آموزش ها-هاست نگار

آموزش ساخت php.ini اختصاصی در هاست

فایل php.ini فایلی است که دارای یک سری مقادیر پیش فرض و اطلاعاتی از نسخه php است مقادیر پیش فرض مانند تغییر اندازه حداکثر آپلود و یا ارسال داده میباشد که میتوان آن ها را به دلخواه توسط php.ini تغییر داد با کمک تابع phpinfo نیز میتوان اطلاعات نسخه php را مشاهده کرد. با توجه به آموزش زیر شما می توانید یک فایل php.ini در هاست خود ایجاد و تنظیمات مدنظر را در آن اعمال نمایید .

 

ساخت php.ini در سی پنل

جهت ساخت این فایل در هاست سی پنل خود ابتدا وارد پنل مدیریتی هاست خود شوید، پس از ورود در قسمت FILES روی گزینه File Manager کلیک نمایید .

⇐ آموزش نحوه ورود به هاست سیپنل CPanel

 

 

آموزش ساخت php.ini اختصاصی در هاست

 

در صفحه جدید روی گزینه public_html کلیک کنید تا وارد پوشه روت در هاست خود شوید سپس در منوی بالا روی گزینه File+ کلیک کنید.

 

 

آموزش ساخت php.ini اختصاصی در هاست

 

در صفحه پاپ آپی که باز می شود در قسمت New File Name نام php.ini را وارد نمایید سپس دکمه Create New File را بزنید تا فایل جدید برای شما ایجاد شود پس از ایجاد فایل را مشاهده خواهید کرد با دکمه Edit در نوار ابزار بالا می توانید فایل را باز کرده و تنظیمات دلخواه خود را در آن درج نموده و سیو کنید .

 

 

آموزش ساخت php.ini اختصاصی در هاست

 

پس از انجام مراحل بالا فایل htaccess.txt که در پوشه public_html قرار دارد را انتخاب نمایید در نوار ابزار روی گزینه Rename کلیک کنید و نام فایل را به htaccess. تغییر دهید مانند شکل .در صورت عدم وجود فایل htaccess میتوانید با استفاده از دکمه File+ یک فایل متنی با نام htaccess. ایجاد نمایید .

 

 

آموزش ساخت php.ini اختصاصی در هاست

 

پس از اعمال تغییر نام با استفاده از دکمه Edit فایل را باز کنید.

 

 

آموزش ساخت php.ini اختصاصی در هاست

 

کد زیر را در ابتدای فایل قرار داده و به جای username نام کاربری اکانت خود را وارد نمایید و در پایان SAVE نمایید.

suPHP_ConfigPath /home/username/public_html

 به این ترتیب فایل php.ini اختصاصی برای شما ایجاد و تنظیمات مورد نظر شما در هاست اعمال می شود .

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید در هاست سی پنل خود php.ini اختصاصی بسازید. درصورت بروز هرگونه سوال یا مشکل میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

تغییر Timezone سایت بوسیله php.ini

آموزش نحوه استفاده از ابزار MultiPHP INI Editor در cPanel

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط