DNSدامنه چیست ؟

DNS در حقیقت رابط بین هاست و دامنه شما می باشد ، اگر شما دامنه ای خریداری کرده اید و قصد دارید آن را به هاست خود متصل کنید توسط دی ان اس می توانید تعریف کنید که دامنه شما باید به کدام سرور یا هاست متصل شود. کاربرد کلی دی ان اس تبدیل آدرس به آی پی است مثلا زمانی که تایپ می کنید ns1.yourdomain.com ، این دی ان اس یک آی پی دارد. در واقع با بازشدن سایت ابتدا دی ان اس ها بررسی می شود ، سپس به آی پی دی ان اس ها متصل می شود ، آی پی دی ان اس سرور معمولا با خود سرور سایت یکی است اما در بعضی شرایط ممکن است دی ان اس سرور جدا از سرور سایت باشد.
اگر شما به تازگی برای خود دامنه خریداری کرده اید و قصد اتصال آن به هاست خریداری شده خود را دارید ، به راحتی می توانید در چند دقیقه این کار را انجام دهید ، کافیست ابتدا دی ان اس های سرویس مورد نظر را از ارائه دهنده خدمات هاست خود دریافت کنید و سپس در پنل مدیریت دامنه آن را ویرایش کنید .


توجه کنید که پس از تغییر دی ان اس به طور تقربی شما باید 12 الی 24 ساعت صبر کنید تا تغییرات اعمال شود و دامنه شما به هاست متصل شود .

Dns های هاست نگار


بعد از خرید هاست ایمیلی تحت عنوان اطلاعات دسترسی به هاست و دامین دریافت خواهید کرد
در ایمیل مذکور در قسمت اطلاعات سرور دی ان اس های مرتبط با هاست خود را مشاهده خواهید کرد ,دی ان اس ها را روی دامنه ست کنید و 24 ساعت منتظر بمانید تا دی ان اس ها ست شوند پس از آن میتوانید سایت خود را مشاهده نمایید .تا زمان فعال شدن دامنه میتوانید از طریق آی پی ارسالی وارد هاست شوید و اطلاعات خود را بارگزاری نمایید .