آموزش ها-هاست نگار

آموزش افزودن Mime Type به Plesk

Mime Type به معنای ساختار رسانه‌ها در اینترنت که پسوند فایل را شناسایی و نوع فایل را جهت اجرا مشخص می‌کند. برای مثال پسوند .html مشخص کننده‌ی این است که این فایل یک HTML Document است یا فایلی با پسوند .zip بیان کننده‌ی این است که فایل مورد نظر یک فایل فشرده شده‌ی ZIP است. سرور لازم است این پسوندها را بشناسد تا بفهمد چگونه با این فایل‌ها برخورد کند. MIME types این کار را برای سرور انجام می‌دهند و پسوندهای مختلف از پیش تعریف شده را شناسایی می‌کنند.

اگر شما از سرور های ویندوزی برای هاست دانلود یا سایت خود استفاده می کنید، ممکن است گاها برخی فالیها را با برخی پسوند ها در هاست آپلود کنید ولی امکان دانلود آنها نباشد و با خطای ۴۰۴ یا ۴۰۳ از سمت سرور مواجه شوید در صورتی که لینک آنها صحیح است. برای حل این مشکل شما باید پسوند آن نوع فایل را در کنترل پنل Plesk  تعریف کنید.

برای تعریف Mime Type در کنترل پنل پلسک به روش زیر عمل کنید .

ابتدا وارد کنترل پنل سایت شده، و گزینه Virtual Directories را انتخاب نمایید.

آموزش افزودن Mime Type به Plesk

 تب MIME Types را انتخاب کنید .

آموزش افزودن Mime Type به Plesk

 روی گزینه Add MIME type کلیک کنید .

آموزش افزودن Mime Type به Plesk

در پنجره جدید که باز می شود باید استاندارد MIME مربوط به پسوند فایل مورد نظر خود را در Google و یا در سایت زیر جستجو کرده و وارد نمایید .

https://www.iana.org/assignments/media-types/media-types.txt

- در قسمت Extension پسوند فایل دلخواه خود را وارد نمایید . برای نمونه MIME Type صحیح برای فایلهای با پسوند apk معادل application/vnd.android.package-archive  است .پسوند apk که مربوط به فایل application گوشی های آندرویدی است بصورت پیش فرض در MIME Type های استاندارد تعریف شده در سرور وجود ندارد و برای اینکه بتوانید یک فایل apk را در مرورگر دانلود کنید باید MIME Type آنرا به سرور اضافه کنید.

- در قسمت Content را روی Custom انتخاب نمایید و درپایین MIME Type مرود نظر خود را وارد نمایید .

3- در  نهایت برای ذخیره تنظیمات روی Ok کلیک نمایید .

آموزش افزودن Mime Type به Plesk

پس از ذخیره تنظیمات به صفحه اصلی MIME Types بازگشته و پیغام موفقیت آمیز به شما نمایش داده می شود و MIME Type و پسوند مورد نظر شما در فهرست MIME Type ها نمایش داده می شود .

آموزش افزودن Mime Type به Plesk

 

افزودن Mime Type در فایل web.config : 


برای افزودن Mime Type میتوانید فایل web.config خود را ویرایش کرده و در تگ <staticContent> اطلاعات MIME Type را وارد کنید.

<configuration>
   <system.webServer>
      <staticContent>
         <mimeMap fileExtension=”.apk” mimeType=”application/vnd.android.package-archive” />
      </staticContent>
   </system.webServer>
</configuration>

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط