آموزش ها-هاست نگار

رفع ارور های Disk Space در WHM

اگر Disk Space سرورتان درحال نزدیک شدن به 99% است کاربرهای شما ممکن از قبل از شما از آن آگاه شوند. زمانی که 1% فضای خالی باقی مانده باشد درطول ایجاد دسترسی به Cpanel یا WHM خطای زیر نمایش داده خواهد شد:

Sorry for the inconvience!
The filesystem mounted at / on this server is running out of disk space. cPanel operation has been temporarily suspended to prevent something bad from happening. Please ask your system admin to remove any files not in use on that partition

در این صورت شما میتوانید یک حقه به سیپنل بزنید که تصور کند فضای موجود بیشتری دارد. کلید این کار حافظه پنهان (Cache Files) واقع شده در این قسمت میباشد >>> /root/.cpanel/datastore فایل _bin_df_-P_-k_-l.

اگر شما فایل را ویرایش کردید و میزان 99% را به مقدار پایین تری تغییر دادید خواهید دید که Cpanel و WHM در مضیغه به حالت عادی برمیگردند.

 به خاطر داشته باشید که حافظه پنهان بازسازی میشود پس در برخی از موراد بهتر است که یک Corn Job بسازید تا بصورت دوره ای فایل را تغییر دهد.

البته اگه Disk Usage 99% شما رو با فضای خالی کمی رها کند ممکن است دلتون بخواهد برخی از فایل ها رو پاک کنید یا فضای بیشتری اضافه کنید.ارور (WHM و Cpanel  در حال نشان دادن Disk Usage نامعتبر میباشد)

این مشکل زمانی بوجود می آید که سهم فایل دیسک بر روی سرور خراب میشود. شما میتوانید دستورات زیر را درحالی ک به عنوان Root وارد سرور شده اید اجرا کنید.

 /scripts/fixquotas

اگر دستور بالا کارساز نبود از دستور زیر استفاده کنید:

 /scripts/fixquotas –force

 اگر مشکل بطور کامل رفع نشده باشد با خطاهای زیر مواجه میشوید:

Resetting quota for abcde to 500 M
edquota: Quota write failed (id 32230): Invalid argument
Resetting quota for xyz to 500 M
edquota: Quota write failed (id 32010): Invalid argument

در این صورت یک راه اندازی مجدد (Reboot) سرور مشکل شما را حل میکند. شما میتوانید با استفاده از Power Panel سرور را ریستارت کنید.

دیگر آموزش های مرتبط :

آموزش ساخت Account در WHM

آموزش ساخت پکیج در نمایندگی WHM

آموزش تغییرات یک اکانت در WHM

آموزش ایجاد Package در WHM

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط