آموزش ها-هاست نگار

تفاوت SSL رایگان و پولی

 

هنگامی که در حال بررسی فناوری های رمزگذاری شده برای وب سایت خود هستید، ممکن است سوالی در مورد SSL رایگان در مقابل SSL پولی برایتان پیش بیاید. هر دو دارای سطح رمزگذاری قابل مقایسه هستند و HTTPS را برای نتایج سئو در وب سایت ها موثر قرار می دهند. به طور طبیعی، شما یک گواهی SSL رایگان را ترجیح می دهید زیرا هزینه های کسب و کار شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با این حال، نسخه های رایگان دارای معایب خاصی هستند که نسخه های پولی به راحتی بر آنها غلبه می کنند تا سود شما را به حداکثر برسانند.
در این آموزش ما تفاوت های کلیدی بین گواهینامه های رایگان و پولی SSL را برای تصمیم گیری آگاهانه بررسی می کنیم.
 
گواهینامه های رایگان SSL
همانطور که از نام آن پیداست، گواهینامه‌های SSL رایگان نیازی به پرداخت ندارند و صاحبان وب می‌توانند هر چقدر که بخواهند از آنها استفاده کنند. آنها برای صاحبان وب سایت سریع، راحت و جذاب در نظر گرفته می شوند زیرا به آنها اجازه می دهند تا سود وب سایت خود را به حداکثر برسانند. یک کاربر می‌تواند چندین گواهی SSL را برای وب‌سایت خود دانلود کند، زیرا یک گواهی SSL رایگان تنها می‌تواند یک دامنه را ایمن کند.
 
سطح رمزگذاری آن با SSL های پولی قابل مقایسه است. هر دو گواهینامه رایگان و پولی SSL رمزگذاری گواهینامه 256 بیتی و رمزگذاری کلید 2048 بیتی را ارائه می دهند. در اینجا مواردی از تفاوت ها بین SSL رایگان و پولی وجود دارد که در ادامه ذکر میکنیم:
 
سهولت نصب
مهمترین مزیت یک گواهی رایگان SSL برای یک وب سایت این است که نیازی به پرداخت پول ندارید. علاوه بر این، می توانید به راحتی آن را نصب کنید تا وب سایت خود را در کمترین زمان راه اندازی و از آن استفاده کنید. شما می توانید چندین گواهی رایگان را بدون هیچ زحمتی تهیه کنید.
برخی از ارائه دهندگان گواهی SSL پولی ممکن است از شما بخواهند قبل از صدور و نصب، برخی از مدارک تحویل دهید. بنابراین، شما باید به دنبال ارائه دهندگانی باشید که می توانند روند را برای شما سرعت بخشند.
 
اعتبار سنجی دامنه
همانطور که ما SSL رایگان تعریف کرده ایم، فقط به اعتبارسنجی دامنه محدود می شود. این برای وب سایت ها و وبلاگ های کوچکی که نیازی به جمع آوری داده ها از بازدیدکنندگان وب سایت خود ندارند ایده آل است. که این وب سایت ها فقط به یک سطح اولیه احراز هویت نیاز دارند.
 
سطح اعتماد
همه گواهینامه های SSL به طور یکسان ایجاد نمی شوند. از آنجایی که ارائه دهندگان گواهینامه منبع باز SSL اینها را به صورت رایگان ارائه می کنند، کاربران از رمزگذاری و حفاظت مناسب اطمینان ندارند. مواردی وجود داشت که گواهینامه های رایگان SSL در گذشته دارای مشکلات عمده امنیت سایبری بودند.
 
تمدید
گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت دارای اعتبار یک ماه تا سه ماه است که در بعضی از مواقع منجر به مشکل تمدید مکرر، در پایان برای شما می شود. گواهینامه های SSL پولی یک سال اعتبار دارند (اخیراً اعتبار گواهینامه های SSL از سه سال به یک سال کاهش یافته است).
 
پشتیبانی فنی بی‌اهمیت
از آنجایی که SSL رایگان، به صورت رایگان در دسترس است، کاربران نمی‌توانند در هنگام بروز مشکل، انتظار پشتیبانی فنی را داشته باشند. آنها باید به انجمن‌هایی تکیه کنند که سایر کاربران رایگان SSL در آن جمع می‌شوند تا نکات و راهنمایی‌هایی در مورد نحوه رفع مشکلات مربوط به SSL ارائه دهند.
 
 
برترین ارائه دهندگان گواهینامه SSL رایگان در مقابل ارائه دهندگان گواهی SSL پولی:
آمازون، Cloudflare، و Let’s Encrypt از جمله برترین ارائه دهندگان گواهینامه SSL قابل اعتماد هستند. شLet’s Encrypt، آمازون و گواهینامه های SSL Cloudflare از کلیدهای SHA-256 بیتی استفاده کنند. Cloudflare و Amazon از کلیدهای استاندارد 2048 بیتی RSA برای رمزگذاری نامتقارن استفاده می کنند.
این سه گواهینامه رایگان SSL همچنین خدمات خودکار را با توجه به تمدید و پشتیبانی فنی ارائه می دهند. با این حال، آنها از نظر مدت اعتبار، اعتبارسنجی DV/OV/EV و ضمانت مانند سایر گواهینامه های SSL رایگان در بازار، دارای اشکالاتی هستند. از این رو، همیشه توصیه می شود که یک گواهی SSL پولی خریداری کنید، که به عنوان قوی ترین امنیت و عملکرد پیشرفته وب سایت شما شناخته می شود.
 
چه شما یک کسب و کار کوچک، متوسط یا بزرگ در بانکداری، تجارت الکترونیک، خدمات دولتی یا هر بخش دیگری باشید، امنیت وب سایت شما جنبه ای است که نمی توان و نباید به هر قیمتی به خطر بیفتد. SSL یکی از امن ترین و مطمئن ترین ابزارهای رمزنگاری برای محافظت از وب سایت شما در برابر حملات سایبری است. بنابراین، در حالی که یک گواهینامه رایگان SSL برای یک وب سایت وسوسه انگیز به نظر می رسد، به خصوص اگر شما یک کسب و کار نوپا هستید و تیمی از متخصصان امنیت ندارید، SSL رایگان سطح مورد نظر امنیت شما را برآورده نخواهد کرد. گواهینامه SSL پولی می تواند امنیت وب سایت، اعتبار برند و اعتماد مشتری شما را به بالاترین سطح برساند. آن را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید بازده ارزش آن را دارد.
 
در این آموزش در مورد تفاوت SSL رایگان و پولی توضیح دادیم. امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد، در صورتی که درباره این آموزش به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.
 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط