آموزش ها-هاست نگار

تگ H1 چیست؟ – چه کاربردی در صفحات سایت دارد؟

تگ H1 چیست؟

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

 تگ H1 چیست؟ چه کاربردی در صفحات سایت دارد؟ 

تگ H1 چه تاثیری در سئوی سایت دارد؟ 

چگونه تعداد تگ های H1 استفاده شده در سایت را پیدا کنیم؟ 

تفاوت تگ Title و تگ H1 چیست؟ 

دو نکته ی مهم 

نتیجه گیری


یکی از موارد مهم در داشتن سایت، استفاده از تگ H یا عنوان در محتواهای موجود در سایت است. تگ های عنوان شامل H1 تا H6 هستند که میبایست هر یک از این تگ ها را در جایگاه مخصوص به خود در محتوا به کار برد. بطور کلی شما باید موارد زیادی را در وب سایت خود رعایت کنید، مانند طراحی ساده و جذاب ، استفاده از المان های مناسب و … در این مقاله ما میخواهیم مفهوم تگ H1 و کاربرد آن در محتوا را به شما بیاموزیم. پس در این آموزش همراه ما باشید.

 

تگ H1 چیست؟ چه کاربردی در صفحات سایت دارد؟ 

تگ H یا همان HTML Heading Tag به زبان ما تیتر یا عنوان نامیده میشود. این نوع از تگ را میبایست به درستی در محتوا به کار برد. زیرا در واقع به محتوای شما نظم و آراستگی میبخشد که این عمل موجب جذب بیشتر کاربر به محتوا میشود. با ارائه ی تگ عنوان در مطلب درواقع خلاصه ای از متنی که در ادامه می آید را توضیح داده ایم. به این ترتیب کاربر به راحتی میتواند به بخش مورد نظر خود در محتوا دستیابی داشته باشد.

تگ H1 چیست؟

لازم به ذکر است که شما باید تنها از یک تگ H1 در محتوای خود استفاده کنید. زیرا استفاده ی بیش از یک بار از این تگ در یک محتوا، باعث ایجاد اختلال در ساختار محتوا شده و تاثیر مخرب در سئوی سایت نیز خواهد داشت.

 

 

تگ H1 چه تاثیری در سئوی سایت دارد؟ 

تگ H1 در واقع موضوع محتوای شما را برای موتور های جستجو مشخص میکند و به آنها کمک میکند تا محتوای صفحه را بهتر درک کنند. همچنین دسترسی به محتوا را ساده تر کرده و تجربه کاربران را افزایش میدهد.

شما باید در استفاده از تگ H1 دقت زیادی به خرج دهید. زیرا میبایست ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • این تگ نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه باید باشد
  • کلمه ی کلیدی انتخابی خود برای محتوا را در آن به کار ببرید
  • کاربر باید با خواندن این عنوان به موضوع اصلی محتوا دست یابد
  • و در آخر به قدری جذاب باشد که کاربر به خواندن این مطلب جذب شود

 

 

چگونه تعداد تگ های H1 استفاده شده در سایت را پیدا کنیم؟ 

پیدا کردن تعداد تگ های H1 استفاده شده، راه های مختلفی دارد که میخواهیم یکی از آن ها را برای شما توضیح دهیم. جهت انجام این کار، ابتدا وارد سایت شوید و کلیک راست کنید. سپس گزینه Inspect را انتخاب کنید. البته شما میتوانید از کلید های میانبر Ctrl + Shift + I نیز برای رسیدن به این بخش استفاده کنید.

تگ H1 چیست؟

در این صفحه ای که برای شما باز شد، از منوی بالای صفحه گزینه Elements را انتخاب کرده و جهت پیشروی آسان تر میتوانید با استفاده از کلیدهای Ctrl +F و تایپ <H1> ، تعداد تگ های H1 موجود را بیابید.

تگ H1 چیست؟

همچنین یکی دیگر از راهکار ها استفاده از افزونه MozBar کروم است. درصورتی که تمایل دارید بیشتر با افزونه های کروم آشنا شوید میتوانید از آموزش زیر استفاده کنید:

⇐ بهترین افزونه های کروم برای طراحان وب

 

 

تفاوت تگ Title و تگ H1 چیست؟ 

اگر فکر میکنید این دو تگ یکی هستند، کاملا در اشتباهید! تگ Title در واقع همان عنوانی است که در نتایج جستجو نمایش داده میشود و در هدر و مرورگر نمایش داده میشود؛ اما تگ H1 در خود محتوا به کار میرود، یعنی پس از ورود به لینک موجود، شما میتوانید آن را مشاهده کنید. البته نکته دیگری که لازم است بگوییم، اهمیت بیشتر تگ Title نسبت به تگ H1 است. اما این به آن معنا نیست که تگ H1 بی اهمیت باشد، بلکه این تگ نیز دارای اهمیت بوده و شما باید بهینه سازی سئو را برای هردو انجام دهید.

 تگ H1 چیست؟

 

 

دو نکته ی مهم 

پیش از پایان دادن این مقاله باید دو نکته ی مهم را به شما متذکر شویم:

1. هرگز برای عنوان های نامربوط از این تگ استفاده نکنید! زیرا موتورهای جستجو را گمراه میکند.

2. هیچوقت یک پاراگراف کامل از متن را با این تگ نمایش ندهید! زیرا عنوان نباید بیش از حد طولانی باشد و این امر سئوی شما را به خطر می اندازد.

 

نتیجه گیری: 

در نهایت باید بگوییم که در انتخاب تگ H1 برای محتوای خود، دقت لازم را به خرج دهید زیرا برای موتورهای جستجو بسیار دارای اهمیت است. همچنین موضوع اصلی محتوای شما را برای کاربران مشخص میکند. پس عبارتی که برای این بخش در نظر میگیرید باید در بر دارنده ی موضوع کلی محتوای شما باشد.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله ی آن با مفهوم تگ H1 و کاربرد آن آشنا شده باشید. درصورتی که به مشکلی برخوردید میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط با این مقاله:

12 عامل موثر در رتبه بندی محتوا توسط گوگل

آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

سختی کلمه کلیدی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی چیست؟

نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

بهترین ابزارهای سئو و ردیابی کلمات کلیدی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط