آموزش ها-هاست نگار

آموزش رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس

خطای صفحه سفید یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است که اکثر کاربران دست کم یکبار با آن روبرو شده اند تا جایی که برخی سایت خود را حذف کرده اند. اما نگران نباشید و برای حل مشکل خود آموزش زیر را دنبال کنید.

-غیر فعال کردن افزونه ها

یکی از معمول ترین مشکلات صفحه سفید افزونه ها هستند. ممکن از به علت مشکل یکی از افزونه ها شما با صفحه سفید مواجه شده باشید که بدین ترتیب میتوانید با مراجعه به پیشخوان وردپرس و سپس افزونه ها ی نصب شده با یک کلیک تمام آنها را غیرفعال کنید و اگر بعد از بارگیری مشکل صفحه سفید حل شد وقت آن است که یکی یکی آن ها را فعال کنید سایت را مجدد بارگیری کنید تا زمانی که بعد از فعال کردن یکی از افزونه ها سایت شما دوباره با صفحه سفید مواجه شود که میتوانیم بگوییم مشکل از آن افزونه بوده است.

آموزش غیر فعال کردن افزونه در وردپرس

اگر با بارگیری مجدد سایت متوجه شدید دیگر مشکل صفحه سفید را ندارید. اکنون باید پوشه دیگه ای با نام “plugins” ایجاد کنید و با انتقال تک به تک افزونه ها به این پوشه افزونه را فعال کنید‚ سایت را مجدد بارگیری کنید. این کار را تا زمانی که مجدد با صفحه سفید روبرو شوید ادامه دهید تا افزونه مشکل ساز را بیابید.

 

-تنظیم قالب پیش فرض

گاهی ممکن است برخی قالب ها حاوی کدهای نادرستی باشند یا تداخل عملکرد با افزونه هایی داشته باشند. در برخی موارد هم با بروزرسانی یا نصب یک قالب ناکامل این مشکل ایجاد میشود.
در این مورد اگر به پیشخوان دسترسی دارید میتوانید به سادگی به قسمت نمایش و سپس پوسته ها بروید و قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید.

اگر دسترسی به پیشخوان برایتان امکان پذیر نیست میتوانید به هاست cPanel خود سپس File Manager رفته و از پوشه wp-content سپس themes نام فایل قالبی که استفاده میکنید را تغییر دهید. تا قالب شما غیرفعال شده و قالب پیش فرض وردپرس فعال شود. سپس سایت را مجدد بارگیری کنید تا مشخص شود مشکل رفع شده است یا خیر.

 

-تغییر حافظه PHP

در بعضی موارد مشکل صفحه سفید گاهی اوقات یا در بخش های خاصی رخ میدهد. این مشکل میتواند مربوط به حافظه php باشد که معمولا روی 64 مگابایت تنظیم شده است که گاهی این مقدار کافی نیست. که میتوانید با مراجعه به MultiPHP INI Editor از قسمت Software هاست cPanel خود این مقدار را از گزینه memory limit تغییر دهید. اگر تا بحال از این بخش استفاده نکرده اید میتوانید با کلیک بر روی آموزش زیر به بخش مربوطه هدایت شوید.

آموزش نحوه استفاده از ابزار MultiPHP INI Editor در cPanel

 

-فعال کردن حالت دیباگ وردپرس

اگر راه هایی بالا پاسخگوی مشکل صفحه سفید نبود میتوانید از حالت اشکال زدایی “Debug” وردپرس استفاده کنید.
برای فعالسازی Debug ‚ فایل wp-config.php موجود در cPanel/File Manager/ را باید ویرایش کنید.طلق آموزش زیر پیش بروید :

آموزش فعال کردن نمایش خطا در وردپرس

نکته: پس از عیب یابی حتما فایل wp-config.php را دوباره ویرایش و خطی که تغییر دادید را به همان define( ‘WP_DEBUG’ , false ) بازگردانی کنید. بدین علت که درحالت عادی log نباید فعال باشد.

 

-پاک کردن حافظه پنهان

یکی از عوامل بروز مشکل میتواند حافظه پنهان یا Cache به دلیل اینکه فایل های قدیمی را در خود ذخیره میکند ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود که با پاک کردن آن اطلاعات غیرضروری از سایت حذف میشوند. سپس دوباره سایت را برای چک کردن حل شدن مشکل بررسی کنید.

در نهایت اگر جزو اقلیتی باشید که هیچکدام از راه های بالا پاسخگوی رفع مشکلشان نبوده است‚ بهتراست که نسخه پشتیبان از سایت خود داشته باشید که توسط آن نسخه اولیه سایت را بازگردانی کنید. یا از پشتیبانی شرکت میزبانی خود درخواست ریستور بک آپ کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط