آموزش ها-هاست نگار

آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس - قواعد محتوا نویسی

آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

قواعد مهم در محتوا نویسی 

  1. تولید محتوای جامع و کامل
  2. لینک سازی خارجی 
  3. استفاده از کلمات کلیدی مناسب 
  4. استفاده از ویدئوی مرتبط 
  5. قراردادن تصاویر در محتوا 
  6. دسته بندی مطالب مرتبط 
  7. به کار بردن عناوین جذاب 
  8. ایجاد ارتباط محتوایی بین مطالب مرتبط 
  9. عدم استفاده از مطابی کپی 
  10. بروزرسانی مطالب سایت 

نتیجه گیری 


اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد میخواهید شروع به محتوا نویسی در سایت خود یا شخص دیگری کنید. همانطور که میدانید محتوا نویسی نیز مانند هر کار دیگری اصول و قواعد خاص خود را دارد. رعایت این اصول موجب میشود که سئوی بهینه تری داشته باشید. پس درصورتی که تمایل به یادگیری این اصول دارید، در این آموزش همراه ما باشید.

 

10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

همانطور که پیش از این گفتیم، محتوا نویسی نیز مانند هر کار دیگری اصول و قوانین خود را داراست. محتوایی که در سایت خود انتشار میدهید درواقع بیشترین اهمیت را در سایت دارد؛ زیرا بیشترین جذب کاربر از طریق محتوای جذاب صورت میگیرد.

آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

از آنجایی که گوگل محتوا را رتبه بندی میکند، پس رعایت اصول محتوا نویسی جهت کسب رتبه های بالا در گوگل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین شما میتوانید فاکتورهای مهم از نظر گوگل برای رتبه بندی محتوا را در مقاله زیر بخوانید:

⇐ عوامل موثر در رتبه بندی محتوا

 

 

قواعد مهم در محتوا نویسی 

اکنون میخواهیم مواردی را که میبایست در محتوا نویسی رعایت کرده و از آنها پیروی کنید را به شما معرفی کنیم. البته لازم به ذکر است که موارد زیر نه تنها در وردپرس بلکه در تمامی سیستم های مدیریت محتوا میتواند کاربرد داشته باشد:

 

1. تولید محتوای جامع و کامل 

اولین اصلی که باید در محتوا نویسی رعایت کنید، عدم تولید محتوای کوتاه است. سعی کنید محتوایی که تولید میکنید، جامع و کامل باشد و از حداقل 300 کلمه تشکیل شده باشد. محتوای کامل به کمک میکند تا بیشترین کاربرانی که وارد سایت میشوند، به جواب خود برسند و به این ترتیب زمان بیشتری را در سایت سپری کرده اند. حتی ممکن است به علت جامع بودن محتوای شما، کاربران جذب شوند که از دیگر محتواهای سایت شما نیز بهره ببرند که این امر موجب ایجاد تعامل بیشتر کاربر با سایت شما میشود.

 آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

 

2. لینک سازی خارجی 

لینک سازی خارجی تاثیر به سزایی در سئوی سایت شما دارد. شاید فکر کنید با این کار، اعتبار سایت خود را به آن سایت خارجی داده اید و یا بصورت رایگان برایش کلیک جمع کرده اید. اما باید بدانید که لینک سازی خارجی بیشترین سود را اول برای سایت خودتان دارد. شما میتوانید از سایت های معروف و پر بازدید برای لینک دهی استفاده کنید که باعث افزایش اعتبار سایتتان شود.

 

3. استفاده از کلمات کلیدی مناسب 

از جمله مواردی که میبایست در محتوا نویسی رعایت کنید، استفاده از کلمات کلیدی درست است. در این موارد شما میبایست کلمات کلیدی متناسب با محتوای خود را بیابید و به مقدار لازم در محتوای خود از آنخها استفاده کنید. همچنین میتوانید از آموزش های زیر جهت پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی کمک بگیرید:

⇐ نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

⇐ بهترین ابزارهای ردیابی کلمات کلیدی

 

4. استفاده از ویدئوی مرتبط 

یکی دیگر از اصول مهم محتوا نویسی، افزایش جذابیت محتوا با استفاده از ویدئوی مرتبط با محتواست. از آنجایی که دیگر کاربران صبور نیستند، با اضافه کردن ویدئو به محتوا در واقع کار آنها را جهت رسیدن به پاسخ، ساده کرده اید. همچنین محتواهای شامل ویدئو بیشتر مورد توجه گوگل هستند و احتمال کسب رتبه بهتر توسط این محتواها بیشتر است.

 آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

 

5. قراردادن تصاویر در محتوا 

استفاده از تصاویر در محتوا باعث میشود چشم کاربر از دیدن مثلا یک محتوای 2000 کلمه ای خسته نشود. و گاهی استراحتی در بین خوانش مطلب داشته باشد. علاوه بر این محتوا های دارای تصویر برای کاربران جذاب تر خواهند بود. درصورت آموزشی بودن مقاله، تصاویر یادگیری را برای کاربر راحت تر خواهند کرد. همچنین محتواهای شامل تصاویر مرتبط نیز مورد توجه گوگل هستند.

 

6. دسته بندی مطالب مرتبط 

ایجاد دسته های مادر برای مطالب مرتبط، موجب سهولت در یافتن محتواهای مربوط بهم توسط کاربر میشود. علاوه بر دسترسی راحت تر به مطالب مرتبط توسط کاربر، باعث میشود که موتورهای جستجو نیز زیر ساخت قابل درک تری برایشان ایجاده شده باشد. پس با این کار دو حرکت مثبت برای سایتتان انجام داده اید.

 

7. به کار بردن عناوین جذاب 

استفاده از عنواین جذاب نیز میتواند یکی دیگر از قواعد محتوا نویسی باشد. شما با استفاده از یک عنوان جذاب میتوانید کاربر را به سمت کلیک بر روی محتوای سایتتان جذب کنید. به این وسیله شما میتوانید با بکار گیری عنوان های جذاب برای محتواهای سایت خود، کاربران بیشتر را جذب کرده و درنهایت موجب افزایش نرخ کلیک در سایت خود شوید.

 آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

 

8. ایجاد ارتباط محتوایی بین مطالب مرتبط 

گاهی ممکن است مطالب مورد نظرتان را به صورت جداگانه انتشار دهید اما کاملا به هم مرتبط باشند. در این موارد میبایست در هر محتوا، محتواهای دیگر مرتبط به آن را لینک دهید. این لینک دهی یا پیشنهاد خواندن به مخاطب باعث میشود کاربر به راحتی مقاله های مرتبط مورد نظر خود را در سایت شما بیابد. این کار علاوه بر ایجاد تعامل بیشتر کاربر با سایت، برقراری ارتباط بین مطالب مرتبط سایت شما را نیز با خود دارد. در واقع به این کار لینک سازی داخلی میگویند. علاوه بر مزایایی که در بالا گفتیم، باعث کاهش نرخ پرش از سایت نیز میشود. و همچنین اعتبار صفحات سایت را نیز به یکی دیگر منتقل میکند. پس از این کار غفلت نکنید!

 

9. عدم استفاده از مطابی کپی 

یکی از مواردی که گوگل بسیار با آن برخورد خواهد کرد، استفاده از مطالب سایت های دیگر است. سعی کنید مطلبی که تولید میکنید کاملا منحصربفرد باشد و تا حد ممکن از محتوای سایت های دیگر کپی نکنید. علاوه بر اینکه افراد برای تولید محتوا زحمت کشیده اند و این از نظر اخلاقی کار درستی نیست؛ گوگل نیز با اینگونه محتوا برخورد خواهد کرد. پس حتی اگر درمورد موضوعی که از آن اطلاعاتی ندارید، میخواهید مطلب تولید کنید. هرگز محتوای سایت دیگر را در سایت خود کپی نکنید! بلکه میتوانید تحقیق کنید و از محتوای سایت های دیگر جهت یادگیری خود بهره بگیرید. و در نهایت طبق چیزی که از سایت های مختلف آموختید و جمع بندی ای که داشتید، محتوای خود را تولید کنید.

 آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

 

10. بروزرسانی مطالب سایت 

سعی کنید همواره، مثلا هر ماه یا هر 6 ماه (بستگی به نوع سایت شما دارد)، تمامی محتواهای سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. و در صورت نیاز آن ها را بروز کنید. بروزرسانی محتوا باعث میشود که محتواهای آپدیت به دست کاربر رسیده و با محتواهای قدیمی کاربر را از سایت خود متنفر نکنید! همچنین با اینکار میتوانید اعتماد کاربران را بیشتر به سایت خود جذب کنید. و در نهایت گوگل نیز توجه بیشتری به سایتتان نشان دهد.

 

نتیجه گیری: 

در انتها باید بگوییم که مسئله رعایت اصول محتوانویسی یکی از مهم ترین مسائل در زمینه داشتن سایتی پر بازدید است. ما مقاله های مرتبط دیگری در این زمینه نیز داریم که میتوانید از آنها بهره بگیرید:

⇐ سختی کلمه کلیدی چیست؟ چگونه آن را اندازه بگیریم؟

⇐ چگالی کلمات کلیدی چیست؟ مقدار ایده آل آن چقدر است؟

⇐ چرا گوگل سایت را ایندکس نمیکند؟

⇐ 12 عامل موثر در رتبه بندی محتوا توسط گوگل

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. و به کمک آن با اصول محتوا نویسی آشنا شده باشید. درصورتی در این مقاله به مشکلی برخوردید و یا سوالی برای شما پیش آمد، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط