آموزش ها-هاست نگار

لینک چیست؟ – آشنایی با انواع لینک و تاثیر آن در سئو

لینک چیست؟

 

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

لینک چیست؟ 

انواع لینک ها از نظر ساختاری 

کاربرد لینک چیست؟ 

تاثیر وجود لینک ها در سئو سایت 

نتیجه گیری


اگر در حال بهبود سئوی سایت خود هستید و یا در تلاشید تا رتبه های بهتری در نتایج جستجو کسب کنید؛ یکی از راه های پیش روی شما استفاده از لینک است. لینک ها انواع مختلفی دارند که هر کدام را به نوبه ی خود میتوان در جایگاه مناسب آن استفاده کرد. لینک های داخلی باعث میشوند تعامل کاربر با سایت شما بیشتر شده و در نهایت برای سایت شما کاهش نرخ پرش و افزایش نرخ کلیک را به همراه دارد.

لینک های خارجی اعتمادسازی بیشتری برای کاربر میکنند و همچنین میتوانید با این کار مقاله کاملتری را به کاربر پیشنهاد دهید. همچنین دریافت بک لینک از سایت های پربازدید، باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت شما و در انتها بهبود جایگاه لینک سایت شما در نتایج جستجو میشود.

 آشنایی با انواع لینک و تاثیر آن در سئو

 

لینک چیست؟ 

لینک در واقع کلمه ای انگلیسی است که در فارسی به معنای پیوند میباشد. لینک در واقع بین دو صفحه پیوند ایجاد میکند. شما با استفاده از لینک میتوانید دو آدرس متفاوت را به یکدیگر متصل کنید و کاربر را از یک آدرس یا یک صفحه به آدرس یا صفحه ای دیگر منتقل کنید. برای مثال ما در سایت هاست نگار برای راحتی کاربران و در اختیار گذاشتن مطالب بیشتر، لینک هایی رو بنابر کلماتی که در مقاله به کار بردیم قرار میدهیم؛ تا اگر در حین خواندن مطلب کاربر تمایل داشت بیشتر راجع به کلمه خاصی بداند، تنها با یک کلیک به اطلاعات بیشتری درباره ی آن دست پیدا کند.  

 

 

انواع لینک ها از نظر ساختاری 

در این بخش از آموزش میخواهیم انواع لینک ها را برای شما نام ببریم و توضیح مختصری راجع به هریک به شما بدهیم. همچنین نمونه لینکی جهت مشاهده ی ساختار هر یک از لینک ها برای شما در انتهای توضیحات هر بخش قرار داده ایم.

 

Follow 

لینک های Dofollow یا همان Follow در واقع اجازه ی رصد شدن لینک و ورود به آدرس مقصد را به موتورهای جستجو میدهد. باید بگوییم که شما نیاز به اضافه کردن کدی جهت فالو کردن لینک ندارید؛ بلکه لینک ها بطور پیشفرض فالو هستند.

این امر به موتورها میفهماند که سایت شما برای دیگر سایت ها محبوب است. با این روش گوگل ارزش بیشتری برای سایت شما در نتایج جستجو قائل خواهد شد. همچنین با این کار ممکن است موتورهای جستجو علاوه بر لینک سایت شما که در سایت دیگری موجود است، دیگر صفحات سایت شما را نیز کراول کند.

درواقع هر 3 لینکی که در ادامه برای شما آورده ایم، فالو هستند و یک کار را انجام میدهند.

<a href=”https://hostnegar.com” > Title link </a>
<a href=”https://hostnegar.com” rel=”Follow” > Title link </a>
<a href=”https://hostnegar.com” rel=”Dofollow” > Title link </a>

 لینک چیست؟

 

Nofollow 

این نوع لینک کاملا برعکس لینک Follow است. در صورت استفاده از این نوع لینک درواقع به موتورهای جستجو گفته اید در لینک و آدرس آن کاوش نکنند و اعتباری به سایت مقصد ندهند. گاهی ممکن است شما بخواهید به یک منبع پیوند دهید اما از قابل اعتماد بودن آن مطمعن نیستید. در این شرایط میتوانید از لینک های نوفالو استفاده کنید.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”nofollow” > Title link </a>

 

Noopener 

هنگامی که موتور جستجو وارد سایت شما می شود درصورت مواجه شدن با یک لینک، وارد آن شده و از سایت شما خارج می شود. زیرا لینک ها Opener تعریف شده اند. با ایجاد لینک بصورت Noopener در واقع به موتورهای جستجو میگویید از سایت شما برای باز کردن لینک، خارج نشود تا بطور کامل صفحه سایت را ایندکس کند.

<a href=”https://hostnegar.com” target=”blank” rel=”noopener” > Title link </a>

 

UGC 

لینک های User Generated Content یا به اختصار UGC در واقع لینکی از محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط کاربر است. این نوع لینک ها توسط کاربران در سایت ها، وبلاگ ها و … قرار گرفته اند. پس در اصل میر سایت هیچ نقشی در قرار دادن آنها ندارد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”ugc” > Title link </a>

 آشنایی با انواع لینک و تاثیر آن در سئو

 

Next 

شما با کلیک بر روی لینک Next به مقاله ی بعدی منتقل خواهید شد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”next” > Title link </a>

 

Prev 

لینک Prev برعکس لینک Next عمل میکند. به این صورت که با کلیک بر روی آن به مقاله قبلی هدایت می شوید.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”prev” > Title link </a>

 

Sponsored 

لینک های Sponsored در واقع لینک هایی هستند که بابت وجود آنها در سایت هزینه پرداخت شده است. گاهی ممکن است هنگامی جستجوی کلمه ای در اینترنت با علامت AD در کنار لینکی مواجه شوید. این لینک ها در اصل با پرداخت هزینه در این جایگاه قرار گرفته اند که با علامت AD که مخفف Advertisement یا همان تبلیغات است، مشخص شده اند.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”sponsored” > Title Sponsored</a>

 لینک چیست؟

 

Tag 

تگ ها یا کلمات کلیدی موجود در مقاله را به وسیله لینک Tag میبایست به موتورهای جستجو معرفی کرد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”tag” > Title link </a>

 

Noreferrer 

ممکن است شما نخواهید سایت مقصد بداند که کاربران از چه طریقی وارد سایت او شده اند. در این صورت میتوانید از لینک Noreferrer استفاده کنید. درصورت استفاده از این نوع لینک، هویت سایت شما از سایت مقصد مخفی خواهد ماند.

<a href=”https://hostnegar.com” target=”blank” rel=”noreferrer” > Title link </a>

 

Alternate 

این لینک در واقع شما را به صفحه ای دیگر با همان محتوای قبلی اما زبانی جدید متقل خواهد کرد. درواقع این نوع لینک در سایت های چند زبانه کاربرد دارد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”alternate” > Title link </a>

 آشنایی با انواع لینک و تاثیر آن در سئو

 

Search 

لینک Search همانطور که از نام آن پیداست، شما میتوانید از طریق آن در بین مقالات جستجو کنید.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”search” > Title link </a>

 

Help 

ممکن است شما بخواهید آموزشی را از یک صفحه در صفحه ای قرار دهید. در این هنگام با کلیک بر روی لینک Help به صفحه راهنمای استفاده از مقاله منتقل خواهید شد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”help” > Title link </a>

 

Author 

لینک های Author مختص به نویسنده ی مقاله است. یعنی درصورت کلیک بر روی آن شما را به نویسنده مقاله ارجاع میدهد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”author” > Title link </a>

 لینک چیست؟

 

Bookmark 

کاربرد لینک های Bookmark هنگامی است که شما میخواهید لینک مقاله ای را در مرورگر خود سیو یا بوک مارک کنید. زیرا لینک تغییر نخواهد کرد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”bookmark” > Title link </a>

 

License 

معنای لغوی License مجوز است. همانطور که از نام آن پیداست، با کلیک بر روی لینک License شما به صفحه ی کپی رایت مقاله موردنظر منتقل خواهید شد.

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”license” > Title link </a>

 

نکته: در انتهای این بخش از مقاله باید بگوییم که شما میتوانید این لینک ها را به صورت ترکیبی نیز استفاده کنید. برای مثال:

<a href=”https://hostnegar.com” rel=”nofollow noopener” > Title link </a>

 

 

کاربرد لینک چیست؟ 

شما میتوانید به وسیله ی لینک دو آدرس یا صفحه را به هم متصل کنید. و یا برای اشتراک گذاشتن صفحه ای با دوستانتان، آدرس آن را کپی کرده و به صورت لینک برایشان بفرستید. به این وسیله آنها میتوانند تنها با یک کلیک به مطلب موردنطر دسترسی پیدا کنند.

همچنین از مهم ترین کاربرد های لینک استفاده از آنها در محتوا هایی است که در سایت خود تولید میکنید.

 

آشنایی با انواع لینک و تاثیر آن در سئو

 

تاثیر وجود لینک ها در سئو سایت 

پس از اینکه با مفهوم لینک و انواع آن آشنا شدید؛ قطعا متوجه اهمیت وجود آن شده اید. اما ما نیز میخواهیم اهمیت آن در سئو سایت را برای شما بررسی کنیم. با اضافه کردن لینک درون محتوا شما میتوانید محتوای دیگری را جهت تکمیل اطلاعات محتوای موجود در سایت خود به کاربر معرفی کنید. همچنین میتوانید مطالب مرتبط با محتوا، که درون سایت خودتان وجود دارد را نیز به کاربر معرفی کنید. با این کار، تعامل کاربر با سایت شما بیشتر شده و نرخ پرش سایت، که یکی از عوامل موثر در سئو است، کاهش می یابد.

از طرف دیگر نیز دریافت بک لینک از سایت های دیگر، باعث افزایش اعتبار سایت شما در گوگل، و آشنایی کاربران آن سایت با سایت شما میشود. این امر در نهایت منجر میشود که سایت شما رتبه بهتری در نتایج دریافت کند و همچنین نرخ کلیک بالاتری داشته باشد.

 

نتیجه گیری: 

در انتهای این آموزش باید بگوییم که لینک سازی اهمیت زیادی برای موتورهای جستجو دارد. پس دقت لازم را برای ساختن لینک ها به خرج دهید. درصورتی که دانش کافی درباره ی لینک سازی ندارید، سعی کنید از افراد متخصص در این حیطه کمک بگیرید. و یا ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید و پس از دریافت اطلاعات کافی، لینک سازی را در سایت خود انجام دهید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به کمک آن با مفهوم لینک، انواع آن و تاثیر آن بر سئو آشنا شده باشید. درصورتی که درباره ی این مقاله به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

اگر این مقاله را دوست داشتید، میتوانید از مقاله های پایین که با آن مرتبط هستند نیز استفاده کنید:

آموزش ساخت لینک خروجی nofollow

بک لینک چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟

8 تا از بهترین ابزارهای سئو

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خرید هاست

 

آموزش های مرتبط