آموزش ها-هاست نگار

بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

آنچه در این آموزش خواهید آموخت:

نحوه کار با افزونه Smush

نحوه کار با افزونه EWWW Image Optimizer

نحوه کار با افزونه ShortPixel Image Optimizer

 

در این آموزش ما قصد داریم 3 تا از بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس را به شما معرفی کنیم.

افزونه Smush

1. افزونه Smush

اولین افزونه کاهش عکس در وردپرس که میخواهیم به شما معرفی کنیم Smush Compress, Image Optimizer, Lazy Load, WebP Images است . این افزونه قابلیت فشرده سازی تصویر بدون کاهش کیفیت , بارگذاری کند Lazy Load , تغییر اندازه تصویر , بهینه سازی تصاویر , بهینه سازی خودکار و … را دارد. با استفاده از بهینه سازی دسته جمعی میتوانید 50 عکس را همزمان بهینه سازی کنید. همچنین تصاویر کمتر از 5 مگابایت را پاسخگو است. اما اگر به سرعت بیشتر نیاز دارید و یا تصاویر شما بیش از 5مگابایت حجم دارند میتوانید نسخه Pro یا حرفه ای این این افزونه را تهیه کنید.

جهت کار با این افزونه ابتدا آن را نصب و فعالسازی کنید. سپس در پیشخوان وردپرس خود منوی جدید را مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی آن با صفحه زیر مواجه خواهید شد.

⇔دانلود افزونه Smush

⇔آموزش نصب افزونه در وردپرس

بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

خوشبختانه این افزونه فارسی سازی شده است و کار با آن بسیار آسان است. بخش های این افزونه شامل موارد زیر هستند:

فشرده سازی انبوه

در این بخش شما میتوانید جمعی از تصاویر خود را بهینه سازی کنید همچنین در انتهای این بخش تنظیمات مربوط به آن وجود دارد که میتوانید به دلخواه آن را تنظیم کنید.

فشرده سازی دایرکتوری

با استفاده از این قابلیت شما میتوانید تصاویر خارج از وردپرس را نیز فشرده سازی کنید. تنها کافی است دایرکتوری یا پوشه موردنظر را انتخاب کنید.

بارگذاری آهسته

در این بخش میتوانید موارد موردنظر خود را جهت بارگذاری کند انتخاب کنید. که این امر باعث صرفه جویی در مصرف پهنای باند و افزایش سرعت سایت میشود.

در انتها درصورت نیاز میتوانید این افزونه را از طریق زیرمنوی “Smush حرفه ای” به نسخه حرفه ای آن ارتقا دهید.

 افزونه EWWW Image Optimizer

2. افزونه EWWW Image Optimizer

دومین افزونه کاهش عکس , افزونه EWWW Image Optimizer میباشد. به وسیله این افزونه میتوانید حجم تصاویر وردپرسی خود , حتی تصاویری که قبلا بارگذاری کردید را کاهش دهید. برخلاف افزونه Smush که حداکثر حجم درنظر گرفته شده برای عکس 5مگابایت بود , با این افزونه تمامی تصاویر را بدون محدودیت حجم میتوانید بهینه سازی کنید.

دقت داشته باشید که این افزونه به تابع exec نیاز دارد که در هاست های اشتراکی این قابلیت غیرفعال است.

جهت کار با این افزونه ابتدا آن را نصب و فعالسازی کنید. سپس در پیشخوان وردپرس خود در منوی تنظیمات زیرمنوی “EWWW Image Optimizer” را مشاهده خواهید کرد.

⇔دانلود افزونه EWWW Image Optimizer

بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

با کلیک بر روی این زیرمنو با صفحه ای مشابه صفحه بالا مواجه خواهید شد. این افزونه دارای 5 بخش است که به وسیله آنها میتوانید تصاویر را فشرده و بهینه سازی کنید , تغییر سایز دهید و فرمت آنها را تبدیل کنید.

علاوه بر آن زیرمنوی “بهینه سازی فله” به بخش رسانه های پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد که به وسیله آن میتوانید بهینه سازی دسته جمعی تصاویر را انجام دهید.

بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

همچنین درصورت تمایل میتوانید با پرداخت هزینه از نسخه حرفه ای آن نیز استفاده کنید.

 افزونه ShortPixel Image Optimizer

3. افزونه ShortPixel Image Optimizer

از دیگر افزونه ها جهت بهینه سازی تصاویر وردپرسی , افزونه ShortPixel Image Optimizer است. به وسیله این افزونه قادر خواهید بود ماهانه حجم 100 تصویر را کاهش دهید. خوشبختانه برخلاف افزونه Smush برای بهینه سازی تصویر محدودیت حجم ندارید. همچنین تصاویر اصلی و بهینه سازی شده در پوشه های جدا نگهداری میشوند تا بتوانید با مقایسه آنها میزان بهینه سازی دلخواه خود را مشخص کنید.

برای استفاده از این افزونه باید در سایت Shortpixel حساب کاربری جهت دریافت کلید API ایجاد کنید. لازم به ذکر است دریافت این کلید رایگان خواهد بود.

پس از ورود به این سایت روی دکمه Free Sign Up کلیک کرده و سپس ایمیل خود را وارد کنید.

بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

پس از ثبت نام افزونه را نصب و فعالسازی کنید. سپس در پیشخوان وردپرس شما منوی تنظیمات , زیرمنوی ShortPixel را مشاهده خواهید کرد که با ورود به آن میتوانید کلید API را درخواست کنید , به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

⇔دانلود افزونه ShortPixel

بهترین افزونه های کاهش حجم عکس در وردپرس

 نتیجه گیری:

شما را با 3تا از بهترین افزونه های کاهش حجم عکس آشنا کردیم اما هر یادگیری ای نیاز به نتیجه دارد. باتوجه به ضعف افزونه Smush در محدودیت حجم و ضعف افزونه EWWW دراستفاده از منابع سرور سایت , میتوانیم نتیجه گیری کنیم که افزونه ShortPixel از نظر فشرده سازی فرمت های jpg و png نسبت به دو افزونه دیگر برتری دارد.

 

آموزش های مرتبط:

آموزش نصب افزونه در وردپرس

آموزش رفع مشکل نصب نشدن افزونه ها

آموزش غیر فعال کردن افزونه در وردپرس

آموزش غیر فعال سازی دستی افزونه وردپرس در هاست

تغییر جمعی آدرس تصاویر و رسانه ها در وردپرس

رفع مشکل عدم ایندکس تصاویر سایت در گوگل بعد از استفاده از کلودفلر

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خرید هاست

 

آموزش های مرتبط