آموزش ها-هاست نگار

نحوه رفع خطای دستوری(سینتَکسی) در وردپرس

 

آموزش های وردپرس بسیار زیادی وجود دارد که شما را ملزم می کند تا کدهایی را به وب سایت خود اضافه کنید. متأسفانه، یک خطای کوچک می تواند باعث خرابی کل سایت شود که بسیار ترسناک است، به خصوص برای کاربران تازه کار این اتفاق زیاد می افتد. به همین دلیل است که پیشنهاد میشود اگر تازه کار هستید و میخواهید کدی را وارد سایت کنید ابتدا از سایت بکاپ تهیه کنید تا در صورت نیاز آن را ریستور کنید یا این کار را به توسعه دهندگان با تجربه بیرون سپاری کنید. اگر چیز جدیدی را در سایت وردپرس خود امتحان می‌کردید و با خطای زیر مواجه شدید «…Syntax error, unexpected»، نگران نباشید.
 
چرا قطعه کد را به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟
وردپرس به دلیل انعطاف پذیری که ارائه می دهد بهترین وب سایت ساز در جهان است. افزودن ویژگی‌ها و عملکردهای جدید به سایت شما بسیار آسان است و می‌تواند به ساخت تقریباً هر نوع وب‌سایتی کمک کند. ما انواع نکات و ترفندهایی را به اشتراک می گذاریم که می توانید از آنها برای بهتر کردن وب سایت خود استفاده کنید. برخی از این نکات از شما می خواهند که کدی را به وردپرس اضافه کنید.
 
در حالی که افزودن قطعه کد سفارشی به وب سایت شما اختیاری است، و اغلب می توانید افزونه هایی را برای انجام همان کار پیدا کنید، گاهی اوقات یک قطعه ساده کارآمدتر است. اغلب، افزودن قطعه کد می تواند راهی آسان برای رفع بسیاری از خطاهای رایج وردپرس، بهبود امنیت وردپرس و افزودن ویژگی های جدید به وب سایت شما باشد.
با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن کدهای ایمن به وب سایت وردپرس خود بیاندازیم.
 
بهترین راه برای افزودن قطعه کد در وردپرس چیست؟
ذکر این نکته ضروری است که قبل از شروع اضافه کردن کدها به وب سایت وردپرس خود، باید از سایت خود بکاپ تهیه کنید یا این کار را بر عهده یک افزونه پشتیبان وردپرس قرار دهید. این کار سایت وردپرس شما را ایمن نگه می‌دارد و همیشه می‌توانید در صورت بروز مشکل، آن را از یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید.
هنگام افزودن قطعه‌ کدها به وردپرس، ممکن است دستورالعمل‌هایی برای اضافه کردن آنها به فایل‌های قالب وردپرس، مانند index.php، single.php و موارد دیگر بیابید. این کدها فقط برای آن فایل‌های خاص قالب مفید هستند، بنابراین باید آنها را مستقیماً اضافه کنید یا یک قالب فرزند وردپرس ایجاد کنید.
 
با این حال، اکثر قطعه کدها به فایل functions.php قالب وردپرس شما اضافه می شود. برخی از آموزش‌ها ممکن است اضافه کردن مستقیم آن به فایل را توصیه کنند، اما جایگزین‌های بسیار بهتری وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تغییرات خود را در آینده اثبات کنید. به این ترتیب اگر یک تم را تغییر دهید، عملکرد سفارشی شما حذف نخواهد شد.
بسته به روشی که برای افزودن قطعه کد سفارشی به وبلاگ یا وب سایت وردپرس خود انتخاب می کنید، روش های مختلفی برای ویرایش فایل های وردپرس وجود دارد.
 
عیب یابی خطاهای PHP هنگام افزودن کد سفارشی
برخی از اشتباهات رایجی وجود دارد که مبتدیان هنگام اضافه کردن کدهای سفارشی به وب سایت های وردپرس خود مرتکب می شوند. خوشبختانه، بسیاری از این خطاها را می توان به راحتی اجتناب و رفع کرد.
بیایید نگاهی به این خطاها و بهترین راه هایی که می توانید آنها را برطرف کنید بیاندازیم.
 
