آموزش ها-هاست نگار

رفع خطای Syntax وردپرس

خطای Syntax از جمله خطاهای رایجی است که هنگام نصب یا آپدیت قالب و یا افزونه با آن مواجه میشوید که حاکی از خطا در کد نویسی میباشد.

در این آموزش شما را با راه حل رفع این خطا و پاک کردن کدی که سبب این ارور شده آشنا میکنیم.

وقتی خطای Syntax برای وردپرس شما رخ میدهد بدین معناست که خطایی مشابه خطای زیر را دریافت کرده اید: (آدرس خطای شما ممکن است متفاوت باشد)

Parse error- syntax error, unexpected $end in /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php on line 278

Parse error: این بخش از خطا نشان دهنده آن است که برخی کدها در جایگاه صحیح قرار نگرفته اند و باعث بوجود آمدن خطایی شده که در ادامه مشخص کرده است.

unexpected: این بخش نشان میدهد که تابع پایانی دستور به درستی وارد نشده است.

آدرس فایل: در ادامه آدرس فایلی که باعث خطا شده را نشان میدهد که ممکن است برای شما این آدرس متفاوت باشد که برای رفع آن باید به آدرس مشخص شده مراجعه کنید و فایل مربوطه که در این خطا functions.php را مورد بررسی قرار دهید.

on line: این قسمت خطی در فایل را که خطای ایجاد شده مربوط به آن است را مشخص میکند و با مراجعه به آن میتوانید آن را اصلاح کنید. که در خطای بالا خط 278 میباشد.

برای رفع این خطا ابتدا وارد سیپنل خود شوید و File Manager را باز کنید.

رفع ارور syntax

سپس مسیر خطای نشان داده شده را دنبال کنید و فایل خطا را پیدا کنید. آن را Edit کنید و با توجه به عددی که جلوی Line در خطا نوشته شده خط آن را پیدا کرده و ویرایش کنید. سپس برای اعمال تغییرات روی Save Changes کلیک کنید.
برای مثال:

ارور syntax

همچنین گاهی خطای ایجاد شده به علت نصب یا آپدیت یک افزونه میتواند باشد که در این صورت میتوانید افزونه را غیرفعال کنید تا خطای مربوطه رفع شود

آموزش غیر فعال کردن افزونه در وردپرس

در برخی موارد نیز میتواند آپدیت یا نصب یک قالب باعث این خطا شود که در این صورت میتوانید با مراجعه به آدرس زیر از طریق کنترل پنل هاست و تغییر نام پوشه قالب موردنظر قالب را غیرفعال کنید تا این خطا برطرف شود.

مسیر قالب در سیپنل :File Manager/public_html/wp-content/themes  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط