آموزش ریست کردن پسورد ورود به مدیریت وردپرس

ریست پسورد ورود به قسمت مدیریت وردپرس معمولا به سادگی از طریق لینک رمزتان را گم کرده‌اید انجام می شود برای ریست رمز عبور مدیریت روی لینک رمزتان را گم کرده‌اید کلیک کنید .

پس از ورود به صفحه ی بعد در باکس نام کاربری یا ایمیل ،ایمیلی را که هنگام نصب وردپرس وارد نموده اید را بنویسیدو روی گزینه دریافت رمز تازه کلیک نمایید به این ترتیب رمز ریست شده و به ایمیل شما ارسال می شود .

اگر به هر دلیلی مانند اینکه سایت شما هک شود و اطلاعات ایمیل مدیر در سایت عوض شود، چگونه میتوانید از لینک بازنشانی رمز عبور وردپرس استفاده کنید؟ بدیهی است که نمیتوانید. دوم اینکه یک وردپرسی هوشمند، امکان ریست پسورد را برای اکانت مدیریت به کلی حذف میکند. از طرفی، شاید حالتی پیش آمد که شما قادر به دریافت ایمیل بازنشانی رمز عبور نبودید. در این حالت بهترین روش، ریست رمز ورود از طریق دیتابیس خواهد بود.برای ریست رمز وارد پنل کاربری هاست خود شوید و روی گزینه phpMyAdmin کلیلک کنید.

⇐ آموزش نحوه ورود به هاست سیپنل CPanel

اگر چند دیتابیس در هاست خود دارید ابتدا باید تشخیص دهید که وردپرس شما از کدام دیتابیس استفاده میکند. ساده ترین روش برای پیدا کردن دیتابیس این است که سری به فایل wp-config.php وردپرس بزنید و نام دیتابیس را در آنجا مشاهده کنید. خوب حالا میدانید باید به کدام دیتابیس مراجعه کنید. روی نام دیتابیس خود کلیک کنید.

پس از کلیک تمامی جداول دیتابیس را مشاهده خواهید کرد روی جدول wp_users کلیک کنید .

در این جدول باید به دنبال نام کاربری که میخواهید رمز آن را ریست کنید باشید و روی گزینه Edit آن اکانت کلیک کنید.

پس از ورود به صفحه تنظیمات در قسمت user_pass رمز موردنظر را وارد کنید. در نسخه های جدید سی پنل شما دیگر نیازی به وارد کردن MD5 ندارید و میتوانید با وارد کردن رمز موردنظر کد MD5 را دریافت کنید.

به این ترتیب رمز عبور شما به رمز موردنظر تغییر داده می شود. سعی کنید از پسورد های سخت و غیر قابل حدس استفاده نمایید .

 

آموزش های مرتبط:

آموزش تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

آموزش تغییر پسورد هاست سی پنل Cpanel

تغییر پسورد دیتابیس در سیپنل

اموزش جلوگیری از حملات امنیتی به وردپرس

تنظیمات امنیتی سایت و هاست

 

آموزش های مرتبط