آموزش ها-هاست نگار

کاربران با استفاده از چه کلماتی در گوگل وارد سایت شده‌اند؟

Google Keywords

 

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

ردیابی کلمات کلیدی چیست؟

کاربران با استفاده از چه کلماتی در گوگل وارد سایت شده‌اند؟

ردیابی کلمات کلیدی با سرچ کنسول گوگل

بهبود جایگاه کلمات کلیدی 

نتیجه گیری

 

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد: کاربرانی که وارد سایت من شدند چه کلماتی را در سرچ گوگل وارد کرده اند؟

پاسخ این سوال به شما کمک میکند تا استراتژی تولید محتوای خود را از آن به دست آورید. در این آموزش ما به شما خواهیم آموخت که چگونه متوجه شوید کاربرانی که وارد سایتتان شده اند، چه کلماتی را جستجو کرده اند.

 

ردیابی کلمات کلیدی چیست؟

ردیابی کلمات کلیدی یا Keyword Tracking به معنای نظارت بر موقعیت سایت دربرابر کلمات کلیدی موردنظر در موتورهای جستجو است.

با ردیابی کلمات کلیدی علاوه بر اینکه متوجه خواهید شد کاربران با جستجوی چه کلماتی وارد سایت شما شده اند، به شما کمک میکند تا معیارهای درستی برای سئوی سایت خود برگزینید.

اکنون ادامه آموزش را دنبال کنید تا نحوه چگونگی یافتن کلمات کلیدی ، که کاربران با آنها وارد سایت شده اند، را به شما بیاموزیم.

 

ردیابی کلمات کلیدی چیست؟

 

کاربران با استفاده از چه کلماتی در گوگل وارد سایت شده‌اند؟

در این آموزش قصد داریم بهترین ابزار جهت ردیابی کلمات کلیدی که کاربران آنها را جستجو کرده و از این طریق وارد سایت شما شده اند را به شما معرفی کنیم.

این ابزار گوگل سرچ کنسول است. البته باید بگوییم که ابزارهای متعددی برای اینکار وجود دارند اما به دلیل تحریم، اکثر این سایت ها دیگر به کاربران ایرانی خدمات نمیدهند. برخی دیگر از این سایت ها غیررایگان بوده و روش پرداخت دشواری نیز دارند. پس ما تصمیم گرفتیم در این آموزش تنها به ابزار مهمی که نام بردیم بپردازیم.

 

ردیابی کلمات کلیدی با سرچ کنسول گوگل 

جهت ردیابی کلمات کلیدی توسط سرچ کنسول گوگل ابتدا وارد گوگل سرچ کنسول سایت خود شوید و سپس از منوی کناری گزینه Performance را انتخاب کنید. اکنون میتوانید کلمات کلیدی را مشاهده کنید.

⇐ ورود به سرچ کنسول گوگل

⇐ آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

 

ردیابی کلمات کلیدی با سرچ کنسول گوگل

 

از بین گزینه های بالای نمودار، گزینه Average Position را فعال کنید، تا لیست کلمات کلیدی با جایگاه آن نشان داده شود.

 

ردیابی کلمات کلیدی با Google Search Console

 

اکنون میتوانید با کلیک بر روی هر کلمه جزئیات آن را ، مانند: تعداد کلیک و ترافیک ارسال ، را مشاهده کنید. این ابزار دقیق ترین و کامل ترین اطلاعات را درباره کلمات کلیدی شما میدهد.

نکته: دقت داشته باشید، آماری که در اینجا مشاهده میکنید کاملا مختص به سایت شما بوده و هیچ آمار کلی یا عمومی ای که مربوط به سرچ گوگل باشد را نمایش نمیدهد.

 

بهبود جایگاه کلمات کلیدی 

هنگامی که درحال مشاهده کلمات کلیدی هستید ممکن است به کلمه ای برخورد کنید که در آن جایگاه مناسبی ،صفحه اول یا دوم، را نداشته باشید. این امر به علت اینکه مقاله شما به اندازه کافی خوب نبوده است اتفاق می افتد که در این موقعیت بهتر است مقاله خود را بازنویسی کنید و محتوای آن را بهبود ببخشید. همچنین میتوانید در صورت نیاز رسانه هایی مربط با مقاله نیز به آن اضافه کنید.

گاهی ممکن است کلمه کلیدی ای که با آن مواجه شده اید جایگاه خوبی داشته باشد اما تعداد کلیک آن کم باشد. این امر به دلیل عدم جذابیت عنوان و توضیحات متا رخ میدهد که در این موقعیت پیشنهاد ما به شما اصلاح عنوان و توضیح متای مقاله مربوطه، با به کار گیری کلمات کلیدی بهتر است.

 

نتیجه گیری 

زمانی که شما کلمات کلیدی را ردیابی کنید میتوانید متوجه شوید کدام کلمات ورودی بیشتری گرفته و تمرکز بیشتری باید روی آن بگذارید و در نهایت مطابق میل کاربران مقالات خود را دسته بندی کنید.

درصورتی که نیاز داشته باشید کلمات کلیدی رقیبان خود را نیز مشاهده کنید، میتوانید از ابزار SEMRush استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این ابزار رایگان نیست.

و در نهایت باید بگوییم اگر سایت کوچکی دارید بهتر است حداقل روزی یک بار کلمات کلیدی را بررسی کنید و در صورتی که سایت بزرگی دارید، کارشناسان سئو شما میبایست دائما این کلمات کلیدی را بررسی کرده و مورد آنالیز قرار دهند.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید کلمات کلیدی که کاربران با آنها وارد سایت شما شده اند را بیابید. درصورت بروز هرگونه سوال یا مشکل میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

Yoast SEO چیست؟

آموزش نحوه ایندکس سریع تر صفحات در گوگل

آموزش ثبت سایت در Google Search Console

نحوه فعالسازی سئو جوملا در cPanel

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط