آموزش ها-هاست نگار

تغییر پسورد دیتابیس در سیپنل

گاهی به دلایل متعدد ممکن است نیاز داشته باشید رمز یک دیتابیس را در هاست خود تغییر دهید، در شرایطی مانند هک شدن وب سایت و یا تغییر رمز دیتابیس ، ساده بودن پسورد انتخابی و یا دلایلی دیگر.در واقع دیتابیس دارای رمز نمی باشد و ما  تنها رمز نام کاربری که به آن دیتابیس دسترسی دارد را تغییر خواهیم داد.
دقت داشته باشید ، اگر دیتابیس مورد نظر به یک وب سایت یا CMS مانند وردپرس و جوملا متصل باشد ، پس از تغییر پسورد ، اطلاعات در سایت  نمایش داده نمی شود و ممکن است به مشکل برخورد نمایید ؛ بنابراین قبل از انجام این عملیات به شما توصیه می‌گردد از نحوه تعویض پسورد دیتابیس در سیستم مدیریت محتوا خود مطلع شوید.
جهت تغییر رمز عبور دیتابیس در هاست سی پنل به روش زیر عمل کنید.
 وارد سیپنل خود شوید .در بخش DATABESES برروی MySQL® Databases کلیک کنید.

تغییر پسورد دیتابیس در سیپنل

 پس از ورود به قسمت MySQL® Databases لیست تمام دیتابیس ها در قسمت  Current Databases دیده میشوند روبروی نام دیتابیس در بخش Privileged Users نام کاربری که به دیتابیس متصل شده است قابل مشاهده است  نام کاربر را به خاطر بسپارید سپس به قسمت پایین صفحه رفته و در بخش Current Users  نام کاربری مورد نظر خود را بیابید و در قسمت Action  روی گزینه Change Password کلیک نمایید

تغییر پسورد دیتابیس در سیپنل


در صفحه بعد میتوانید رمز برای کاربر ست نمایید، صفحه ای باز میشود که شامل دو بخش است:
در قسمت Password   پسورد جدید را وارد کنید.
و در قسمت  Password (Again) پسورد جدید را تکرار کنید.

قسمت Strength  میزان سختی پسورد شما را به صورت یک عدد نمایش میدهد. این عدد هرچقدر به ۱۰۰ نزدیکتر باشد حدس پسورد توسط هکر دشوارترخواهد بود.
 برای داشتن پسوردی سخت و پیچیده میتوانید از قسمت Password Generator استفاده کنید . روی Password Generator کلیک نمایید .

تغییر پسورد دیتابیس در سیپنل

 در صفحه باز شده  رمز عبور به شما نمایش داده می شود تیک I have copied this password in a safe place  را بزنید سپس برروی Use Password کلیک کنید تا پسورد اعمال شود.

تغییر پسورد دیتابیس در سیپنل

در نهایت برروی گزینه Change Password کلیک کنید تا پسورد دیتابیس تغییر یابد .

نکته بسیار مهم : پس از تغییر پسورد دیتابیس سریعا به فایل کانفیگ اسکریپت خود مراجعه کنید و پسورد جدید را جایگزین پسورد قدیمی کنید. در غیر این صورت سایت شما خطای عدم اتصال به دیتابیس نمایش خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط