آموزش ها-هاست نگار

دلایل اسپم شدن ایمیل ها

 

چرا ایمیل ها اسپم می شوند؟ چطور از اسپم شدن ایمیل ها جلوگیری کنیم؟ امروزه در دنیای دیجیتال مارکتینگ و تجارت مدرن، این ها همان سوالاتی هستند که ما اغلب با آن ها درگیر می شویم. آمارها نشان می‌دهد که بین سال‌های 2019 تا 2022 روزانه 20 میلیارد ایمیل هرزنامه ارسال می‌شود و این آمار همچنان در حال افزایش است. بدیهی است که کاربران این سیل از اسپم ها را درک نمی‌کنند. با این حال، این یک مشکل بزرگ برای بازاریابان نیز هست. تا 30 درصد از ایمیل‌ها هرگز به صندوق ورودی گیرنده نمی‌رسند و از دسترسی شما به مخاطبان جلوگیری می‌کنند.
 
خوشبختانه، کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا پیام های خود را از پوشه های هرزنامه دور نگه دارید، و بیشتر آنها نسبتاً ساده هستند. در بخش بعدی، ما به برخی از رایج‌ترین دلایلی که ایمیل به اسپم تبدیل می‌شود، نگاه می‌کنیم و خواهیم دید که چگونه می‌توانید از آنها اجتناب کنید.
 
اسپم چیست و چرا ارسال می‌شود؟
اسپم به معنای پیام الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود. یکی از مشهورترین انواع اسپم، هرزنامه‌ها هستند اما اسپم می‌تواند شامل اسپم در پیام‌رسان‌ها، اسپم در گروه‌های خبری، اسپم در بخش نظرات وبلاگ‌ها و مواردی از این قبیل باشد.
 
به سوءاستفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند: ایمیل، مسنجر، گروه‌های خبری ایمیلی، فاکس، پیام کوتاه و... برای ارسال پیام به تعداد زیاد و به صورت ناخواسته اسپم می‌گویند و با توجه به هزینه اندک این روش نسبت به پست سنتی که در گذشته برای ارسال پیامک تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گرفت و همچنین ناقص بودن قوانین بین‌المللی برای محدود کردن هرزنامه، این قبیل ایمیل‌ها در سطح وسیعی ارسال می‌شوند.
 
چرا ایمیل های من اسپم می شوند؟
فیلترهای اسپم مدت‌هاست که وجود داشته‌اند، و به تدریج پیچیده‌تر شده‌اند، زیرا اسپم ها به یک مسئله مهم تبدیل شده‌اند. فیلترهای جدید از چندین معیار احراز هویت و تجزیه و تحلیل برای هر پیام استفاده می‌کنند، بنابراین ایمیل‌های شما به دلایل مختلفی به اسپم می‌روند. درک اینکه کجا اشتباه می کنید شما را در مسیر درست برای بهبود شرکت و کمپین های خود راهنمایی می کند.
 
اجازه ارسال با گیرندگان وجود ندارد
ایمیل‌های هرزنامه بیش از هر زمان دیگری رایج هستند و ارسال ایمیل به افرادی که در خبرنامه شما شرکت نکرده‌اند یک خط قرمز مهم است. در واقع، میتوانند از شما شکایت کنند و قطعا جریمه ای برای ارسال پیام های بدون رضایت داشته باشید. به جای خرید لیست های آماده از جاهای دیگر، از وب سایت خود برای جمع آوری مشترکین خوب استفاده کنید. پرداخت برای گرفتن لیست های ایمیل آماده یکی از رایج ترین دلایلی است که ایمیل ها اسپم میشوند.
 
استفاده از برند های معروف
آدرس و عنوان ایمیل را به گونه ای تعریف کنید که در آن از اسامی و برندهای معتبر ملی و بین المللی استفاده نشده باشد. همچنین از درج آدرس هایی چون test و ... که در اسپم شدن ایمیل ها بسیار موثر هستند، خودداری کنید.
 
حجم ایمیل ارسالی
ایمیل هایی که حجم آنها بیش از 2MG است ممکن است اسپم شوند تا جای ممکن حجم ایمیل ها و خصوصاً تصاویر را بهینه سازی کنید.
 
محتوای شما باعث ایجاد فیلترهای اسپم می شود
فیلترهای هرزنامه کلمات خاصی (یا ترکیبی از کلمات) را بررسی می کنند. اگر ایمیلی به اندازه کافی بازدید داشته باشد یا حاوی آن کلمات علاوه بر برخی از موارد دیگر در این لیست باشد، می تواند در پوشه های هرزنامه قرار گیرد. کلمات کلیدی محرک هرزنامه می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • "تبعیض جنسیتی"
  • "عوامل نژاد پرستانه"
  • "پایین ترین قیمت"
  • “درآمد اضافی”
  • چندین علامت تعجب یا سؤال در یک ردیف
  • کلمات با فاصله های غیر ضروری یا نقطه گذاری
  • برای ایمیل های انگلیسی کلماتی که تماماً با حروف بزرگ هستند
به طور کلی، اغلب کلماتی هستند که یا به شدت فروش محور هستند یا به وضوح برای دور زدن فیلترهای اسپم طراحی شده اند. در حالی که استفاده انگشت شماری از این موارد لزوماً باعث اسپم پیام های شما نیست، اما استفاده بیش از حد از آنها می تواند چنین باشد.
 
 
ارسال تعداد زیادی ایمیل بطور همزمان
از ارسال انبوه ایمیل خودداری کنید و حتی الامکان زمان ارسال را در بازه های زمانی متعدد و در تعداد مناسب انجام دهید.
 
نبود دکمه لغو اشتراک برای مخاطبین در ایمیل
زمانی که دکمه لغو اشتراک در ایمیل شما واضح و قابل مشاهده نباشد، ممکن است ایمیل یا خبرنامه تبلیغاتی تان به عنوان اسپم در نظر گرفته شود. افزودن دکمه لغو اشتراک، قابلیت تحویل ایمیل ارسالی شما را بهبود می بخشد. اگرچه بسیاری فکر می کنند که این کاملاً برعکس آن عمل می کند، اما در واقعیت، وقتی صحبت از جلب اعتماد مشترک شما به میان می آید، دادن حق انتخاب به آن ها و احترام به تصمیم شان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود و همچنین برند شما قابل اعتماد است. از سوی دیگر، پنهان کردن یا ارائه نکردن گزینه لغو اشتراک راهی مطمئن برای ناامید کردن کاربران است.
 
گزارش شکایات بیش از اسپم
شکایات هرزنامه دریافت شده توسط ارائه دهنده خدمات ایمیل که توسط مشترکین شما گزارش شده است نیز مانع از دسترسی شما به صندوق پستی اصلی می شود. بنابراین این یکی دیگر از دلایل اصلی است که ایمیل شما همیشه بخشی از پوشه اسپم است. ممکن است ایمیل شما هیچ مشکلی نداشته باشد اما بدلیل اینکه روزانه تعداد بسیار زیادی ایمیل به کاربران ارسال میشود آن ها کلافه میشوند و Report یا به اصطلاح گزارش میکنند.
 
لینک های خراب در ایمیل
تقریبا همه کاربران تا حالا در مقطعی این مورد را دیده و تجربه کرده اند که لینک های موجود در ایمیل عمل نمیکند و یا خراب است. اگر این کار را در مقیاس وسیع انجام دهید ممکن است ایمیل شما اسپم شود زیرا وقتی کاربران بر روی لینک های موجود در ایمیل شما کلیک میکنند به مقصد مورد نظر نمی رسند و میتواند باعث این شود که کابران آن ایمیل را گزارش کنند.
 
در این آموزش در مورد دلایل اسپم شدن ایمیل ها توضیح دادیم. امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد، برای دیدن باقی آموزش ها میتوانید وارد منوی پشتیبانی بخش آموزش ها شوید، در صورتی که درباره این آموزش به مشکل یا سوالی برخورد کردید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.
 

آموزش های مرتبط:

آموزش جلوگیری از ثبت نام اسپم در وردپرس
آموزش جلوگیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی سایت
 آموزش جلوگیری از ارسال ایمیل اسپم در سی پنل
جلوگیری از ارسال ایمیل های ناخواسته توسط سایت
آموزش ایجاد پاسخگوی خودکار ایمیل ها در cPanel
دلایل عدم ارسال و دریافت ایمیل در هاست

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خرید هاست

 

آموزش های مرتبط