آموزش ها-هاست نگار

آموزش رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

آموزش رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

آنچه در این آموزش خواهید آموخت:

علت بروز خطای زمانبندی از دست رفته وردپرس

1. کاهش حجم ترافیک سایت

2. عدم بارگذاری wp-cron

رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

1. راه اندازی Cron Jobs

2. استفاده از افزونه Scheduled Post Trigger

 

گاهی ممکن است به علت کمبود وقت ، عدم دسترسی به اینترنت یا … مطالب موردنظر را از پیش آماده کنید و تاریخ و ساعت انتشار خاصی را برای آن در نظر بگیرید تا در آینده این مطلب به صورت خودکار منتشر شود.

گاهی ممکن است پست شما در زمانبندی مشخص شده انتشار نیابد که در این صورت با خطای زمانبدی از دست رفته در وردپرس مواجه میشوید. در این هنگام درواقع بنابر دلایلی انتشار خودکار انجام نشده است و ارور Missed Scheduled Post برای شما به نمایش در می آید.

در این مواقع شما میتوانید با کلیک بر روی دکمه انتشار مطلب موردنظر را منتشر کنید اما قطعا این کار راه حل این خطا نخواهد بود و علت بروز خطا باید ریشه یابی شود.

 

آموزش رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

علت بروز خطای زمانبندی از دست رفته وردپرس

پیش از رفع این ارور ابتدا باید دلیل بروز خطا را بیابید، سپس نسبت به رفع خطا اقدام کنید. در ادامه ما این دلایل را جهت بررسی برای شما عنوان میکنیم.

 

کاهش حجم ترافیک سایت

درصورتی که صفحه وب شما به درستی لود نشود، ترافیک سایت بطور خودکار کاهش پیدا میکند. همچنین در ادامه این روند با کاهش ترافیک سایت، کرون جاب انجام نمیشود و احتمال مواجه شدن شما با این خطا افزایش پیدا میکند.

 

عدم بارگذاری wp-cron

Cron Job وظیفه مدیریت آدرس های برنامه را برعهده دارد. به این صورت که هنگامی که زمانبندی ای برای یک پست تنظیم میکنید، Cron Job تنظیم آن را انجام میدهد و این کار توسط wp-cron کنترل میشود.

گاهی ممکن است به علت وجود خطاهای اسکریپت در وردپرس شما، پست زمانبندی شده توسط Cron Job در زمان مشخص شده منتشر نشود. درواقع ممکن است علت رخ داد این ارور، خطای اسکریپت وردپرس باشد.

 

آموزش رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

اکنون که با دلایل بروز این ارور آشنا شده اید و علت بروز خطا را فهمیدید، میخواهیم روش های رفع این خطا را به شما آموزش دهیم.

برای حل این مشکل دو روش وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت. شما میتوانید به دلخواه خود یکی از این دو روش را جهت رفع خطای بوجود آمده به کار گیرید.

 

آموزش رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

راه اندازی Cron Jobs

اولین روش جهت رفع این خطا راه اندازی Cron Jobs در سی پنل است همچنین پیش از راه اندازی آن میبایست عملکرد wp-cron را غیرفعال کنید. برای انجام این دو عمل میتوانید از آموزش های زیر بهره بگیرید.

⇐ آموزش نحوه غیرفعالسازی wp-cron.php

⇐ فعال کردن Cron Jobs در سی پنل

 

آموزش رفع خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس

استفاده از افزونه Scheduled Post Trigger

دومین روش استفاده از افزونه هایی در این مورد است. افزونه پیشنهادی ما به شما افزونه Scheduled Post Trigger است که نیاز به تنظیمات خاصی نداشته و تنها کافی است آن را نصب و فعالسازی کنید تا شروع به کار کند.

این روش بسیار ساده است به صورتی که شما میتوانید افزونه را به راحتی از مخزن یا سایت وردپرس دانلود، نصب و فعالسازی کنید.

⇐ دانلود افزونه Scheduled Post Trigger

⇐ آموزش نصب افزونه در وردپرس

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید خطای زمانبندی از دست رفته در وردپرس را رفع کنید. درصورت بروز هرگونه سوال یا مشکل میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

آموزش رفع خطای HTTP وردپرس

آموزش رفع خطای 404 در وردپرس

آموزش رفع مشکل نصب نشدن افزونه ها

آموزش غیر فعال کردن افزونه در وردپرس

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط