آموزش ها-هاست نگار

الگوریتم فرد (FRED) گوگل چیست؟

 

در 7 مارس 2017 اتفاقات عجیبی در نتایج جستجو گوگل رخ داد که با کاهش چشمگیر رتبه برخی وبسایت ها همراه بود، به دنبال آن جو پر رعب و وحشتی بین مدیران وب‌سایت‌ها، صاحبان سایت و متخصصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو بوجود آمد. برخی از پروژه های سئو سایت های فروشگاهی بزرگ که تبلیغات زیادی را برای افزایش ترافیک انجام داده بودند، یک شبه حدود ۹۰ درصد افت ترافیک داشتند!
 
این شروع داستان آشنایی با الگوریتم فرد گوگل بود که نخستین بار Gary Illyes تحلیل گر وب و وبمستر برتر از نام فرد طی یک شوخی با مدیر سئو Sapient Razorfish برای این آپدیت الگوریتمی گوگل استفاده کرد.
اینگونه بود که بیشتر مردم از آخرین به‌روزرسانی الگوریتم اصلی گوگل که به‌روزرسانی «فرد» معروف شد، نامی که توسط متخصص تحلیل وب‌مستر، گری ایلیس، به شوخی به این به‌روزرسانی داده شده بود، مطلع شدند.
 
گوگل به طور مداوم در طول سالیان الگوریتم های جستجوی خود را اصلاح کرده و به روز می کند. با این حال، به‌روزرسانی‌های کمی تأثیر آنی دارند که فرد یکی از آن هاست، که این کار راانجام داد. در این پست، نگاهی دقیق به آپدیت Google Fred خواهیم داشت. ما تأثیرات فوری و بلندمدت تغییر، هدف مورد نظر آن، و همچنین آنچه را که می‌توانید برای برنامه‌ریزی و کاهش احتمالی ترافیک در نتیجه به‌روزرسانی‌های آینده انجام دهید، بررسی خواهیم کرد.
 
به‌روزرسانی Google Fred چه بود؟
به‌روزرسانی Fred تعدیلی برای الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوی Google بود که پیاده‌سازی شد. در ابتدا، Google تصمیم گرفت این به‌روزرسانی را اعلام نکند. این عدم هشدار قبلی بود که باعث شد بسیاری از سئوکاران و وب مسترها هنگام بررسی داده های تحلیلی خود در 7 مارس دچار وحشت شوند.
تا به امروز، گوگل هنوز به‌روزرسانی فرد را به‌طور رسمی تأیید نکرده است، حتی پس از اینکه پیامدهای به‌روزرسانی راه خود را به اکوسیستم رسانه‌های بازاریابی جستجو باز کرده است.
 
هدف از آپدیت فرد گوگل چه بود؟
جای تعجب نیست که گوگل انگیزه پشت به‌روزرسانی Google Fred را فاش نمی‌کند، درست مانند الگوریتم های اصلی قبلی مانند به‌روزرسانی مرغ مگس خوار که در سپتامبر 2015 به کار گرفته شد. با این حال، بسیاری از متخصصان SEO معتقدند که عامل اصلی پشت Fred کیفیت است. بررسی سایت‌هایی که الگوریتم فرد روی آنها تاثیر گذاشته نشان می‌دهد که، اکثریت قریب به اتفاق آنها سایت‌های پرمحتوا هستند (مانند وبلاگ‌ها) که مقالاتی بی‌کیفیت با طیف گسترده‌ای از موضوعات را ارائه می‌دهند. و به نظر می‌رسد این سایت‌ها اغلب به قصد انجام تبلیغ و یا درآمدزایی اشتراکی (Affiliate Revenue) به وجود آمده‌اند.
 
چگونه تشخیص دهیم SEO سایت شما تحت تأثیر به روزرسانی الگوریتم Google Fred قرار گرفته است یا خیر؟
افت قابل توجه در رتبه بندی کلی وب سایت شما، صرف نظر از دلیل، به معنای اتفاقی جدی است. اگر افت ناگهانی و غیر قابل توضیح در رتبه بندی را تجربه کرده باشید، به احتمال زیاد با به روزرسانی الگوریتم مجازات شده اید.
مطمئناً، با به روزرسانی گوگل، بهترین اقدام، پیشگیرانه بودن است، اما تشخیص ریشه مشکل ممکن است دشوار باشد. برای تعیین راه پیش رو ممکن است نیاز به یک بررسی حرفه ای باشد. در این میان، مواردی وجود دارد که می توانید برای بهبود سایت و کاهش خطر مجازات فرد انجام دهید.
 
چه کار کنیم که از جریمه الگوریتم فرد گوگل در امان باشیم؟
  • محتوای باکیفیت و ارزشمند ارائه دهید.
  • تجربه کاربری مناسب ایجاد کنید.
  • از تبلیغات زیاد در سایتتان بپرهیزید.
  • بک‌لینک‌های نامعتبر و اسپم را Disavow کنید.
  • به قوانین راهنمای گوگل وبمستر عمل کنید.
محتوای باکیفیت و ارزشمند ارائه دهید
باید محتواهای سایتتان را بررسی کنید. خیلی از سایت‌های پربازدید، از تبلیغ کردن کسب درآمد می‌کنند و این اصلا بد نیست. اما موضوع، خود تبلیغات نیست بلکه محتوای آن است. محتواهای نامرتبط، کوتاه، ناقص، به دردنخور و بی‌کیفیت را باید با اطلاعات مفید و مرتبط جایگزین کنید.
البته در مورد اندازه محتوا، کوتاه یا بلند بودن آن بستگی به موضوع مورد بحث دارد. باید ببینید رقیبان شما در مورد آن موضوع به خصوص چه محتوایی تولید کرده‌اند و آیا محتوای شما متناسب است یا اینکه خیلی کوتاه است. بعضی موضوعات نیاز به محتوای کوتاه و بعضی نیاز به محتوای طولانی دارند. اگرچه سیگنال های رتبه بندی گوگل یکی از محرمانه ترین ها در جهان باقی مانده است، اما ما می دانیم که گوگل به سایت هایی که محتوای بسیار مرتبط و کاربردی ارائه می دهند، پاداش می دهد. هرچه محتوای سایت مرتبط‌تر و مفیدتر باشد، تجربه کاربری بهتری خواهد داشت.
 
در این آموزش الگوریتم فرد (FRED) گوگل را معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد، در صورتی که درباره این آموزش به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.
 
 
 
 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط