آموزش ها-هاست نگار

الگوریتم کبوتر (pigeon) گوگل چیست؟

 

همانطور که یک کبوتر خانگی برای یافتن راه خود به خانه شناخته می شود، به روز رسانی الگوریتم کبوتر Google نیز به طور خاص برای ارائه نتایج جستجوی مرتبط در نزدیکی لوکیشن شما به کاربران طراحی شده است. Pigeon حرکتی انقلابی ای بود که توجه ویژه ای به مشاغل محلی ای داشت که شیوه های درست SEO را استفاده میکردند. برای اولین بار، الگوریتم گوگل باعث شد که جستجوهای محلی واقعاً فرصت درخشیدن داشته باشند و در مقایسه با سایر رقابت های غیر محلی رتبه بالاتری داشته باشند. در زیر، همه آنچه را که باید در مورد Pigeon بدانید به شما می گوییم: چیست، چگونه کار می کند و چگونه سئوی خود را تنظیم کنید تا بتوانید به روز رسانی را به نفع خود انجام دهید.
 
با عرضه Pigeon، در 24 جولای 2014 گوگل توانست نتایج جستجوی محلی مفید، مرتبط و دقیق تری را برای کاربران خود ارائه دهد. تمرکز این الگوریتم بر اساس به‌روزرسانی‌های الگوریتم پاندا، پنگوئن و مرغ مگس خوار، به طور خاص روی پرس و جوهای محلی است. برخلاف پاندا و پنگوئن، کبوتر یک به‌روزرسانی مبتنی بر جریمه نیست، بلکه یک تغییر اصلی در الگوریتم گوگل است.
 
آنچه Google Pigeon تحت تأثیر قرار داد
اگرچه Pigeon مبتنی بر جریمه نیست، اما واضح است که هنوز مهم است که بدانید به‌روزرسانی چگونه بر خزنده‌های وب گوگل تأثیر می‌گذارد و چه چیزی را باید پیاده‌سازی کنید تا رتبه شما ارتقا یابد، به خصوص اگر کسب و کاری دارید که مشتریان بومی میتواند به شما کمک کنند. الگوریتم جستجوی محلی جدید پنگوئن اکنون بیشتر با سیگنال های رتبه بندی جستجوی سنتی مرتبط است. به عبارت دیگر، سایت شما باید تا حد امکان معتبر باشد و سئو خوبی داشته باشد. در هنگام ساخت سایت خود از استراتژی های سئو کوتاهی نکنید.
 
الگوریتم کبوتر (Pigeon) چگونه کار می کند
به‌روزرسانی Google Pigeon بر جستجوهای محلی و جستجوهایی که مکان در آنها نقش مهمی دارد، تأثیر می‌گذارد. برخلاف قبل از انتشار Pigeon، فاکتورهای سئو سنتی هنگام رتبه بندی نتایج محلی وارد عمل می شوند. بنابراین شرکت‌های محلی اکنون باید انرژی و منابع بیشتری را برای استراتژی‌های سئوی خود سرمایه‌گذاری کنند، هم در سایت خود و هم در سایر مکان‌های آنلاین، به‌ویژه سایت‌های فهرست کسب‌وکار.
 
یکی از قابل توجه‌ترین تفاوت‌ها برای کاربرانی که در نتایج جستجوی کسب‌وکارهای محلی در گوگل بودند، تغییر نتایج محلی بود. قبل از Pigeon، نتایج محلی شامل 10 یا 7 کسب و کار در بخش ویژه در جستجوی سنتی بود که فرصت های بیشتری را برای کسب و کار فراهم می کرد تا رتبه خوبی داشته باشند و در صفحه 1 ظاهر شوند.
اما ظرف یک سال پس از راه‌اندازی Pigeon، تعداد نتایج محلی به 3 نتیجه کاهش یافته است (که در زیر نشان داده شده است).
 
 
یک باکس همراه با نقشه که پایین آن سه نتیجه به همراه آدرس و احتمالا وبسایتشان حضور دارند. به این باکس‌های محتوایی، لوکال پک (Local Pack) هم گفته می‌شود. در حقیقت هدف گوگل از این لوکال پک‌ها، کلیک کمتر کاربر و گرفتن جواب و مشخصات و تمام اطلاعات لازم دیگر در همان صفحه نتایج است. اتفاقی که برای کاربران خوش آیند و برای برخی از صاحبان کسب و کارها، خیلی هم خوش آیند نیست.
 
گوگل نه تنها نحوه رتبه بندی بسیاری از کسب و کارها و میزان قابل مشاهده بودن آنها را تغییر داد، بلکه قصد داشت اطلاعات مورد نظر را در مراحل کمتری به کاربران ارائه دهد. هدف Pigeon ارائه مرتبط‌ترین و مفیدترین نتایج به کاربران در یک محیط محلی با حمایت از افرادی بود که در شعاع و ارتباط خاص جستجوی کاربر هستند.
 
فاکتور هایی برای بالا آمدن سایت با استفاده از الگوریتم کبوتر
نقشه گوگل را دریابید
مهم ترین اصل برای بهبود سئو محلی سایت و همینطور مورد توجه الگوریتم کبوتر قرار گرفتن، ثبت نقشه کسب و کار در گوگل مپ یا همان نقشه گوگل است. فرقی نمیکند یک کسب و کار فیزیکی باشید یا یک کسب و کار مجازی که صرفا وب سایت دارد. در هر حال ثبت مکان شما در google map به بهبود شرایط تان در نتایج جستجوی محلی کمک زیادی میکند.
 
ثبت در سایت‌های دایرکتوری محلی
سایت‌های دایرکتوری محلی سایت هایی هستند که فهرستی از کسب و کارهای محلی را ارائه می کنند. کاربران وارد این دایرکتوری‌ها می‌شوند و سایت‌های مرتبط با موضوع موردنظرشان را جستجو می‌کنند. پس از الگوریتم کبوتر، مخاطب این سایت‌ها نیز افزایش یافتند. توصیه می‌شود که سایت خود را در این دایرکتوری‌ها ثبت کنید تا تاثیر مثبت آن را در رتبه بندی محلی سایت خود مشاهده کنید.
 
به برگه تماس با ما توجه ویژه‌ای کنید
ربات‌های گوگل به خوبی صفحات اصلی سایت مانند صفحه تماس با ما را درک می‌کنند و می‌شناسند و می‌توانند اطلاعات کسب و کار شما را حتی از این طریق هم جمع آوری کنند.
به همین خاطر لازم است که به این برگه از سایت خود توجه ویژه‌ای داشته باشید و مواظب باشید که آدرس و شماره تماسی که در این برگه ثبت کرده‌اید با آدرس و شماره تماسی که در نقشه گوگل ثبت کرده‌اید یکسان باشد.
 
نظر مثبت بگیرید!
گوگل به شدت روی نظراتی که کاربران در مورد کسب و کار شما در بخش نظرات گوگل مپ میدهند حساس است. این حساسیت به حدی است که حتی نظرات مثبت و منفی آنها در نقشه گوگل کسب و کارتان را نه صرفا در سئو محلی بلکه در کل سئو سایت تان تاثیر میدهد! بنابراین سعی کنید با ارائه خدمات خوب، تشویق کاربران یا حتی برگزاری مسابقه و هر خلاقیت دیگری، تعداد نظرات مثبت در نقشه گوگل خودتان را افزایش بدهید.
 
در این آموزش الگوریتم کبوتر ( pigeon) را معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد، در صورتی که درباره این آموزش به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.
 
 
 
 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط