آموزش ها-هاست نگار

آموزش نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

آموزش نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی 

  1. انتخاب کلمات کلیدی متناسب با محتوا 
  2. درجه سختی کلمات کلیدی 
  3. استفاده از کلمات کلیدی ترکیبی 
  4. بررسی میزان بازخورد در انتخاب کلمات کلیدی 
  5. رعایت چگالی استفاده از کلمات کلیدی در متن

درجه سختی کلمه کلیدی چیست؟ 

چگونه میتوان درجه سختی کلمه کلیدی را مشخص کرد؟ 

نتیجه گیری

 

همانطور که میدانید هنگامی که شما در سایت خود نوشته یا برگه ای ایجاد میکنید، یکی از مهم ترین کارهایی که میبایست انجام دهید؛ انتخاب کلمه های کلیدی متناسب با صفحه ی ایجاد شده توسط شما میباشد. وجود صفحات سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر، مانند گوگل، ابتدا به اعتبار سایت و سپس به کلمات کلیدی بکار رفته بستگی دارد. پس باید در انتخاب کلمه های کلیدی برای صفحات سایت خود دقت لازم را داشته و متناسب با محتوای صفحه سایت خود آنها را انتخاب کنید. در این مقاله ما میخواهیم راهکاری هایی را به شما جهت انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای صفحات سایتتان، بیاموزیم.

 

 

نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی 

از آنجایی که کلمات کلیدی از اهمیت بسیاری برخوردار است، میبایست هنگام انتخاب آنها دقت زیادی داشته باشید و موارد زیر را رعایت کنید:

 آموزش نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

 

1. انتخاب کلمات کلیدی متناسب با محتوا 

تناسب در انتخاب کلمات کلیدی موضوع مهمی است. تناسب به این معناست که اگر موضوع محتوای شما “موزیک” است سعی نکنید از مثلا از کلمه کلیدی نامربوط مانند “اخبار روز” استفاده کنید. زیرا علاوه بر اینکه به نیت خود، یعنی کسب رتبه بهتر در گوگل، نخواهید رسید، بلکه کاربران پس از ورود به سایت و مواجه شدن با چیزی غیر از موضوعی که سرچ کرده اند، بلافاصله از سایت شما خارج خواهند شد. این عمل به مرور به ضرر سایت شما تمام خواهد شد؛ زیرا باعث افزایش نرخ پرش از سایت میشود و در نهایت تخریب سئو سایت را به همراه خواهد داشت!

⇐ نرخ پرش چیست؟

 

 

2. درجه سختی کلمات کلیدی 

درجه سختی یکی از مهم ترین موارد در انتخاب کلمات کلیدی است که میبایست توجه زیادی به آن داشته باشید. پیش از بررسی این موضوع میخواهیم ابتدا به مفهوم درجه سختی بپردازیم:

 

 

درجه سختی کلمه کلیدی چیست؟ 

در این میخواهیم توضیح کلی ای راجع به درجه سختی به شما بدهیم. درجه سختی کلمه کلیدی که Keyword Difficulty نامیده میشود؛ در واقع میزان رقابت آن کلمه کلیدی را نمایش میدهد. هر چقدر سطح رقابت در یک کلمه کلیدی بیشتر باشد درجه سختی آن نیز بیشتر خواهد بود. هنگامی که رقابت بر یک کلمه کلیدی زیاد باشد، در نتایج جستجوی گوگل سختگیری بیشتری انجام میشود. در نهایت کسب رتبه بهتر و بالاتر در این شرایط سخت تر و حتی احتمال آن نیز میرود که ناممکن شود.

آموزش نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

البته اگر دیگر شرایط سایت شما از معیار ها و استاندارد های گوگل پیروی کند، احتمال کسب رتبه بهتر در کلمه کلیدی با سختی بالا، بیشتر خواهد شد. و در انتها باید بگوییم که باید سعی کنید سایت خود را نسبت به رقبای خود در وضعیت بهتری قرار دهید زیرا کلمات کلیدی با درجه سختی درواقع به میزان قدرت سایت رقبای شما بازمیگردد.

پس درصورتی که سایت شما اعتبار کافی جهت کسب رتبه بهتر در کلمات کلیدی با سختی زیاد را ندارد؛ بهتر است از کلمات کلیدی با درجه سختی کمتر استفاده کنید تا احتمال کسب رتبه بهتر در نتایج برای شما بیشتر شود.

 

 

چگونه میتوان درجه سختی کلمه کلیدی را مشخص کرد؟ 

شما میتوانید جهت بررسی درجه سختی کلمات کلیدی موردنظر خود از ابزار هایی در این زمینه بهره بگیرید. یکی از بهترین این ابزار ها را میتوانید در سایت aherfs مشاهده کنید:

⇐ ابزار Keyword difficulty در سایت aherfs

البته لازم به ذکر است که اینگونه ابزار ها معمولا رایگان نیستند و شما باید هزینه هایی ار متقبل شوید. همچنین شما میتوانید خودتان نیز سختی برخی از کلمات کلیدی را حدس بزنید. برای مثال قاعدتا سختی “کلمات کلیدی” در برابر “تحقیق کلمات کلیدی” بیشتر است. سختی کلمات کلیدی در ابزار های مختلف معمولا عددی بین 0 تا 100 میباشد. که هرچه به 100 نزدیک تر باشد سخت تر است. این مقیاس در ابزار aherfs که به شما معرفی کردیم به صورت زیر است:

آموزش نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

درصورتی که تمایل دارید با سایت های برتر در زمینه سئو و ردیابی کلمات کلیدی آشنا شوید، میتوانید از مقاله زیر کمک بگیرید:

⇐ بهترین ابزارهای سئو و ردیابی کلمات کلیدی

 

 

3. استفاده از کلمات کلیدی ترکیبی 

سعی کنید کمتر از کلمات کلیدی تک واژه ای استفاده کنید. زیرا این نوع از کلمات کلیدی از درجه سختی و رقابت بالایی برخوردارند که این امر باعث میشود، همانطور که در بخش قبلی گفتیم، احتمال کسب رتبه بالا به حداقل برسد.

بهتر است کلمات کلیدی انتخابی شما دارای 2 تا 3 واژه باشند. رقابت در این نوع کلمات کلیدی ترکیبی کمتر بوده و زودتر به رتبه های بهتر در نتایج جستجو خواهید رسید.

 آموزش نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

 

4. بررسی میزان بازخورد در انتخاب کلمات کلیدی 

میزان بازخورد کلمه کلیدی به معنای این است که، از کلمات کلیدی ای استفاده کنید که هدف مطلب شما بوده و احتمال جستجوی آن توسط کاربران وجود دارد. به این ترتیب بهترین بازخورد را دریافت خواهید کرد و بیشترین بازدیدکننده را خواهید داشت. پس بر روی کلمات کلیدی ای کار کنید که هدف محتوای تولیدی شماست!

 

 

5. رعایت چگالی استفاده از کلمات کلیدی در متن

برخی از افراد بر این باورند که هرچقدر تعداد کلمات کلیدی در متن بیشتر باشد رتبه بهتری دریافت خواهند کرد. این تفکر کاملا اشتباه است! چگالی کلمات کلیدی در متن باید چیزی حدود 1 الی 2 درصد باشد؛ زیرا استفاده بیشتر یا کمتر از این درصد مشکل ساز خواهد بود.

 آموزش نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

 

نتیجه گیری:

یکی از مهم ترین کارهایی که بعد از تولید محتوا یا افزودن صفحه جدید به سایت خود میبایست انجام دهید؛ انتخاب کلمات کلیدی است. در این امر شما باید نهایت دقت را داشته باشید تا کلمات کلیدی متناسب با محتوای خود و درجه سختی پایین را انتخاب کنید. سعی کنید از کلمات کلیدی با رقبای کمتر استفاده کنید تا احتمال برد شما یعنی کسب رتبه بهتر در گوگل ممکن شود. همچنین به بازخورد کلمات کلیدی نیز توجه لازم را داشته باشید و چگالی استفاده از کلمات کلیدی در محتوا را نیز رعات کنید.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن توانسته باشید نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی را بیاموزید. درصورتی که سوالی برای شما پیش آمد میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط با این مقاله:

کلمات سرچ شده توسط کاربران جهت ورود به سایت

روش های ایندکس سریع صفحات در گوگل

12 عامل موثر در رتبه بندی محتوا توسط گوگل

تفاوت گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس چیست؟

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط