آموزش ها-هاست نگار

آموزش Addon Domain در cPanel

با استفاده از Addon Domain شما قادر خواهید بود در فضای هاست خود ، اقدام به میزبانی چند دامنه با محتوای متفاوت از یکدیگر کنید. برای هر دامنه که در قسمت Addon Domain اضافه شود ، در فضای سایت تان شاخه ای با همان نام دامنه ایجاد می گردد که می توانید فایل های مربوط به آن سایت را در آن قسمت قرار دهید.برای انجام اددآن دامین ابتدا دی ان اس های هاست خود را روی دامین ست نمایید پس از فعال شدن دی ان اس ها اقدام به اددآن دامین نمایید . 

توجه داشته باشید که تنها در صورتی قادر به طی کردن مراحل زیر خواهید بود که پلن هاست شما به شما اجازه ی اضافه کردن دامنه ی جدید را بدهد یا اصطلاحا اجازه داشته باشید به هاستتان Addon Domain اضافه کنید. 

بدین منظور وارد هاست خود شده و در قسمت Domains روی گزینه Addon Domains کلیک کنید .

آموزش Addon Domain در cPanel

پس از ورود به صفحه بعد در قسمت Create an Addon Domain طبق توضیحات زیر فیلدها را پر کنید .

آموزش Addon Domain در cPanel

- در قسمت New Domain Name نام دامنه مورد نظر خود را وارد کنید.
- قسمت Subdomain و Document Root به صورت اتوماتیک ایجاد میشوند.
- در صورتی که تیک گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain را بزنید میتوانید یه اکانت اف تی هم برای دامین مورد نظر ایجاد نمایید
در نهایت برای اضافه کردن دامین جدید بر روی دکمه Add Domain کلیک کنید.
برای اضافه کردن محتوا به این دامنه کافی است از طریق فایل منیجر خود به همان فولدری که در بخش Document Root به آن اشاره شده بود مراجعه نموده و محتوای دلخواه خود را در محل مورد نظر قرار دهید
پس از اضافه شدن دامنه ی جدید، میتوانید در زیر بخش Modify Addon Domain در پایین صفحه، دامنه ی جدید را مشاهده نموده و در صورت نیاز آن را حذف کرده و یا به مسیر جدیدی هدایت نمایید. توجه داشته باشید که کلیک بر روی لینک موجود در بخش Document Root در همین جدول، شما را به فایل منیجر هدایت کرده و دقیقا به روت همین دامنه میبرد تا بتوانید کار خود را آغاز نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط