آموزش ها-هاست نگار

تفاوت هاست ایران و هاست خارج از کشور

 هاست ایران بخریم یا خارج؟

هاست ایران بخریم یا هاست خارج؟

وقتی قصد دارید هاست خریداری کنید این سوال به ذهنتان خطور میکند که هاست داخل ایران بهتر است یا خارج از ایران؟
در این آموزش ما سعی میکنیم تفاوت هایی که این دو هاست دارند را برای شما توضیح دهیم.
اساسا هاست ایران بر روی سرورهایی که در ایران قرار دارند وجود دارند ولی هاست خارج از ایران همانطور که از اسم آن مشخص است سرور آن در کشور های دیگر نگهداری میشود.

مقایسه هاست داخلی و خارجی

معیار های سئو:

اساسا سئو به عوامل زیادی بستگی دارد اما یکی از عوامل مهم آن در دسترس بودن دائمی سایت و دیگری امکان دسترسی آسان به صفحات سایت توسط ربات های موتور جستجوگر میباشد. با توجه به ساختار اینترنت ایران که گاهی ارتباط آن با شبکه جهانی قطع میشود‚ در آن زمان موتور های جستجوگر از خارج کشور نمیتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند. همچنین به دلیل وجود سرور های گوگل در کشور های اروپایی بهتر است از هاست های خارجی استفاده کنید تا‚ به علت مسافت کمتر‚ سرعت مطلوبی را برای برقراری ارتباط گوگل با سایت خود داشته باشید.از این رو هم برخی از متخصصین سئو فقط هاست ایران رو برای سئو پیشنهاد میدهند برای سایت های ایرانی. و اینکه هنوز بین خیلی ها اختلاف وجود دارد که برای سئو هاست ایران مناسب تر است یا خارج.

پینگ تایم:

هاست های داخلی مطلوب ترند. به علت اینکه وقتی سایت فارسی است قاعدتا بازدیدکنندگان هم داخل ایران هستند در نتیجه فاصله سرور و دستگاه بازدیدکننده کمتر است پس سرعت بارگذاری اولیه بیشتر است اما از زمانی که وارد صفحه اصلی سایت شدید و میخواهید صفحات دیگر را مشاهده کنید دیگر سرعت هاست داخلی و خارجی تقریبا یکسان اند.اما اگر بازدید کننده خارجی دارید، پینگ بستگی به فاصله سیستم کاربر تا سرور دارد.

پهنای باند:

هاست خارجی به علت پایین بودن قیمت اینترنت مخصوصا در کشور های اروپایی‚ پهنای باند بالاتر و با کیفیت تری نسبت به هاست داخلی در اختیار کاربر میدهد.

هزینه سرویس:

معمولا تفاوتی آنچنانی ندارند زیر را از لحاظ سخت افزاری یکی هستند فقط تنها گزینه ای که میتواند باعث افرایش قیمت هاست خارج شود بالا رفتن قیمت دلار یا یورو است که با بالارفتن قیمت ارز خارجی سرویس های خارج هم برای پرداخت گران میشوند.

در دسترس بودن:

هاست های خارجی به علت برخورداری از شبکه بسیار منظم و پرسرعت نسبت به هاست های داخلی از ثبات بیشتری برخوردارند.

سرعت پورت سرور:

هاست های خارجی به علت دسترسی به سرعت بالاتری از اینترنت‚ سرعت پورت سرور هایشان بیشتر از هاست های داخلی است.

کیفیت سخت افزاری:

معمولا وقتی شرکت ارائه دهنده خدمات مناسب وقتی میخواهد سرور با کیفیت در اختیار کاربر قرار بدهد فرقی نمیکند که ایران باشد یا خارج شرکت هاستینگ مناسب و قابل اطمینان همیشه سعی در خرید و نصب بهترین و با کیفیت ترین سخت افزار های روز دنیا میکند. پس از لحاظ سخت افزاری هیچ تفاوتی ندارد.

تمامی موارد مذکور شامل حال هاست های شرکت هاست نگار نیز میباشد.

در نتیجه :

اگر شما قصد راه اندازی سایت دولتی و دارای اطلاعات محرمانه ایرانی را دارید از سایت های داخلی استفاده کنید زیرا ممکن است تحریم ها باعث ایجاد اختلال در سایت شما شوند. اما اگر بازدید کننده های شما ممکن است از خارج کشور باشند و بازدید کننده کمتری از ایران داشته باشید بهتر است که هاست خارج تهیه کنید.در نتیجه شما میبایست بر اساس نیازتون هاست تهیه کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط