آموزش ها-هاست نگار

آموزش تنظیم DNS اختصاصی در Resello

جهت ساخت DNS اختصاصی برای دامنه های خارجی با استفاده از ایمیل و رمز عبور  وارد پنل مدیریتی دامنه خود شوید.

آموزش تنظیم DNS اختصاصی در Resello

پس از ورود در منوی PRODUCTS روی گزینه DOMAINS کلیک کنید لیست دامنه های شما نمایش داده می شود .روبروی نام دامنه عبارت details مشاهده می شود روی گزینه details کلیک کنید .

آموزش تنظیم DNS اختصاصی در Resello

اکنون وارد صفحه جزئیات دامنه شده اید در سمت راست روی گزینه Actions کلیک کنید و در زیر منو ، منوی Child host را انتخاب نمایید .

آموزش تنظیم DNS اختصاصی در Resello

پس از ورود به صفحه بعد روی گزینه Create  کلیک کنید .

آموزش تنظیم DNS اختصاصی در Resello

در قسمت Hostname ،  رکورد مورد نظر برای تعیین DNS اختصاصی را وارد کنید برای مثال : NS1 و در قسمت IP addresses آی پی سرور را وارد کنید و روی دکمه Save کلیک نمایید.

آموزش تنظیم DNS اختصاصی در Resello

شما نیاز به 2 دی ان اس دارید بنابراین NS2 دامنه خود را نیز ایجاد نمایید.پس از ست کردن رکوردها به صفحه جزئیات دامنه باز گردید و در سمت راست روی گزینه Actions کلیک کنید و در زیر منو ، منوی Name servers را انتخاب نمایید  و DNS های اختصاصی ایجاد شده را روی دامنه ست نمایید .

آموزش تنظیم DNS اختصاصی در Resello

به این ترتیب دی ان اس های اختصاصی شما ساخته شده و روی دامنه ست می شود در مرحله بعد وارد پنل هاستینگ خود شوید در قسمت DOMAINS گزینه Advanced Zone Editor را انتخاب نمایید . برای دی ان اس های اختصاصی که ایجاد نموده اید باید حتما یک A رکورد تعیین نمایید .

پس از ورود در قسمت TYPE گزینه A را انتخاب نمایید .در فیلد NAME نام دی ان اس و در فیلد TTL عدد 14400 و در قسمت Address: آدرس آی پی سرور را وارد نمایید و روی گزینه ADD RECORD کلیک کنید .به این ترتیب نام رکورد شما در قسمت Zone File Records اضافه می شود .پس از گذشت 24 ساعت و ست شدن دی ان اس ها ، DNS های اختصاصی روی دامنه شما فعال می شود .

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید DNS اختصاصی در Resello ایجاد کنید. درصورت بروز هرگونه سوال یا مشکل میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

آموزش تغییر DNS دامنه های خارجی

آموزش تغییر DNS دامنه های ایرانی

روش بررسی DNS های یک دامنه

آموزش تنظیم دی ان اس اختصاصی در ایرنیک

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط