آموزش ها-هاست نگار

کامنت مارکتینگ Comment Marketing چیست؟ – 8 اصل در کامنت مارکتینگ

What Is Comment Marketing? - 8 Principles In Comment Marketing

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

کامنت مارکتینگ Comment Marketing چیست؟ 

اصول کامنت مارکتینگ :

 1. احترام گزاشتن به افراد داخل سایت 
 2. نوشتن املای درست کلمات و رعایت قواعد 
 3. نشان دادن هویت خود 
 4. داشتن صداقت در کامنت 
 5. پاراگراف بندی جملات و استفاده از علائم نگارشی 
 6. استفاده از اطلاعات خاص و یا ایده های ارزشمند 
 7. مرتبط بودن محتوای کامنت با موضوع مطلب 
 8. حس صمیمیت در متن کامنت 

7 تکنیک ایجاد کامنت مارکتینگ موفق :

 1. مشخص کردن هدف از کامنت مارکتینگ 
 2. تعیین معیار سنجش میزان موفقیت اقدامات انجام شده 
 3. تهیه یک لیست از سایت های هدف 
 4. تحقیق و بررسی کامنت ها 
 5. تنظیم سیستم اطلاع رسانی پست های جدید 
 6. ثابت قدم بودن
 7. استفاده از شبکه های اجتماعی جهت افزایش اثرگذاری 

کامنت مارکتینگ چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟ 

جمع بندی 

 

همانطور که میدانید، یکی از راه های پیشرفت کسب و کار، تبلیغات عالی است. و قاعدتا این تبلیغات با صرف هزینه هایی در پی میباشد. یکی از راه های تبلیغات کم هزینه، کامنت مارکتینگ است.

کامنت مارکتینگ که مرتبط با بازاریابی است، اگر از راه اصولی و با استراتژی درستی پیش برود؛ میتواند تاثیر مثبتی بر پیشرفت کسب و کار شما داشته باشد. این روش سال ها پیش ترند بوده، اما هنوز هم طرفداران کم و خاص خود را دارد.

What Is Comment Marketing? - 8 Principles In Comment Marketing

اخیرا کاربران تمایلی به ثبت دیدگاه خود ندارند، بنابراین افرادی که از این روش استفاده میکردند نیز کمتر و کمتر شدند. با توجه به اینکه این روش کم هزینه است، هنوز در بین افراد مرسوم میباشد. میخواهیم در این مقاله راجع به مفهوم کامنت مارکتینگ، و موارد مهمی که میبایست در راه اندازی آن رعایت کنید، صحبت کنیم.

 

 

کامنت مارکتینگ Comment Marketing چیست؟ 

کامنت مارکتینگ روشی از بازاریابی است که به شما در جذب مخاطب کمک میکند. به این طریق که شما ابتدا در بخش دیدگاه سایت ها کامنت میگذارید. این کامنت میتواند میتواند دارای اطلاعات فوق العاده که به درد کاربران میخورد باشد و یا شامل لینک محتوایی که کامل کننده آن مقاله است.

به این ترتیب دیگر مخاطبان شما را از طریق پروفایلتان در آن سایت و یا لینکی که قرارداده بودید، شناسایی میکنند. و این امر به مرور باعث میشود پروفایل شما در ذهن آنها به عنوان شخصی که دارای اطلاعات فراوانی است، ثبت شود و به دنبال سایت شما بگردند.

در نهایت به عنوان یک کاربر از سایت شما بازدید میکنند. البته لازم به ذکر است که اگر میخواهید لینک را در کامنت قرار دهید بهتر است این عمل کاملا مودبانه و با احترام صورت گیرد که مدیر سایت آن را توهین تلقی و حذف نکند.

همچنین شما میتوانید در کامنت، کاربر را به پروفایل کاربری خود ارجاع دهید و لینک را در آن بخش قرار دهید. این امر جلوه ی بهتری دارد.

 

What Is Comment Marketing?

 

اصول کامنت مارکتینگ 

اکنون ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کرده باشد که ایا فقط باید اسما کامنت هایی را در کامنت مارکتینگ به کار ببریم؟ آیا میتوان کامنت های بی ربط و زیاد ارسال کرد؟ باید بگوییم که به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهید. کامنت شما ترجیحا باید یک بار ارسال شود و کیفیت فوق العاده ای داشته باشد تا موثر واقع شود. و البته که کامنت شما باید با موضوع مقاله مرتبط باشد!

 

پس میتوان گفت، شرط ایجاد کامنت مارکتینگ موثر، اصولی بودن کامنت هاست. برای اینکه بتوانید کامنت های عالی ای در کامنت مارکتینگ خود استفاده کنید، میبایست 8 اصل زیر را رعایت کنید:

 

1. احترام گزاشتن به افراد داخل سایت 

حفظ احترام افراد داخل سایت، از جمله نویسنده مطلب، مدیر سایت و سایر کاربران در درجه اول از اهمیت بالایی برخوردار است. حتی زمانی که میخواهید با مطلب یا کامنت دیگری مخالفت کنید، این مخالفت را با نهایت احترام بیان کنید. وقتی شما به افراد احترام بگزارید، آنها شما را فردی محترم شمرده و با رعایت حرمت با شما صحبت خواهند کرد.

 Principles of Comment Marketing

 

2. نوشتن املای درست کلمات و رعایت قواعد 

رعایت قواعد و نوشتن املای درست کلمات، تاثیر بسیار مثبتی در جذابیت کامنت شما خواهد داشت. زیرا کاربران ساده تر متوجه منظور شما میشوند و محتوای کامنت شما دلنشین تر خواهد بود.

 

3. نشان دادن هویت خود 

اهمیت این امر که پروفایل شما دارای نام و نام خانوادگی صحیح باشد و همچنین از تصویر خود بر روی آن استفاده کنید، را در نظر داشته باشید! زیرا کاربران به اینجور افراد بیشتر اعتماد خواهند کرد. پس سعی در مخفی کردن هویت خود نداشته باشید.

 

4. داشتن صداقت در کامنت 

همانطور که میدانید، صداقت و روراستی همیشه نتایج مثبتی را در پی دارد. سعی کنید به هیچ وجه نیت خود از این کار را پنهان نکنید. زمانی که درباره ی انگیزه خود از کامنت گذاری و هدفتان با کاربران با صداقت سخن بگویید؛ علاوه بر جذب کاربران، حمایت مدیر سایت و افراد او را نیز در پی خواهید داشت.

 

5. پاراگراف بندی جملات و استفاده از علائم نگارشی 

با پاراگراف بندی محتوای کامنت خود، درواقع خوانش و درک آن را برای کاربران ساده تر میکنید. و استفاده از علائم نگارشی باعث میشود که جملات شما به درستی خوانده شود. اگر متن شما پشت سر هم نوشته شده باشد کاربر با دیدن آن کلافه شده و از خواندن آن به احتمال زیاد خودداری میکند.

 Principles of Comment Marketing

 

6. استفاده از اطلاعات خاص و یا ایده های ارزشمند 

سعی کنید از اطلاعات عمومی و یا محتوای کامنت دیگران در کامنت خود استفاده نکنید. تلاش کنید اطلاعاتی خاص و دست نیافتنی را در اختیار آنها قراردهید و یا ایده های مرتبط و جذابی را بیان کنید. اگر کامنت شما ارزشمند، منحصربفرد و غیرقابل دسترس باشد، کامنت شما برای افراد بسیار جذاب تر خواهد بود.

 

7. مرتبط بودن محتوای کامنت با موضوع مطلب 

مهم ترین موردی که میبایست در کامنت گذاشتن دقت کنید، مرتبط بودن محتوای کامنت شما با موضوع مطلب اصلی است. به هیچ وجه از محتوا نامربوط در کامنت استفاده نکنید! حتی اگر این اطلاعات بسیار جذاب و فوق العاده باشند. پس حتما دقت کنید که محتوای کامنت شما مرتبط با موضوعی که مطرح شده است، باشند.

 

8. حس صمیمیت در متن کامنت 

پیش از این گفتیم که احترام به افراد را رعایت کنید، متن خود را پاراگراف بندی کرده و از هرگونه غلط املایی بپرهیزید. اما اینها به این معنی نیستند که لحن صمیمی را در نظر نگیرید! اگر کامنت شما خشک و رسمی باشد، احتمال جذب کاربر صفر خواهد بود. پس سعی کنید در کامنت خود احساس صمیمیت را به کاربران منتقل کنید.

 Principles of Comment Marketing

اگر میخواهید محتوای سایت شما رتبه عالی در گوگل دریافت کند، مقاله های زیر برای شما مفید خواهد بود:

⇐ 12 عامل موثر در رتبه بندی محتوا توسط گوگل

⇐ روش های کاربردی برای ایندکس صفحات در گوگل

⇐ 10 اصل محتوا نویسی

⇐ 9 دلیل ایندکس نشدن سایت در گوگل

 

 

7 تکنیک ایجاد کامنت مارکتینگ موفق 

اگر میخواهید کامنت مارکتینگ موفقی راه اندازی کنید، میبایست یکسری تکنیک ها را در نظر داشته باشید و به آنها پایبند باشید. این تکنیک ها را در پایین برای شما نام برده و توضیحاتی برای هر یک آورده ایم:

 

1. مشخص کردن هدف از کامنت مارکتینگ 

پیش از شروع کامنت مارکتینگ، اولین و مهم ترین قدم تعیین هدف است. شما میبایست هدف خود از کامنت مارکتینگ را مشخص کنید. برای مثال: برخی میخواهند معروف شوند یا مخاطبان بیشتری دریافت کنند.

 7 Techniques To Have A Successful Comment Marketing

 

2. تعیین معیار سنجش میزان موفقیت اقدامات انجام شده 

در مرحله بعدی پس از اینکه هدف گذاری کردید؛ میبایست معیاری برای سنجیدن مقدار موفقیت خود، از اقداماتی که انجام دادید، تعیین کنید. این معیار میتواند هرچیزی که قابلیت اندازه گیری دارد، باشد. مانند: میزان افزایش مخاطبان، بررسی بک لینک های دریافتی، بررسی ترافیک و بازدیدهایی که از سایتی که در آن کامنت گذاشتید نشات میگیرند.

 

3. تهیه یک لیست از سایت های هدف 

در مرحله سوم، پس از تعیین هدف و ابزار سنجش، میبایست یک لیست از سایت های هدف که میخواهید در آن تعامل داشته باشید، تهیه کنید. بهتر است به جای اینکه بخواهید در طول دوسال در 1000 سایت یک کامنت گذارید، 100 سایت که نسبت به بقیه سایت ها برتری دارند را انتخاب کنید و در هر سایت 10 کامنت بگذارید.

 

زیرا هدف شما بستگی به میزان اعتماد سازی دارد، پس سایت های کمتری انتخاب کنید و در عوض اعتماد سازی بیشتری کنید. پس شما میبایست در سایت های هدف خود به مقدار کافی تعامل کرده و اعتبار جمع کرده باشید.

 

4. تحقیق و بررسی کامنت ها 

پس از گذراندن این 3 مرحله، اکنون میبایست پیش از شروع کامنت گذاری در سایت های هدف، مقالات آن را بخوانید و کامنت های قبلی این سایت ها را بررسی و تحلیل کنید. با این کار شما بهتر متوجه میشوید که موضوع سایت و کامنت های آن پیرامون چیست و کدام کامنت ها حس بهتری به کاربران القا میکند.

آنگاه است که شما میتوانید کامنتی ایجاد کنید که بتواند علاقه کاربران را برانگیزد و برای شما ایجاد اعتبار کند. پس فراموش نکنید که مقالات و کامنت های سایت های هدف را بخوانید و بررسی کنید.

 7 Techniques To Have A Successful Comment Marketing

 

5. تنظیم سیستم اطلاع رسانی پست های جدید 

اکنون نوبت به آن میرسد که یک سیستم اطلاع رسانی برای خود تنظیم کنید تا زمانی که پست جدید در سایت های هدف شما منتشر میشود از آن مطلع شوید. هدف از این کار کامنت گذاری در ساعات اولیه پس از انتشار یک پست است؛ زیرا این امر باعث میشود نفر اولی باشید که کامنت میگذارد. هنگامی که کامنت شما اول باشد بیشتر دیده خواهد شد و در نهایت نتایج بهتری کسب خواهید کرد.

 

6. ثابت قدم بودن 

فراموش نکنید که در کنار انجام تمامی این کارها، ثابت قدم بودن مهم است. فکر نکنید تنها با گذاشنن تعدادی کامنت به هدف خود میرسید! بلکه باید در این راه ثبات داشته باشید و همراه در زمان های معینی پیگیر این روش باشید. تا بتوانید نتیجه ی اثربخشی از آن دریافت کنید.

 

7. استفاده از شبکه های اجتماعی جهت افزایش اثرگذاری 

استفاده از شبکه های اجتماعی در راستای کامنت مارکتینگ مسبب این خواهد شد که کار شما بیشتر اثرگذاری داشته باشد. برای مثال میتوانید نظر خود را درباره ی مقاله ای که برای آن کامنت گذاشته اید اعلام کرده و نویسنده مقاله را تگ کنید.

این امر علاوه بر تقویت کامنت شما، باعث میشود تعامل بهتری با صاحب مقاله داشته باشید. پس دایره افرادی که مایل به تعامل با آنها هستید گسترده تر خواهد شد.

 

 

کامنت مارکتینگ چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟ 

What is Comment Marketing Effect in Bussiness?

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که کامنت مارکتینگ چه تاثیری بر کسب و کارتان خواهد داشت؟ باید بگوییم که اگر از راه درست و با تحقیق کامل این کار را انجام دهید، تاثیرات آن فوق العاده خواهد بود:

 • آشنایی افراد با برند کاری شما
 • ایجاد تعامل و حتی همکاری با صاحب سایت ها
 • جذب مشتری به سوی محصولات خود
 • جذب کاربر به سوی سایت خود با افزودن لینک در کامنت

 

جمع بندی: 

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، Comment Marketing روش قدیمی ای در صنعت بازاریابی است. اما اگر خود را در این روش بروز نگهدارید، همچنان برای شما موثر واقع خواهد بود. پس شما میتوانید با تعیین استراتژی های بروز و دقیق، و در عین حال تحقیق جامع در راستای هدف خود، کامنت مارکتینگ قوی و اثربخشی را راه اندازی کنید. که در نهایت باعث پیشرفت کسب و کار شما خواهد شد.

امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد و به کمک آن توانسته باشید با مفهوم کامنت مارکتینگ و ویژگی هایی که در کامنت خود باید رعایت کنید، آشنا شده باشید. درصورتی که در این موضوع سوالی برای شما پیش آمد، میتوانید در بخش دیدگاه بیان کنید تا کارشناسان ما در اسراع وقت به شما پاسخ بدهند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط