آموزش ها-هاست نگار

Impression چیست؟ با CTR چه تفاوتی دارد؟

Impression چیست؟ با CTR چه تفاوتی دارد؟

 

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

Impression چیست؟ 

تفاوت Impression و CTR 

کاربرد Impression در سرچ کنسول گوگل 

کاربرد Impression در سئو 

نتیجه گیری

 

ممکن است شما در حالی که بر روی بهینه سازی سئوی سایت خود کار میکنید؛ با کلمه Impression روبرو شده باشید. این اصطلاح در واقع تاثیر زیادی بر روی سئوی سایت شما دارد. و شما با یادگیری کاربرد آن میتوانید به سایت خود در جهت پیشرفت آن کمک بسیاری کنید. Impression به معنای تعداد نمایش وب سایت است. در این مقاله از هاست نگار ما به توضیح Impression ، تفاوت آن با CTR و کاربرد آن در سرچ کنسول گوگل و سئوی سایت پرداخته ایم. درصورتی که تمایل به یادگیری درباره ی این موارد دارید؛ در این آموزش همراه ما باشید.

 

 

Impression چیست؟ 

در ابتدای مقاله میخواهیم به مفهوم Impression بپردازیم. هنگامی که کاربران کلمه یا عبارتی را در بستر اینترنت جستجو میکند، یکسری نتایج برای آنها به نمایش گذاشته میشود. درصورتی که سایت شما نیز در این نتایج جستجو مشاهده شود، یک Impression برای سایت شما ثبت میشود. پس در واقع به تعداد دفعاتی که یک URL مشخص در نتایج جستجو نمایش داده شود، Impression میگویند.

 

Impression چیست؟ با CTR چه تفاوتی دارد؟

 

اکنون میخواهیم کمی گسترده تر این موضوع را برای شما روشن کنیم. هنگامی که کاربران کلمه یا کلماتی را در اینترنت جستجو میکنند؛ رکورد لینک هایی که برای آنها به نمایش گذاشته میشود، ثبت خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است که تنها نمایش URL در نتایج جستجو جهت احتساب یک Impression برای سایت موردنظر، کافی است.

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که پس از نمایش نتایج جستجو، اگر یک دامنه با دو نتیجه نمایش داده شود، چه اتفاقی می افتد؟ هر کدام از صفحات نمایش داده شده یک Impression جداگانه دریافت میکند. زیرا اصل مهم در این قضیه داشتن جایگاه در نتایج جستجو است.

 

 

تفاوت Impression و CTR 

اگر پیش از این کلمه CTR نیز به گوشتان خورده باشد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تفاوت Impression و CTR در چیست؟ باید بگوییم که CTR نرخ کلیک است. یعنی حتما میبایست کاربر بر روی لینک سایت شما کلیک کند تا این کلیک در CTR حساب شود. اما در مورد Impression این موضوع فرق میکند. به این صورت که تنها کافی است که URL سایت شما برای کاربر نمایش داده شود. به این ترتیب بدون هیچ کلیکی، ایمپرشن برای سایت شما حساب میشود.

 

Impression چیست؟ با CTR چه تفاوتی دارد؟

 

اگر مقاله ما در رابطه با CTR را مطالعه کرده باشید، میدانید که نحوه محاسبه نرخ کلیک اینگونه است که تعداد کل کلیک های انجام شده بر روی سایت شما به تعداد کل نمایش ها تقسیم و در 100 ضرب میشود. پس CTR و Impression هرگز نمیتوانند یکی باشند! تنها وجه مشترک بین این دو، تاثیرشان بر سئوی سایت شماست. به این صورت که با بهبود این دو، سئوی سایتتان نیز بهبود میابد.

⇐ CTR یا نرخ کلیک چیست؟

 

 

کاربرد Impression در سرچ کنسول گوگل 

Impression یکی از بخش های مهم ابزار سرچ کنسول گوگل است. به وسیله این بخش شما میتوانید تعداد کاربرانی که لینک های سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل مشاهده کرده اند را ببینید. البته لازم است بگوییم، سرچ کنسول تنها تعداد نمایش های طبیعی سایت شما را اعلام میکند. این به معنای این است که که تبلیغات کلیکی جزو آن نیست. شما میتوانید با ورود به سرچ کنسول، از بخش Performance تعداد Impression سایت خود را مشاهده کنید. همچنین امکان بررسی آن از طریق نمودار نیز وجود دارد.

 

Impression چیست؟ با CTR چه تفاوتی دارد؟


درصورتی که میخواهید جزئیات Impression ها را مشاهده کنید کمی اسکرول کنید تا به بخش زیر برسید.

Impression چیست؟ با CTR چه تفاوتی دارد؟

 

در این بخش هر یک از تب ها با قاعده خاص خود تعداد ایمپرشن ها را نمایش میدهند:

  • QUERIES : در این بخش شما میتوانید تعداد ایمپرشن کلمات جستجو شده را مشاهده کنید.

  • PAGES : تعداد ایمپرشن صفحات سایت شما در این قسمت نمایش داده میشود.

  • COUNTRIES : در این بخش تعداد ایمپرشن هر کشور مشخص میشود.

  • DEVICES : در این قسمت امکان مشاهده تعداد ایمپرشن دستگاه های مختلف (موبایل، لپ تاپ و …) برای شما فراهم شده است.

  • DATES : تعداد ایمپرشن در تاریخ مدنظر را میتوانید در این بخش ببینید.

 

 

کاربرد Impression در سئو 

هنگامی که کاربران در بستر اینترنت با سرچ کلمه یا عبارت مدنظر خود به دنبال محتوا درباره ی آن میگردند؛ محتوای شما ممکن است در بین نتایجی باشد که به کاربر نمایش داده میشود. پس درواقع هر قدر موقعیت بهتری در گوگل کسب کنید، امکان مشاهده سایت شما توسط کاربران بیشتر میشود. به این ترتیب شما میبایست مطالب مفید و بهینه شده را تولید کنید. تا به این وسیله بتوانید جایگاه بهتری در گوگل کسب کنید.

Impression چیست؟ با CTR چه تفاوتی دارد؟

 

آموزش زیر به شما کمک میکند که بتوانید محتوایی مطابق فاکتور های گوگل تولید کنید. و به این ترتیب جایگاه بهتری در نتایج جستجو و در نهایت ایمپرشن بیشتری دریافت کنید:

⇐ 12 عامل موثر در رتبه بندی محتوا توسط گوگل

 

لازم به ذکر است که درصورتی که ایمپرشن مناسبی برای سایت خود دریافت میکنید؛ این شانس را خواهید داشت که با جلب نظر کاربران به سوی محتوای خود، نرخ کلیک سایتتان را نیز افزایش دهید. در نهایت با داشتن Impression و CTR مناسب، اعتماد گوگل جهت اعطای جایگاه بهتر به سایت شما در نتایج جستجو را کسب خواهید کرد.

 

 

نتیجه گیری:

Impression یا تعداد نمایش سایت، یکی از مهم ترین فاکتورهای گوگل جهت رتبه بندی نتایج جستجو است. شما با خواندن مقاله و کسب اطلاعات مفید درمورد این فاکتور، میتوانید سایت خود را در جهت دریافت رتبه های بهتر در گوگل، بهینه کنید.

در نهایت امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و به وسیله آن با مفهوم Impression و کاربرد مهم آن آشنا شده باشید. درصورتی که هرگونه سوالی در رابطه با این مقاله داشتید، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

نحوه ورود به سرچ کنسول گوگل

Validation یا اعتبارسنجی سرچ کنسول گوگل

روش های ایندکس سریع صفحات در گوگل

حذف صفحات ایندکس شده در گوگل

کلمات استفاده شده کاربران برای ورود به سایت

رفع خطاهای coverage issue در گوگل سرچ کنسول

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط