آموزش گرفتن بک‌آپ دیتابیس از طریق phpmyadmin

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانید پایگاه داده یک وب سایت مهترین بخش آن می باشد زیرا دارای تمامی اطلاعاتی است که از دست رفتن آن ،آسیب بسیار زیادی به یک وب سایت وارد می کند و ازآنجا که در هنگام بوجود آمدن مسائلی مانند مشکلات سروری، حمله هکرها، تغییر اشتباهی تنظیمات و… امکان ازبین رفتن اطلاعات و مطالب سایتتان بسیار بالا خواهد بود. لذا توصیه میشود تا برای حفظ بیشتر امنیت اطلاعات وب سایت ، به طور منظم از دیتابیس ، بکاپ تهیه شودتا بتوانید وبسایت خود را در برابر اشتباهات عمدی و یا سهوی ایمن کنید. phpMyAdmin نرم افزاری برای مدیریت پایگاه داده می باشد که توسط آن می توانید عملیات زیادی را به صورت گرافیکی روی دیتابیس خود اعمال کنید.

برای گرفتن بک آپ از دیتابیس مورد نظر خود وارد سیپنل شوید سپس در قسمت Databases روی گزینه phpMyAdmin کلیک نمایید تا وارد پنل مدیریتی دیتابیس های خود شوید

آموزش-گرفتن-بک‌آپ-دیتابیس-از-طریق-phpmyadmin
 پس از وارد شدن به محیط phpMyAdmin روی دیتابیس مورد نظر خود کلیک کنید تا جداول دیتابیس در کادر سمت راست صفحه نمایش داده شوند،سپس از تب های بالای صفحه روی گزینه Export کلیک نمایید.
آموزش-گرفتن-بک‌آپ-دیتابیس-از-طریق-phpmyadmin

در صفحه بعد و در قسمت Export Method گزینه Custom را انتخاب نمایید  انتخاب این گزینه به شما این امکان را میدهد که بتوانید ،از کل جداول موجود در دیتابیس ویا جداول به صورت انتخابی،بک آپ تهیه نمایید.
آموزش-گرفتن-بک‌آپ-دیتابیس-از-طریق-phpmyadmin


سپس  از قسمت Compression یکی از گزینه های zipped و یا gzipped را انتخاب کرده و در نهایت روی گزینه Go در انتهای صفحه کلیک کنید تا فایل بک آپ به صورت دانلودی در اختیار شما قرار داده شود .


آموزش-گرفتن-بک‌آپ-دیتابیس-از-طریق-phpmyadmin

توجه داشته باشید علی رقم اینکه شرکت میزبانی شما به صورت دوره ای این کار را انجام میدهد اما بازهم ممکن است دسترسی به این اطلاعات به دلایل زیادی، وجود نداشته باشد یا حتی بخاطر مشکلاتی که در سرورها رخ میدهد، نتوان به فایل بک آپ دیتابیس دسترسی داشت ،بنابراین حتما بک آپ گیری از وب سایت خود را فراموش نکنید .

آموزش های مرتبط