استفاده نادرست از تگ های شروع و پایان PHP
وردپرس عمدتاً به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است که دارای یک نحو خاص است که به سرور شما می گوید که کد زیر باید توسط PHP پردازش شود. در اینجا یک قطعه کد معمولی PHP به نظر می رسد:
 
 PHP Begin Tag //
php ?>
 Rest of the code goes here //
 PHP End Tag //
<?
تمام کدهای پی اچ پی شما باید داخل تگ های <?php و ?> باشد.
تگ پایان PHP در فایل هایی که بین PHP و HTML جابجا می شوند بسیار مهم است، که شامل اکثر فایل‌های قالب وردپرس می‌شود که از برچسب‌های PHP در کنار HTML استفاده می‌کنند.
شما باید مطمئن شوید که اگر کد خود را در مکانی قرار می دهید که تگ شروع PHP بسته نشده است، نباید به کد خود تگ شروع PHP را اضافه کنید.
اما اگر کد سفارشی خود را خارج یا بعد از تگ پایان PHP قرار می دهید، باید تگ شروع PHP را نیز اضافه کنید.
php ?>
 Some pre-existing code //
<?
 Your custom code snippet //
php ?>
<?
تقریبا 90 درصد از همه خطاها ناشی از قرار دادن نادرست تگ های شروع یا پایان PHP است. نگاه کردن به کدتان به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا نیاز دارید تگ‌های شروع یا پایان PHP را در قطعه کد سفارشی خود اضافه کنید یا خیر.
با این حال، بسیاری از فایل‌های قالب وردپرس مانند functions.php ممکن است اصلاً برچسب پایانی PHP نداشته باشند. این بدان معناست که می توانید کد خود را در پایین فایل بدون تگ شروع یا پایان اضافه کنید.
در اینجا نمونه ای از آنچه گفته شد آورده شده است.
 
php ?>
 Lots of code in your theme's functions.php file //
//
//
 Your custom code //
}
;add_action('login_head', 'custom_loginlogo')
به یاد داشته باشید که برخی از آموزش ها ممکن است فرض کنند که شما از قبل می دانید که چگونه از تگ های شروع و پایان PHP استفاده کنید. بنابراین، آنها ممکن است به سادگی یک قطعه کد را بدون آن برچسب ها به شما نشان دهند.
گاهی اوقات وقتی قطعه کد داده می شود، می توان آنها را به چندین مکان اضافه کرد، بنابراین تگ های پایان و شروع PHP گنجانده نمی شوند.
هنگامی که چنین قطعه کدی را در فایل های تم خود اضافه می کنید، باید مطمئن شوید که داخل تگ های PHP باشد.
 
خطاهای تودرتو نادرست
PHP دستورات خاصی برای توابع، منطق شرطی و حلقه ها دارد. این دستورات به براکت بستگی دارد که نشان می دهد یک تابع چه زمانی شروع می شود و چه زمانی به پایان می رسد.
به عنوان مثال، در اینجا یک تابع ساده PHP آمده است:
 
php ?>
 }()function wpbeginner_tutorial 
;"!echo "Hello World 
{
<?
حال اگر می‌خواهید یک قطعه کد سفارشی اضافه کنید که هیچ ربطی به این تابع ندارد، باید آن را خارج از این تابع مانند زیر قرار دهید.
 
آشنایی با خطاهای PHP در وردپرس
خطاهایی که با افزودن کد سفارشی به وردپرس ایجاد می‌شوند، اغلب منجر به یک پیام خطای دقیق می‌شوند. اکثر آنها خطاهای دستوری، به دلیل کاراکترهای غیرمنتظره هستند.
خبر خوب این است که این خطاها به شما می گویند که کدام خط کد شما باعث این خطا شده است.
 
 
سپس، می توانید به خط گفته شده بروید تا کد را مرور کنید و بررسی کنید که چرا خطا میدهد. برای این کار، توصیه می کنیم از یک ویرایشگر متن مناسب برای ویرایش کد استفاده کنید، زیرا آنها دارای شماره خطوط و برجسته سازی نحو هستند که می تواند به شما در رفع مشکل کمک کند.
 
 
در این آموزش نحوه رفع خطای دستوری(سینتَکسی) در وردپرس را توضیح دادیم. امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد، در صورتی که درباره این آموزش به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.
 
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط