آموزش ها-هاست نگار

آموزش نحوه رفع خطای 521 Cloudflare - علت نمایش ارور 521

Error 521 - Web server is down

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

خطای 521 Cloudflare چیست؟

3 دلیل اصلی بروز خطای 521 کلودفلر 

نحوه رفع خطای 521 Cloudflare 

نتیجه گیری

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که از Cloudflare استفاده میکنند؛ احتمال اینکه با خطای 521 Cloudflare روبرو شده باشید بسیار است. علت بروز این خطا معمولا برای بروز مشکلاتی از سمت سرور است.

باید بگوییم که کلودفلر نیز دارای خطاهای 5XX است. یک نمونه از این ارورها، خطای 521 کلودفلر است که احتمال بروز آن در سایت هایی که افراد آن ها را با کلوفلر نمایش میدهند، وجود دارد.

در این مقاله ما میخواهیم علت بروز این خطا را برای شما بررسی کنیم و نحوه ی رفع این ارور را نیز به شما بیاموزیم. پس در این آموزش همراه ما باشید.

 

 

آموزش نحوه رفع خطای 521 Cloudflare 

اکنون میخواهیم توضیحاتی راجع به ارور 521 کلودفلر، علت بروز آن و چگونگی رفع آن به شما بدهیم:

 

 

خطای 521 Cloudflare چیست؟

خطای 521 Cloudflare که مرتبط با سرویس کلودفلر است، درواقع نشان دهنده این قضیه است که مرورگر امکان اتصال به کلودفلر را دارد اما کلودفلر نمیتواند به سرور متصل شود.

ارور 521 که معمولا با جمله Web server is down همراه است، در اصل به معنای این است که امکان اتصال به سرور سایت وجود ندارد.

Error 521 Cloudflare

اگر تا به جال از کلودفلر استفاده نکرده اید و قصد فعالسازی آن را بر روی سایت خود دارید، میتوانید از آموزش زیر کمک بگیرید:

⇐ آموزش فعال سازی CloudFlare

 

 

3 دلیل اصلی بروز خطای 521 کلودفلر 

تا به این بخش از مقاله متوجه شدید که نحوه ی بروز این خطا به این صورت است که مرورگر به کلودفلر وصل میشود اما کلودفلر نمیتواند به سرور سایت متصل شود. اکنون در این قسمت از آموزش میخواهیم به 3 دلیل اصلی بروز این خطا بپردازیم:

 

پیکربندی DNS 

یکی از دلایل بروز خطای 521 میتواند پیکربندی DNS باشد. یعنی زمانی که DNS را به کلودفلر منتقل میکنید، ممکن است با ارور 521 روبرو شوید. درواقع اتصال کلودفلر به درستی انجام نشده است و این ارور برای شما به نمایش گذاشته میشود.

 

خرابی سرور 

دومین دلیل نمایش ارور 521 میتواند خرابی سرور باشد. درصورتی که سروری که سایت شما بر روی آن است، بنابر دلایلی خراب یا داون شده باشد؛ کلودفلر امکان اتصال به آن را نداشته و در نهایت هنگامی که کاربر میخواهد وارد سایت شود با خطای 521 روبرو میشود.

 

مسدودسازی درخواست کلودفلر 

و در آخر اگر مشکل از DNS یا سرور نبود، میتوان گفت که درخواست های کلودفلر توسط میزبانی وب شما مسدود شده است. این مسدودسازی ممکن است به اشتباه نیز رخ داده باشد و نمیتوان به قطع گفت عمدی است. پس درصورت مسدود شدن درخواست های Cloudflare نیز، ارور 521 به شما نمایش داده میشود.

آیا میخواهید گواهینامه SSL را بر روی کلودفلر خود تنظیم کنید اما نحوه ی انجام آن را نمیدانید؟ در مقاله زیر ما نحوه انجام این کار را بطور کامل برای شما توضیح داده ایم:

⇐ آموزش فعالسازی گواهینامه SSL در Cloudflare

 

 

نحوه رفع خطای 521 Cloudflare 

تا به این قسمت از مقاله با خطای 521 Cloudflare و دلایل بروز آن آشنا شده اید. اکنون نوبت به آن رسیده است که چگونگی رفع این خطا را به شما آموزش دهیم.

شما میتوانی به 3 طریق رفع این ارور را انجام دهید. در ادامه ما هر یک از این 3 روش را برای شما نام خواهیم برد و نحوه ی انجام آن را نیز به شما آموزش خواهیم داد:

 

بررسی آنلاین بودن سرور 

ابتدا میبایست از آنلاین بودن یا داون نبودن سرور سایت خود مطمئن شوید. جهت انجام این کار شما میتوانید وارد سایت KeyCDN شوید و به کمک ابزار HTTP Header Check آن، از وضعیت سرور خود مطلع شوید.


KeyCDN

پس از ورود به این ابزار، آدرس URL سایت خود را در کادر مشخص شده وارد کنید و سپس روی دکمه Check کلیک کنید.

HTTP Header Checker

اکنون تصویری مشابه تصویر زیر برای شما به نمایش در می آید. اگر در بخش مشخص شده عدد 200 را مشاهده کردید، سرور سایت شما آنلاین است.

HTTP 200 KeyCDN

با کمی اسکرول در بخش What HTTP status codes are there میتوانید معنای وجود کدهای دیگر در آن بخش را متوجه شوید.

 

چک کردن مسدودیت IP های کلودفلر 

اگر سرور شما آنلاین بود، ممکن است IP های کلودفلر توسط سرور مسدود شده باشند. بررسی این موضوع را نیز انجام دهید. همچنین شما میتوانید رنج IP های Cloudflare را در لیست سفید قرار دهید تا از بلاک نبودن آنها مطمئن شوید.

شما میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر لیست IP های کلودفلر را مشاهده کنید:

⇐ Cloudflare IP Ranges

 

برقراری ارتباط با پشتیبانی هاستینگ 

در نهایت میبایست با پشتیبانی هاستینگ خود ارتباط برقرار کنید و این موضوع را به آنها بگویید. اگر سرور داون شده باشد آنها بررسی خواهند کرد و مشکل در زمان مشخصی رفع خواهد شد. درصورتی که IP های کلودفلر مسدود شده باشند، آن ها را آزاد خواهند کرد.

پس از آنجایی که این مشکل از سمت سرور است، رفع آن به کمک پشتیبانی هاستینگ انجام میشود. مواردی که میتواند به عدم نمایش ارور 521 کمک کند، کیفیت و آپتایم بالای سرور است.

شما میتوانید آپتایم 99.9 درصد و بهترین کیفیت سرور را در هاست نگار مشاهده کنید. پس اگر نیاز به کیفیت عالی و بالاترین آپتایم دارید، با تهیه هاست از هاست نگار میتوانید این ها را تجربه کنید.

 

نتیجه گیری:

ارور های کلودفلر نیز در دسته بندی 5XX قرار میگیرند که یکی از این خطاها، ارور 521 است. این خطا در واقع به ما میگوید که کلودفلر توانایی اتصال به سرور سایت را ندارد. همانطور که گفتیم علت های بروز این خطا میتواند از پیکربندی DNS، خرابی سرور یا مسدودسازی درخواست های کلودفلر باشد.

از آنجایی که این خطا مرتبط با سرور است؛ پس از بررسی داون نبودن سرور و بلاک نبودن IP های کلودفلر، میبایست با پشتیبانی هاستینگ خود تماس برقرار کنید و از آنها درخواست پیگیری این خطا را داشته باشید.

امیدواریم این آموزش از سری آموزش های هاست نگار برای شما مفید بوده باشد و به کمک آن با خطای 521 و نحوه رفع آن آشنا شده باشید. درصورتی که سوال یا مشکلی در رابطه با این مقاله داشتید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط