آموزش ها-هاست نگار

نحوه رفع خطای ریست رمز عبور در وردپرس

 

آیا خطای «نمی‌توان کلید بازنشانی رمز عبور را در پایگاه داده ذخیره کرد» در وردپرس مشاهده می‌کنید؟ این خطا معمولا زمانی رخ می دهد که شما می خواهید وارد سایت وردپرس خود شوید. به طور واضح شما را از سایت خود قفل می کند. در این مقاله نحوه رفع خطای ریست رمز عبور در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.
 
خطای «WordPress Could Not Save Password Reset Key» چیست؟
اولین علامت این خطا این است که شما نمی توانید وارد وب سایت وردپرس خود شوید. به سادگی صفحه ورود را رفرش می کند. اکنون، اگر بخواهید رمز عبور را ریست کنید، با پیغام خطای"Could not save password reset key to database" یا "این شناسه اجازه ی بازنشانی رمز عبور را ندارد" مواجه می شوید.
 
 
اگر این پیغام خطا را نمی بینید، ممکن است خرابی ورود به سیستم به دلیل مشکلات دیگری باشد.
این پیغام خطای خاص نشان می دهد که وردپرس قادر به نوشتن اطلاعات جدید در پایگاه داده وردپرس نیست، و زمانی ایجاد می شود که حساب میزبانی وردپرس شما از تمام فضای دیسک اختصاص داده شده به حساب شما استفاده کرده باشد.
اندازه پایگاه داده وردپرس شما نیز بخشی از فضای دیسک اختصاص داده شده برای حساب کاربری شما است. از آنجایی که قبلاً از فضا استفاده کرده‌اید، نمی‌توانید اطلاعات بیشتری اضافه کنید.
 
رفع خطای « Password Reset Key» در وردپرس
برای رفع این خطا، باید به سادگی با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا مدیریت فایل در سی پنل به وب سایت خود متصل شوید. سپس به پوشه /wp-content/uploads/ خود بروید و چند فایل تصویری بزرگ را حذف کنید تا مقداری فضا آزاد شود.
نکته: قبل از اینکه اقدامی بکنید و فایلی را حذف نمایید اطمینان حاصل کنید که یک بکاپ تهیه و روی سیستم دسکتاپ خود ذخیره کرده اید. بدین ترتیب می توانید مطمئن شوید که در صورت نیاز امکان برگرداندن دوباره فایل های حذف شده را خواهید داشت و هیچ یک از اطلاعات خود را از دست نمی دهید.
پس از آن، می توانید از وب سایت وردپرس خود بازدید کرده و سعی کنید دوباره وارد شوید.
 
پس از ورود به سیستم، می‌توانید فایل‌های وردپرس خود را بررسی کنید و ببینید آیا فایل‌هایی وجود دارند که غیرضروری هستند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. معمولاً این فایل‌ها در پوشه /wp-content/ یا /wp-content/uploads/ ذخیره می‌شوند.
بسیاری از کاربران وردپرس پلاگین های کش خود را به گونه ای تنظیم می کنند که از پاک کردن فایل های کش جلوگیری می کند. با گذشت زمان این فایل ها می توانند فضای دیسک اختصاص داده شده به حساب میزبانی وردپرس شما را از بین ببرند.
 
یکی دیگر از مقصرهای رایج می تواند افزونه های پشتیبان وردپرس شما باشد. اگر فایل‌های پشتیبان وردپرس را روی سرور خود ذخیره می‌کنید، پس همه پشتیبان‌های ذخیره شده فضای غیرضروری را در حساب هاست شما اشغال می‌کنند. همیشه باید فایل های پشتیبان وردپرس خود را در یک سرویس ذخیره سازی ابری شخص ثالث مانند Google Drive و Dropbox و یا حتی سیستم شخصی خود ذخیره کنید.
 
اگر نمی توانید فضای بیشتری را خالی کنید، ممکن است زمان آن رسیده است که به میزبانی VPS یا پلن های بالاتر ارتقا دهید.
در این آموزش خطای «این شناسه اجازه ی بازنشانی رمز عبور را ندارد» را توضیح دادیم. امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد، برای دیدن باقی آموزش ها میتوانید وارد منوی پشتیبانی بخش آموزش ها شوید، در صورتی که درباره این آموزش به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.
 
 
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خرید هاست

 

آموزش های مرتبط