آموزش ها-هاست نگار

مزرعه لینک یا Link Farm چیست؟ – تاثیر مزرعه لینک بر سئو سایت

What is Link Farm?
آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

مزرعه لینک یا Link Farm چیست؟ 

تاثیر مزرعه لینک بر سئو سایت 

عملکرد گوگل در برابر Link Farm 

آیا وب دایرکتوری همان مزرعه لینک است؟ 

چه تفاوتی بین Web Directory و Link Farm وجود دارد؟ 

چگونه از اثرات مخرب ورود به مزرعه لینک جلوگیری کنیم؟ 

جمع بندی 

اگر مقاله های پیشین را مطالعه کرده باشید، حتما اطلاعات کافی را راجع به لینک ها دارید. ممکن است هنگامی که در حال جستجو اطلاعات درباره ی لینک ها بوده اید، با کلمه مزرعه لینک یا Link Farm برخورد کرده باشید.

همانطور که میدانید لینک ها به دو دسته لینک های داخلی و خارجی تقسیم میشوند. لینک های خارجی سایت ها اگر به سایت شما داده شوند، برای شما بک لینک محسوب میشود.

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری راجع به بک لینک ها دریافت کنید میتوانید از آموزش زیر کمک بگیرید:

⇐ بک لینک چیست؟

دسته ای از سایت ها بک لینک هایی با تیراژ بالا به یکدیگرند میدهند که به علت زیاد بودن این بک لینک ها، مزرعه لینک نامیده میشوند. اگر مایلید بیشتر راجع به مزرعه لینک، تاثیر آن بر سئو و نحوه عملکرد آن بدانید، در ادامه این مقاله ی آموزشی همراه ما باشید.

 

 

مزرعه لینک یا Link Farm چیست؟ 

مزرعه لینک درواقع به تعدادی از سایت ها گفته میشود که محتوای خاصی ندارند و فقط به صورت دستی یا با استفاده از ربات ها، به یک دیگر لینک میدهند. دلیل نامیدن اینها با عنوان مزرعه لینک این است که لینک های بسیار زیادی در این بین ردوبدل میشود و با این تعداد فراوان شکلی مانند مزرعه ای از لینک ها میتوان تصور کرد.

What is Link Farm?

همانطور که میدانید وجود لینک در محتوا و دریافت بک لینک از سایت ها یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای گوگل است. روش مزرعه لینک سال های قبل کارساز بود اما امروزه با توجه به الگوریتم فوق حرفه ای و پیشرفته گوگل، دیگر نمیتوان آن را با ایجاد Link Farm دور زد!

 

 

تاثیر مزرعه لینک بر سئو سایت 

همانطور که در مقاله سئو کلاه سیاه برای شما گفته بودیم، استفاده از تکنیک هایی که به سئو کلاه سیاه ختم میشوند نه تنها برای سئوی سایت شما مفید نیستند بلکه درصورت متوجه شدن گوگل، عواقب منفی ای برای سایت شما به بار می آورند.

باید بگوییم که لینک فارم نیز یک نوع تکنیک سئو کلاه سیاه است! زیرا این نوع بک لینک های دریافتی در مزرعه لینک، طبیعی نیستند و با پرداخت هزینه و تبادل دریافت شده اند. پس اگر تصور میکنید با عضویت در مزارع لینک میتوانید سئو سایت خود را بهبود دهید و به رتبه های بهتر در نتایج جستجوی گوگل برسید، سخت در اشتباهید!

همچنین باید گفت به دلیل اینکه این لینک ها اکثرا بی ربط با محتوای سایت هستند، پس ارزش دامنه سایت نیز افت خواهد کرد و رتبه سایت در نتایج جستجو به شدت افت خواهد کرد.

 

 

عملکرد گوگل در برابر Link Farm 

مزرعه های لینک توسط گوگل اسپم شناسایی میشوند. در صورت یافتن این مزارع، با توجه به حجم خطاهای انجام شده، سایت هایی که در این مزرعه ها شرکت کرده اند جریمه خواهند شد.

How Does Google Treat with Link Farm?

Link Farm ها با توجه به اینک حجم لینک خروجی و ورودی زیادی دارند، به سادگی به وسیله گوگل شناسایی میشوند. اگر تصور میکنید که تنها کیفیت لینک های موجود در سایت شما اهمیت دارد، باید بگوییم که کمیت آنها نیز مورد توجه گوگل است.

اگر مقاله ی لینک جویس را به خاطر داشته باشید، باید بدانید که لینک جویس درواقع ارزشی که با افزودن لینک به صفحه مقصد منتقل میشود را مشخص میکند. همچنین هرچقدر تعداد لینک ها بیشتر شود، ارزش منتقل شده کمتر میشود؛ زیرا این اعتبار بین سایت های بیشتری تقسیم میشود.

 

 

آیا وب دایرکتوری همان مزرعه لینک است؟ 

خیر! وب دایرکتوری ها اساسا سایت هایی هستند که لینک سایت ها مختلف به صورت دسته بندی شده و برای سهولت کار افراد در آن جمع بندی شده اند. میتوان گفت نمونه کوچکی از موتور جستجو هستند اما باید گفت که به هیچ وجه به اندازه موتورهای جستجو دقیق و آپدیت نیستند. همچنین تعداد نتایج بسیار کمتری میتوان در آن ها یافت.

Is Web Directory a Link Farm?

اما لینک فارم ها دارای لینک های درهم از سایت های مختلف هستند. این لینک ها بدون هیچ دسته بندی و نظمی در کنار هم قرار گرفته اند. پس نمیتوان گفت وب دایرکتوری ها مزارع لینک هستند.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که برخی از وب دایرکتوری ها بسیار ضعیف عمل میکنند و ممکن است مانند یک Link Farm بدون دسته بندی خاصی لینک ها را قرار داده باشند. این دسته از دایرکتوری ها از نظر گوگل Link Farm شناسایی میشوند.

اگر تمایل دارید بیشتر راجع به وب دایرکتوری و نحوه عملکرد آن بدانید، میتوانید از مقاله زیر کمک بگیرید:

⇐ وب دایرکتوری یا Web Directory چیست؟

 

 

چه تفاوتی بین Web Directory و Link Farm وجود دارد؟ 

دایرکتوری ها نه تنها لینک بلکه تصاویر، توضیحات، اطلاعات تماس و موارد دیگری را نیز ارائه میدهند؛ پس با لینک فارم ها تفاوت زیادی دارند. زیرا لینک فارم ها تنها محتوایی که در سایتشان میتوان دید، لینک است! یعنی هدف آنها تنها خود لینک سایت هاست و چیز دیگری نیست. پس میتوان گفت هیچ فایده ای برای کاربران ندارند.

 

 

چگونه از اثرات مخرب ورود به مزرعه لینک جلوگیری کنیم؟ 

ممکن است به اشتباه وارد یک لینک فارم شده باشید تا سئوی سایت خود را بهبود دهید و اکنون که فهمیدید چه اثرات مخربی بر سایت شما دارد، بخواهید از آن خارج شوید.

How Stop Being in a Link Farm?

در این صورت شما میتوانید پیش از اینکه گوگل متوجه این مزرعه و یا وجود سایت شما در آن شود، اقداماتی را جهت جلوگیری از اثرات مخرب این امر انجام دهید:

1. ابتدا تمامی کارها و برنامه های مربوط به لینک فارم را پاک کنید.

2. در مرحله دوم تمامی بک لینک های مربوط به مزرعه لینک را پاک کنید.

3. به کمک آموزش زیر بک لینک های دریافتی از طریق Link Farm را بیابید و آنها را Disavow کنید.

⇐ نحوه Disavow کردن بک لینک ها

4. اکنون از روش های درست و مقالات مفید و جامع در سایت خود استفاده کنید.

5. و در آخر با انتشار این محتواهای مفید، بک لینک های طبیعی دریافت کنید.

نکته: اگر سایت شما توسط گوگل جریمه شده است؛ پس از گذراندن این مراحل، از بخش خطاهای سرچ کنسول گوگل خطاهای مرتبط به این موضوع را یافته و درخواست ایندکس مجدد دهید.

برای انجام این کارها، مقالات زیر میتوانند برای شما مفید باشند:

⇐ چگونه وارد سرچ کنسول گوگل شویم؟

⇐ رفع خطا در سرچ کنسول گوگل

⇐ روش های ایندکس صفحات در گوگل

 

 

جمع بندی: 

مزرعه لینک یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که استفاده از آن به عنوان راهی برای بک لینک سازی، باعث میشود از سوی گوگل جریمه شوید. پس سعی کنید به جای دور زدن الگوریتم گوگل، به کمک مقاله های زیر محتوای با کیفیت تولید کنید و فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی را رعایت کنید تا سئوی سایت شما بهبود یافته و رتبه بهتری در نتایج جستجو داشته باشید.

⇐ 10 اصل محتوا نویسی

⇐ 12 عامل موثر در رتبه بندی محتوا

 

امیدواریم این آموزش از سری آموزش های هاست نگار برای شما مفید بوده باشد و به کمک آن با مفهوم مزرعه لینک و تاثیر مخرب آن بر سایت خود آشنا شده باشید. اگر درباره ی این مقاله به سوالی برخوردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط