آموزش ها-هاست نگار

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک CMS رایگان برای طراحی سایت می باشد که در دسترس همگان قرار دارد میتوانید با استفاده از آن سایت خود را به آسانی طراحی و مدیریت نمایید در این آموزش نحوه نصب وردپرس را بر روی سیپنل شرح خواهیم داد .

در ابتدا آخرین نسخه ی وردپرس فارسی را دانلود نمایید .از لینک هایی نظیر لینک دانلود نسخه وردپرس فارسی میتوانید بسته نصبی را دانلود نمایید .پس از اتمام دانلود از طریق آدرس www.yourdomain.com:2082  ,  وارد پنل مدیریتی هاست لینوکس خود شوید .به جای yourdomain.com آدرس دامنه خود را وارد نمایید .نام کاربری و رمز عبور هاست خود که پس از ثبت هاست در شرکت به ایمیل شما ارسال شده است را در فیلدهای مربوطه وارد نموده و گزینه Log in را بزنید تا وارد سیپنل شوید .

⇐ آموزش نحوه ورود به هاست سیپنل CPanel

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

پس از لاگین به پنل در بخش FILES روی گزینه File Manager  کلیک نمایید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

اکنون وارد پوشه Home هاست خود شده اید  برای نصب وردپرس وارد پوشه public-html شوید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

همان طور که در تصویر مشاهده میکنید وارد قسمت public-html شده ایم برای آپلود بسته نصبی وردپرس در گزینه های بالا روی گزینه Upload کلیک کنید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

با استفاده از گزینه Select File  بسته نصبی وردپرس که دانلود نموده اید را از سیستم خود انتخاب نمایید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

پس از انتخاب فایل ، آپلود فایل به هاست آغاز می شود  باید تا انتهای بارگذاری صبر کنید در پایان آپلود ، نوار سبز رنگ تکمیل آپلود نمایش داده می شود و بارگزاری 100% می شود. در انتها روی Go Back کلیک کنید تا به صفحه اصلی هاست خود بازگردید.

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

پس از اطمینان از آپلود کامل وردپرس روی نام بسته نصبی کلیک کنید و در گزینه های بالا Extract را انتخاب نمایید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

پس از خارج شدن از حالت فشرده، پوشه ای با عنوان wordpress  ملاحظه می شود. برای اینکه آدرس سایت شما بدون وردپرس نمایش داده شود باید اطلاعات داخل پوشه ی wordpress را به روت اصلی هاست یعنی public_html منتقل کنید. وارد پوشه wordpress شوید با استفاده از گزینه Select All تمامی محتوای پوشه را انتخاب نمایید سپس روی گزینه Move کلیک کنید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

در پنجره ای که باز می شود آدرس مسیر ظاهر خواهد شد، wordpress را از انتهای آن بردارید و بر روی گزینه ی Move Files کلیک کنید تا تمامی فایل های شما به public_html منتقل شود

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

در این مرحله باید دیتابیس ایجاد نمایید که میتوانید از آموزش زیر جهت ساخت آن کمک بگیرید.

⇐ آموزش ساخت دیتابیس در cpanel

پس از ایجاد دیتابیس وارد File Manager شده و به شاخه ی public_html که وردپرس را در آن بارگذاری نموده اید  مراجعه کنید. فایل wp-config-sample.php را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید، سپس بر روی گزینه ی Rename در بالای صفحه کلیک کنید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

در پنجره باز شده نام فایل را به wp-config.php ویرایش نموده و روی گزینه Rename File  کلیک کنید تا نام فایل تغییر یابد .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

پس از تغییر نام فایل آن را انتخاب کرده و از بالای صفحه گزینه ی Edit را بزنید تا این فایل در محیط ویرایشگر باز شود . در فایل کانفیگ در قسمت DB_NAME نام دیتابیس خود را جایگزین عبارت database_name_here نمایید دقت کنید که نام دیتابیس به همراه پیشوند آن باید وارد شود مانند test_dbweb . در قسمت DB_USER نام کاربر دیتابیس را جایگزین عبارتusername_here کنید نام یوزر نیز باید به همراه پیشوند آن باید وارد شود . در بخش DB_PASSWORD نیز رمز عبور کاربر دیتابیس را جایگزین عبارت password_here نمایید .پس از انجام تغییرات فایل را ذخیره نمایید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

آدرس سایت خود را در مرورگر وارد کنید صفحه زیر باز می شود اطلاعات را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ی راه اندازی وردپرس کلیک کنید.رمز ظاهر شده را در فایلی ذخیره نمایید تا برای ورود از آن استفاده نمایید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

سایت وردپرسی شما نصب شد.  روی گزینه ورود کلیک کنید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

به این ترتیب در مرحله ی پایانی کار وارد صفحه ورود به مدیریت وردپرس می شوید نام کاربری و رمز عبور که در مرحله ی قبل وارد نموده اید را در فیلدهای مربوطه وارد نموده روی گزینه ورود کلیک کنید تا وارد پیشخوان وردپرس شوید .

 

آموزش نصب وردپرس در سیپنل

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید وردپرس را در هاست سی پنل نصب کنید. درصورت بروز هرگونه سوال یا مشکل میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

آموزش نصب یا تعویض قالب در وردپرس

نصب قالب های تجاری وردپرس از طریق سیپنل

آموزش نصب و راه اندازی وردپرس شبکه

آموزش بروز رسانی وردپرس به دو روش دستی و خودکار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط