آموزش ها-هاست نگار

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای در سیپنل

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای در سی پنل

احراز هویت دو مرحله ای  (2FA) یک اقدام امنیتی پیشرفته است که نیاز به دو نوع احراز هویت دارد که شامل رمز عبور شما و یک کد امنیتی تولید شده توسط برنامه می باشد .با استفاده از تایید دو مرحله ای، یک برنامه کاربردی در گوشی هوشمند خود نصب میکنید که این برنامه یک کد امنیتی تولید میکند ، شما برای ورود به سیپنل حتما باید این کد را وارد نمایید تا بتوانید در پنل لاگین نمایید .بدون گوشی هوشمند و برنامه کاربردی نصب شده در آن شما نمیتوانید وارد سیستم شوید . با فعال کردن قابلیت تایید دومرحله ای، پس از اینکه نام کاربری و رمزعبور سیپنل را وارد کردید باید کد امنیتی دریافت شده بر روی دستگاه موبایل یا واسط احراز را نیز وارد نمایید تا بتوانید به سیپنل وارد شوید ، این عامل سبب می شود تا چنانچه حتی اطلاعات ورود به سیپنل شما در دسترس اسخاص غیر مجاز باشد عملا ورود غیرمجاز به آن مقدور نباشد. 

در سیپنل و دایرکت ادمین امکان استفاده از خدمات sms برای دریافت رمز یکبار مصرف نیست بنابراین برای فعال سازی تایید دومرحله در سیپنل ابتدا باید بسته به سیستم عامل موبایل خود یکی از برنامه های زیر را دانلود نمایید و در موبایل خود نصب نمایید .

 دانلود نسخه IOS نرم افزار Google Authenticator  از اپ استور

برای انجام تنظیمات با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد سیپنل شوید .

در قسمت security بر روی گزینه Two Factor – Authentication کلیک کنید.

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای در سی پنل

 در صفحه بعد بر روی گزینه set up Two Factor – Authentication کلیک کنید.

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای در سی پنل

در این قسمت شما میتوانید هم از طریق اسکن بارکد  و هم از طریق اطلاعاتی که پایین این صفحه برای شما وجود دارد در مویایل احراز هویت را تنظیم نمایید .

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای در سی پنل

- برای ایجاد لینک به طور خودکار، کد QR نمایش داده شده را با برنامه نصب شده در موبایل خود اسکن کنید.

- اگر امکان اسکن کد QR را ندارید برای ایجاد لینک به صورت دستی، اطلاعات ارائه شده را در برنامه خود وارد کنید.

برنامه 2FA که در گوشی خود نصب کرده اید یک کد امنیتی جدید شش رقمی برای حساب کاربری cPanel در هر 30 ثانیه ایجاد می کند. بعد از اسکن بلافاصله کد امنیتی 6 رقمی در برنامه برای شما صادر می شود که باید آن را در فیلد  وارد نمایید پس از درج کد روی Configure Two-Factor Authentication کلیک کنید.

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای در سی پنل

شما باید کد امنیتی را ظرف 30 ثانیه وارد کنید. پس از اتمام زمان، برنامه یک کد شش رقمی جدید تولید می کند.

به این ترتیب ورود دو مرحله ای در سی پنل برای شما فعال می شود و زین پس برای ورود به سیپنل می بایست به کمک گوشی خود کد احراز را دریافت و برای لاگین شدن به سی پنل وارد نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط