آموزش ها-هاست نگار

رفع خطای too many requests وردپرس

 

آیا خطای too many requests را در سایت وردپرس خود مشاهده می کنید؟ این خطا می تواند بسیار ناامید کننده باشد زیرا تشخیص اینکه چه چیزی باعث آن شده است دشوار است. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطای وردپرس 429 را رفع کنید.
 
چه چیزی باعث خطای too many requests یا 429 وردپرس می شود؟
رایج ترین دلیل این خطا زمانی است که یک کاربر، ربات یا یک اسکریپت سعی می کند درخواست های زیادی به سرورها بدهد. این اقدامی برای جلوگیری از حملات DDOS در وب سایت ها است. با این حال، اگر این اقدام به درستی پیکربندی و تنظیم نشده باشد، ممکن است مانع از اجرای صحیح موتورهای جستجو یا سایر APIها شود. که باعث رفتار غیرمنتظره در وب سایت شما می شود.
گاهی اوقات این خطا زمانی ایجاد می شود که یک اسکریپت در وب سایت شما با استفاده از یک API درخواست های زیادی را به وب سایت یا سرویس دیگری ارسال می کند. در این صورت، API با یک کد خطای 429 پاسخ می دهد. همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه عیب‌یابی و رفع خطای 429 درخواست‌های بیش از حد در وردپرس بیاندازیم.
 
رفع خطای too many requests در وردپرس
این خطا می تواند ناشی از عوامل متعددی باشد. ما راه های متعددی را برای عیب یابی و رفع ارور 429 وردپرس به شما نشان خواهیم داد.
  • افزونه ای که رفتار غیر عادیی دارد را پیدا و غیرفعال کنید
رایج ترین عامل خطای 429 معمولاً یک افزونه بد در وب سایت شما است. گاهی اوقات پلاگین ها می توانند درخواست های بعدی را بطور خودکار به وب سایت شما ارائه دهند که ممکن است توسط سرور با کد خطای 429 رد شود. اولین کاری که باید انجام دهید این است که تمام افزونه های وردپرس را در وب سایت خود غیرفعال کنید. می توانید این کار را با مراجعه به صفحه افزونه ها در قسمت مدیریت وردپرس خود و انتخاب همه افزونه ها انجام دهید. پس از آن، «غیرفعال کردن» را در کادر دراپ انبوه اقدامات انتخاب کنید و روی اعمال کلیک کنید.
 
اکنون دوباره وب سایت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا خطای too many requests را مشاهده میکنید. اگر نمیبینید، پس این بدان معناست که یک افزونه باعث این مشکل شده است. اکنون می توانید پلاگین های خود را یکی یکی روشن کرده و پس از فعال سازی هر افزونه وب سایت خود را بررسی کنید. به این ترتیب می توانید افزونه ایجاد کننده خطا را پیدا کنید.
هنگامی که متوجه شدید که افزونه باعث ایجاد خطا شده است، می توانید آن را با یک افزونه دیگر جایگزین کنید یا سعی کنید با تولید کننده افزونه تماس بگیرید تا آنها را از خطا مطلع کنید.
  • به یک قالب پیش فرض وردپرس بروید
بیشتر تم های وردپرس شامل عملکردهایی هستند که معمولاً با افزونه ها ارائه می شود. چنین مضامینی همچنین ممکن است باعث ایجاد خطای 429 درخواست های بسیار زیادی در وب سایت شما شود.
ساده ترین راه برای پیدا کردن این موضوع این است که به یک تم پیش فرض وردپرس بروید. اگر با این کار مشکل خطای 429 رفع شد، می‌توانید قالب وردپرس دیگری را پیدا کنید یا مشکل را به توسعه‌دهنده پوسته گزارش دهید و آنها ممکن است بتوانند آن را برطرف کنند.
 
 
  • به ارائه دهنده هاست خود گزارش دهید
اگر تمام مراحل بالا را امتحان کردید، به احتمال زیاد مشکل از شما نیست. در بسیاری از مواقع، خطای 429 درخواست بیش از حد را در سرویس های شخص ثالثی که نیاز به دسترسی به وب سایت شما دارند، مشاهده می کنید. این می تواند موتورهای جستجو، خزنده ها و سایر برنامه های وب باشد.
اگر خطا را در گوگل سرچ کنسول یا هر سرویس شخص ثالثی مشاهده می کنید، به احتمال زیاد آنها درخواست های زیادی را به وب سایت شما ارسال می کنند و نگران نباشید. پشتیبانان هاستینگ امکانات بیشتری برای پیدا کردن دلیل بروز این خطا را در اختیار دارند. پس می توانید از آن ها برای حل مشکل تان کمک بگیرید.
 
در این مقاله پهنای باند را توضیح دادیم، امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد. برای دیدن باقی آموزش ها میتوانید وارد منوی پشتیبانی بخش آموزش ها شوید، در صورتی که درباره این آموزش به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.
 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خرید هاست

 

آموزش های مرتبط