید که این ایمیل ها و پیام ها را برای همه نفرستید! بلکه دسته خاصی از افراد، که میدانید به موضوع شما علاقمند هستند را مطلع کنید.

باید بدانید که هدف شما افزایش مخاطب و بازدید است، پس از هر روشی که فکر میکنید مغایر با قوانین نیست و باعث افزایش بازدید محتوای Link Bait شما میشود، میتوانید استفاده کنید.

 

 

6. مفید و کاربردی بودن محتوا 

تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده است که اگر محتوای تولید شده برای کاربران مفید و کاربردی باشد؛ احتمال به اشتراک گذاشته شدن آن نیز بیشتر است.

باید بدانید که افراد تنها به دنبال موضوعات جنجال برانگیز یا اخباری نیستند؛ بلکه افرادی زیادی نیز به دنبال یادگیری برخی موارد و یا رفع مشکلات خود هستند. پس تولید محتوایی مفید و کاربردی میتواند احتمال اشتراک گذاری Link Bait شما را بالا ببرد.

 

7. درگیری احساس 

طبق تحقیقات انجام شده، درگیری احساسات باعث میشود مردم محتوایی را وایرال کنند. پس درواقع میتوان گفت علت وایرال شدن یک محتوا در فضای اینترنت درگیری احساسی ایجاد شده به وسیله آن محتوا بوده است.

Link Bait


از جمله این احساسات میتوان موارد زیر را نام برد:

 • حس اضطراب و دلهره
 • حس شگفت زدگی
 • حس کنجکاوی
 • حس تعجب
 • حس عصبانیت
 • حس ترس

پس میتوان گفت یکی دیگر از روش های ساخت لینک طعمه، بازی با احساسات در محتواست. هرچقدر بتوانید محتوای احساسی تری تولید کنید، احتمال اشتراک گذاری آن بیشتر خواهد بود.

 

8. انتشار محتوا با موضوعات داغ روز 

انتشار محتوا با موضوعات داغ روز یکی دیگر از روش های ایجاد لینک طعمه است. میتوان گفت این روش نیز به نوبه ی خود تاثیرهای مثبتی در تولید یک Link Bait خوب را داراست.

What Is Link Bait?


شما میتوانید با رعایت چند نکته ی زیر بک لینک های فوق العاده ای برای Link Bait خود دریافت کنید:

 • از موضوعاتی برای تولید لینک طعمه استفاده کنید که یکی از عناوین داغ روز است
 • بر روی موضوعات جنجالی روز موج سواری کنید
 • و در نهایت با انجام اقداماتی، محتوا را در دید مخاطبان اصلی آن قرار دهید
 • معمولا موضوعاتی که موردبحث و داغ روز باشند، بازخورد و بازدید و حتی بک لینک بیشتری دریافت میکنند

 

9. ایجاد محتوای داده محور 

یکی از خاص ترین و بهترین روش هایی که در تولید لینک طعمه میتوانید به کار بگیرید، ایجاد محتوای داده محور است. هنگامی که شما از داده آمار استفاده میکنید، میتوانید کاربران بیشتری را مشتاق به لینک دادن به محتوای خود کنید.

افراد زیادی علاقه خاصی به آمار داده ها دارند. اینگونه افراد به محتواهای داده محور لینک بیشتری میدهند. پس با تولید یک محتوای داده محور میتوانید تعداد زیادی از بک لینک ها را به خود جذب کنید.

 

10. تولید محتوا بصورت مرجع کامل 

ایجاد راهنما و مرجع کامل به این معناست که مقاله ای که تولید میکنید، کامل ترین مرجع و راهنما بین مقالات با موضوع یکسان باشد. درواقع باید گفت مقاله ای که کامل ترین منبع به شمار بیاید، علاوه بر تاثیر فوق العاده ای که بر سئوی سایت و جذب کاربر دارد، Link Bait عالی ای نیز خواهد بود.

 Link Bait Effect In Seo

 

تاثیر Link Bait بر سئو سایت 

همانطور که میدانید یکی از موارد مهم در رتبه بندی سایت ها توسط موتورهای جستجو، تعداد و کیفیت لینک های سایت است. شما با ساخت Link Bait میتواند بک لینک های زیاد و فوق العاده ای برای سایت خود دریافت کنید که این امر در دریافت رتبه های عالی در نتایج جستجو و در نهایت افزایش تعداد بازدیدکنندگان از سایت شما تاثیر بسیار مثبتی دارد.

 

جمع بندی: 

لینک طعمه یکی از روش های دریافت بک لینک و درنهایت سئوسازی برای وب سایت است. شما میتوانید با ایجاد لینک طعمه دیگر سایت ها را به سمت بک لینک دادن به سایت خود تشویق کنید و از این راه بک لینک های زیاد دریافت کرده و در پی آن اعتبار سایت خود را افزایش دهید.

امیدواریم این آموزش از سری آموزش های هاست نگار برای شما مفید بوده باشد و به کمک آن با مفهوم Link Bait، تاثیر آن بر سئو و فاکتورهای مهم در ساخت آن، آشنا شده باشید. اگر درباره این مقاله به سوالی برخوردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

اگر علاقه مندید بیشتر راجع به فاکتورهای موثر بر سئو سایت بدانید، مقاله های زیر میتوانند برای شما مفید باشند:

مزرعه لینک چیست؟

تگ کنونیکال چیست؟

انکر تکست چیست؟

زمان ماندگاری چیست؟

لینک جویس چیست؟

اسپم اسکور چیست؟

لینک چیست؟

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط