آموزش ها-هاست نگار

تگ H2 چیست؟ – چه کاربردی در صفحات سایت دارد؟

تگ H2 چیست؟

 

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

تگ H2 چیست؟ چه کاربردی در صفحات سایت دارد؟

تگ H2 چه تاثیری در سئوی سایت دارد؟ 

چگونه تعداد تگ های H2 استفاده شده در سایت را پیدا کنیم؟ 

نتیجه گیری


در مقاله قبلی از مجموعه مقالات هاست نگار، راجع به تگ H1 برای شما توضیح دادیم. اکنون میخواهیم به توضیح موارد مهم در رابطه با تگ H2 و کاربرد آن در صفحات سایت بپردازیم. به طور کلی استفاده درست از تگ های H و به کار گیری عبارات مناسب در آنها تاثیر مثبتی در سئوی سایت شما خواهد داشت. پس در انتخاب این تگ ها دقت لازم را به خرج دهید. بطور کلی تیتر ها موجب راحتی کاربران شده است. به صورتی که به راحتی میتوانند با خواندن تیترها موضوع پپاراگراف مربوطه را متوجه شده و در صورت نیاز آن را بخوانند. حتی هنگام خواندن یک مطلب به کاربر کمک میکند اگر فراموش کرد تا کجای محتوا را خوانده به وسیله تیتر ها این بخش را بیابد.

 تگ H2 چیست؟

 

 

تگ H2 چیست؟ چه کاربردی در صفحات سایت دارد؟

تگ های H در واقع به متن و محتوای موجود در صفحه نظم و ترتیب داده و باعث میشوند کاربر سریع تر به بخش موردنظر دستیابی پیدا کند. تیتر 2 یا همان تگ H2 بعد از تگ H1 مهم ترین تگ محتوا محسوب میشود که میتوانید برای عنوان های مهم محتوا از آن استفاده کنید. درواقع تگ های H2 زیرمجموعه ی تگ H1 میباشند. و به همین ترتیب شما میتوانید از تگ های H3 و H4 برای زیرمجموعه ی تگ H2 استفاده کنید. پس در اصل میتوان گفت تگ H1 عنوان اصلی بوده و تگ های بعدی یعنی H2 تا H6 زیرمجموعه این تگ هستند.

 تگ H2 چیست؟ 

 

تگ H2 چه تاثیری در سئوی سایت دارد؟ 

تگ H2 نیز مانند تگ H1 راهنمای محتوای سایت شماست. و موتورهای جستجو میتوانند متوجه شوند در رابطه با موضوع اصلی یعنی تگ H1 چه جزییات دیگری نیز در محتوای شما وجود دارد. و همچنین کاربران نیز بهتر میتوانند متوجه بخش های دیگر مرتبط با موضوع محتوای شما شوند. برخلاف تگ H1 که میبایست یک بار و بصورت منحصربفرد بکار میبردید، شما میتوانید از چندین تگ H2 در محتوای خود، با توجه به حجم محتوا، استفاده کنید.

درصورتی که از این تگ در محتوای خود استفاده نکنید، موتورهای جستجو متوجه چارچوب محتوایی شما نخواهند شد و به این ترتیب ممکن است در نتایج جستجوی محتوای خود، سایتتان نمایش داده نشود.

 تگ H2 چیست؟

 

 

چگونه تعداد تگ های H2 استفاده شده در سایت را پیدا کنیم؟ 

درصورتی که محتوای مربوط به تگ H1 را خوانده باشید، این بخش همانند بخش مربوطه در آن محتوا است. اگر این آموزش را مطالعه نکرده اید میتوانید از طریق لینک زیر به آن دسترسی پیدا کنید:

⇐ تگ H1 چیست؟ – چه کاربردی در صفحات سایت دارد؟

 

در واقع شما میتوانید به سادگی با یک کلیک راست در صفحه محتوای موردنظر و انتخاب گزینه Inspect ، در بخش Element کلید های Ctrl + F را فشار دهید و در نوار ایجاد شده <H2> را تایپ کنید. اکنون تمامی تگ های H2 برای شما به نمایش گذاشته میشود.

 تگ H2 چیست؟

 

 

نتیجه گیری: 

پس از تگ H1 مهم ترین تگی که میتوانید در محتوای خود استفاده کنید تگ H2 میباشد. که میتوانید برای عنوان های زیر مجموعه ی تگ H1 بکار ببرید. دقت کنید که برای عناوین غیرمهم از این تگ استفاده نکنید زیرا سئوی محتوا را خراب میکند. در واقع موتورهای جستجو بیشترین اهمیت را برای تیتر های H1 و H2 قائل میشوند و احتمال اینکه به تیتر های بعدی یعنی H3 تا H6 اهمیت بدهند خیلی کمتر است. پس در انتخاب تگ های H2 مرتبط با محتواهای سایت خود بسیار دقت کنید.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشید و به وسیله آن با مفهوم تگ H2 و کاربرد آن در سایت آشنا شده باشید. در صورتی که درباره این مطلب سوالی برای شما ایجاد شد، میتوانید آن را در بخش دیدگاه بیان کنید.

 

آموزش های مرتبط:

12 عامل موثر در رتبه بندی محتوا توسط گوگل

آموزش 10 اصل محتوا نویسی در وردپرس

سختی کلمه کلیدی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی چیست؟

نحوه انتخاب بهترین کلمات کلیدی

بهترین ابزارهای سئو و ردیابی کلمات کلیدی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آموزش های مرتبط