آموزش ها-هاست نگار

آموزش تنظیم دی ان اس اختصاصی در ایرنیک

اگر تا به حال دامنه ی ملی ثبت کرده باشید، پس حتما در ایرنیک حساب کاربری دارید. زیرا دامنه های ملی قوانین متفاوتی از دامنه های بین المللی دارند و برای ثبت آنها میبایست به سایت ایرنیک مراجعه کرده و پس از ساخت اکانت، دامنه مورد نظر را خریداری و ثبت کنید. در این مقاله میخواهیم نحوه تنظیم دی ان اس اختصاصی در سایت ایرنیک را به شما بیاموزیم.

برای ساخت دی ان اس اختصاصی در سایت ایرنیک از طریق لینک زیر وارد سایت شوید در منوی دامنه ها روی گزینه دامنه های من کلیک کنید.

⇐ ورود به سایت ایرنیک


آموزش تنظیم دی ان اس اختصاصی در ایرنیک


در صفحه ی ورود به سامانه شناسه یا پست الکترونیک ، گذرواژه و رمز عبور امنیتی را وارد نمایید تا پس از کلیک بر روی دکمه ورود ، وارد ناحیه کاربری خود شوید .

آموزش تنظیم دی ان اس اختصاصی در ایرنیک


پس از ورود به پنل خود لیست دامنه های شما قابل مشاهده است روی نام دامنه ای که میخواهید برای آن دی ان اس ایجاد نمایید، کلیک کنید. در قسمت سامانه نام دامنه (DNS)  روی گزینه ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید . 

آموزش تنظیم دی ان اس اختصاصی در ایرنیک


پس از ورود در بخش کارگزار دامنه (NS Record)  در فیلد " نام کارگزار " رکورد مورد نظر برای تعیین DNS اختصاصی را وارد کنید. برای مثال :  ns1.yourdomain.ir
به جای ns1 ، رکورد مورد نظر را وارد کنید و به جای yourdomain.ir نام دامنه خود را وارد کنید سپس در فیلد " آی‌پی کارگزار " آی پی سروری که در آن قصد دارید DNS اختصاصی داشته باشید را وارد کنید.برای فیلد دوم نیز همین کار را تکرار کنید NS ها چهار ردیف دارند که تنها تکمیل دو ردیف کافی می باشد در پایان کار روی گزینه اعمال کلیک کنید.

آموزش تنظیم دی ان اس اختصاصی در ایرنیک


به این ترتیب DNS اختصاصی برای دامنه شما ایجاد میشود .در ادامه کار  وارد پنل هاستینگ خود شوید تا برای دی ان اس های اختصاصی که ایجاد نموده اید، یک A رکورد تعیین نمایید.

⇐ آموزش ایجاد A record در سی پنل

⇐ آموزش ایجاد A Record در دایرکت ادمین

 

نکته : جهت ست شدن صحیح DNS ها و اتصال دامنه به طور کامل، نیاز است 4 الی 6 ساعت صبر نمایید.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید دی ان اس اختصاصی را در ایرنیک تنظیم کنید. درصورت بروز هرگونه سوال یا مشکل میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

آموزش ساخت شناسه کاربری ایرنیک

آموزش تغییر DNS دامنه های ایرانی

روش بررسی DNS های یک دامنه

آموزش تغییر DNS دامنه های خارجی

تفاوت هاست ایران و هاست خارج از کشور

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط