آموزش ها-هاست نگار

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

ریدایرکت ( Ridirect ) همان تغییر مسیر است. از ریدایرکت در مواقعی که مالکان سایت مجبور هستند آدرس URL صفحات سایت خود را به صورت موقت یا دائمی تغییر دهند و کاربران موتورهای جستجو دیگر به آدرس های قدیمی مراجعه نکنند استفاده میشود . در این شرایط، مدیران سایت‌ها حتما باید  آنها را به آدرس جدید خود هدایت کنند بدون اینکه از ارزش صفحه ای کاسته شود و یا خطری سئو سایت را تهدید کند.
وقتی که قصد دارید  برخی یا تمام  صفحات سایت  را  از آدرس test.com/url1 به آدرس test.com/url2 انتقال دهید و یا اینکه تمام محتوای وب‌سایت خود با دامنه test.com را به آدرس جدید  newtest.com منتقل کنید میتوانید از ریدایرکت استفاده نمایید .
وارد پنل دایرکت ادمین شوید سپس در قسمت Advanced Features روی گزینه Site Redirection کلیک نمایید .

 

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

وارد صفحه تنظیمات ریدایرکت می شوید .

آموزش ریدایرکت دامنه در دایرکت ادمین

- در شروع در فیلد اول Local URL Path مسیر مبدا را وارد نمایید. اگر می خواهید دامنه اصلی ریدایرکت شود، این قسمت را خالی بگذارید و اگر می خواهید ساب دامین ریدایرکت شود، نام ساب دامنه را وارد نمایید.

در قسمت Redirect Type نوع ریدایرکت را مشخص نمایید:
- permanent - 301 : به صورت دائمی دامنه را ریدایرکت می کند. با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ ، آدرس قدیم را بر روی آدرس جدید ریدایرکت می کنیم تا هم بازدیدکنندگان و خزنده های موتورهای جستجوگر را به آدرس جدید هدایت کنیم و هم اینکه به موتورهای جستجوگر بفهمانیم که آدرس قدیمی برای همیشه به آدرس جدید تغییر کرده است .
- 302 - Temporary: به صورت موقت دامنه را ریدایرکت می کند. اگر قصد دارید در آینده تغییراتی در دامین داشته باشید  از ریدایرکت موقت استفاده نمایید . با استفاده از ریدایرکت ۳۰۲ صفحه مورد نظر خود را به آدرس جدید منتقل کنید. با استفاده از این روش، نه تنها از به وجود آمدن ارور ۴۰۴ جلوگیری می‌کنید، بلکه به موتورهای جستجو می‌فهمانید که این صفحه به طور موقت منتقل شده است و ممکن است دوباره به حالت عادی بازگردد یا به طور دائم به آدرسی دیگر منتقل شود. به این ترتیب، ارزش و ورودی‌های صفحه همچنان حفظ می شود و آدرس موقت در موتورهای جستجو ایندکس نمی‌شود
- 303 - Replaced: بر خلاف 301 و 302 یک جانشین برای سایت اصلی نمی باشد. هدف ارجاع یک آدرس به آدرسی دیگر است.

- در فیلد سوم Destination URL  آدرس مقصد را وارد نمایید آدرس را به صورت کامل وارد نمایید مانند http://www.redirected.com
در نهایت روی save کلیک کنید تا ریدایرکت ساخته  شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط